КИЇВ. Міносвіти затвердило вивчення в школах Християнської етики, та в більшості середніх навчальних закладів цей предмет ще не викладається 09 September 2010 08:45
У листі Місіонерського відділу при Священному Синоді УПЦ, адресованому правлячим архієреям Української Православної Церкви, духовенству та мирянам, голова відділу архієпископ Полтавський і Миргородський Филип закликав православну громадськість сприяти вивченню основ християнської етики у школі.
Як відомо, 2006 року Міністерство освіти і науки України затвердило Концептуальні засади вивчення предметів духовно-морального спрямування у загальноосвітніх навчальних закладах. Ці засади були підготовлені робочою групою за участю представників церков.
На базі розроблених основ міжцерковна робоча група підготувала навчальні матеріали з «Основ християнської етики» для 5-6 класів. А відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від 26.01.2010 р. № 46 — розпочала роботу над програмою даного курсу для 7-12 класів.
На сьогодні «Основи християнської етики» та «Християнська етика в українській культурі» викладається не більше, ніж у 30% шкіл України. Лише за останній рік кількість відповідних навчальних закладів зросла майже на 10%.
«Міністерство освіти і науки України повідомляє, що викладання християнської етики ще не знайшло широкого розповсюдження у більшості областей України», – йдеться у листі Місіонерського відділу УПЦ. Насамперед – у Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях.
Викладання основ християнської етики здійснюється на факультативних засадах за наявності відповідного бажання та волевиявлення батьків. Тому Місіонерський відділ при Священному Синоді Української Православної Церкви закликає православну громадськість сприяти подальшому впровадженню викладання «Основ християнської етики» та «Християнської етики в українській культурі» у загальноосвітніх навчальних закладах зокрема шляхом активного інформування батьків – вірних Української Православної Церкви щодо їхніх прав, через наявні церковні можливості.
Прес-служба Місіонерського відділу при Священному Синоді УПЦ
Я так думаю
Да, справа очень добра. Такой факт: основы большей частью преподаются в тех регионах, где больше паствы УПЦ КП. Это нам сигнал - работать надо!
Це добра справа, дай Бог її
Це добра справа, дай Бог її втілити.
Post new comment