Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна »Святослав Речинський: «Портал має приводити до Бога»
09 March 2010 18:59

Святослав Речинський - нині головний редактор сайту Ord-ua.com, у минулому - прес-секретар Предстоятеля УПЦ Блаженнішего Митрополита Володимира. Перші новини на сайті «Православіє в Україні» з'являлися завдяки праці Святослава Федоровича.

Святославе Федоровичу, Ви стояли біля витоків створення сайту «Православіє в Україні», коли були прес-секретарем Блаженнішого Митрополита Володимира. Що спонукало Вас співпрацювати з авторами веб-ресурсу?

Ініціатором наших ділових і творчих стосунків став отець Георгій Коваленко. Саме його віра у необхідність існування цього проекту і дала йому життя. Тому що 10 років тому Інтернет для православних був явищем новим та оцінювався досить неоднозначно. Я на той час уже мав досвід роботи в Інтернет-агентстві й розумів, що це є, насамперед, необхідною формою місіонерської діяльності.

Якого результату від створення сайту Ви очікували? Чи виправдалися надії?

Сподівання виправдалися частково. На жаль, у силу специфіки існування нашої Церкви в Україні, більша частина церковних ЗМІ в основному займалася критикою єресей та альтернативних релігій. У той час як для катехізації, місіонерської діяльності, як правило, використовувалися ще дореволюційні тексти.

Зараз ситуація, на мій погляд, стала кращою. З'являються матеріали, які можуть знайти відгук у душі сучасної молодої людини. А на початку існування сайту основний його зміст був присвячений викриттю розколів, що для нецерковних людей було незрозумілим і спокусливим.

Часто доводилося чути, що людина заходила на Інтернет-сторінку Української Православної Церкви для того, аби знайти підтримку, погрітися в любові Божій, а замість цього знаходила напівполітичну полеміку, якою вона була перенасичена у повсякденному житті. Зараз, на мій погляд, церковні ЗМІ стають більш гармонійними та незамкнутими у внутрішньоцерковних проблемах.

Яким би Ви хотіли бачити портал «Православіє в Україні» у майбутньому?

Насамперед, таким, що не боїться говорити на будь-яку тему, що вміє оцінювати різні явища з православної точки зору і зберігає при цьому те, що відрізняє віруючих від невіруючих, - любов. Портал повинен приводити до Бога. Це є його головним завданням. І реалізувати його він зможе тільки в тому випадку, якщо любов матимуть ті, хто створює матеріали для сайту. Головну ж небезпеку для вашого веб-проекту заховано в політизації.

Чи варто подавати на сторінці новини про схизматичні церковні групи (розкольників)? Якщо так, то яким чином?

Варто, але в міру, не захоплюючись полемікою та «гострим» слівцем. Писати про розкольників потрібно не як про ворогів, а як про хворих братів. І висвітлювати ці теми треба лише за наявності серйозних інформаційних приводів, а не шукати найменших зачіпок для дискусії. Сучасна людина взагалі сита полемікою в нецерковному житті. Якщо вона бачить її у Церкві - просто йде.

Які українські православні сайти Ви відвідуєте? Назвіть декілька кращих.

Заходжу тільки на «Православіє в Україні».

Інформації з яких джерел про православне життя в Україні Ви віддаєте перевагу?

Матеріалам порталу «Православіє в Україні».

Чого, на Ваш погляд, не вистачає православному УАнету (або в більш широкому сенсі - православному інформаційному простору) сьогодні?

Не вистачає нових текстів, здатних своєю щирістю та любов'ю приводити душі до Бога. Не вистачає осмислення сучасності, розуміння того, що таке християнство у сьогоднішньому світі. Нам ще тривалий час доведеться вчитися думати. Думати не по-українськи або по-російськи, а по-християнськи.

Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Святослав Речинський: «Портал має приводити до Бога»

Святослав Речинський - нині головний редактор сайту Ord-ua.com, у минулому - прес-секретар Предстоятеля УПЦ Блаженнішего Митрополита Володимира. Перші новини на сайті «Православіє в Україні» з'являлися завдяки праці Святослава Федоровича.Рубрики:

3116 переглядів / Коментарів: 0


Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru