Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
КИЇВ. Завітайте на виставку «Фрески церкви Спаса на Берестові XVІІ ст.», аналогів розписів якої в Україні не існує
16 July 2013 13:05

12 липня в корпусі № 25 Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника в рамках відзначення 1025 річчя Хрещення Русі відкрилася виставка «Фрески церкви Спаса на Берестові ХVІІ ст.»

В урочистому відкритті виставки взяли участь та виступили: генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомир Михайлина, митрополит Вишгородський та Чорнобильський, намісник Святої Успенської Києво-Печерської Лаври Павел, заступник директора Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України Віктор Вечерський, перший проректор Київської духовної академії та семінарії протоієрей Сергій Ющик, які у своїх виступах наголосили на непересічності події, адже фрески ХVІІ століття, представлені на виставці унікальні.

Особливої урочистості відкриттю надали духовні піснеспіви у виконанні хору студентів Київських духовних шкіл під керівництвом архімандрита Романа (Піддубняка).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Cпас на Берестове – древнейший киевский храм в честь Преображения Господня 

Церква Спаса на Берестові була побудована на початку ХІІ ст. З середини ХVІІ ст. до початку ХХ ст. фресковий живопис храму неодноразово поновлювався. Під час реставраційних робіт у 1970 році на західній стіні нартекса під розписами ХVІІ ст. було виявлено фрески часів побудови Спаського храму. Ця подія мала величезне значення для вивчення не лише вітчизняної, а й всієї європейської культури. Зняті десять композицій середини ХVІІ ст. поклали на основу та закріпили на спеціальні підрамники.

До останнього часу ці композицій, а саме: «Тайна Вечеря», «Воскресіння Лазаря», «В`їзд до Єрусалима», «Омовіння ніг», «Пророк Михей», «Пророк Осія», «Пророк Амос», «Пророк Іоїль», «Пророк Ієзекіїль» знаходились у фондах Заповідника.

Виставка презентує частину унікальних розписів часів відбудови храму ХVІІ ст. Аналогів розписів церкви Спаса на Берестові в Україні не існує.

Експонування десяти фрескових композицій доповнюється відреставрованим портретом митрополита Петра Могили.

Запрошуємо усіх бажаючих відвідати виставку!

Наша адреса: м. Київ, вул. Лаврська 9, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, виставка «Фрески церкви Спаса на Берестові ХVІІ ст.» (корпус № 25).

Телефон для довідок: 406-63-25

kplavra.kiev.ua


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Завітайте на виставку «Фрески церкви Спаса на Берестові XVІІ ст.», аналогів розписів якої в Україні не існує

Саме тут представлені 10 унікальних фресок XVII століття, які вдалося зберегти Петру Могилі.Рубрики: Події на часі | НЕЗАБАРОМ | Київська | Церква і культура |

2135 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Киево-Печерская Лавра |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru