Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
КИЇВ. «Міжнародна практика: виділення однієї чи декількох релігійних громад, які й користуватимуться особливою підтримкою суспільства та держави» — протоієрей Всеволод Чаплін у Верховній Раді
24 June 2010 17:11
Інеса Іщенко

Круглий стіл, де обговорювалися шляхи можливого реформування українського законодавства щодо відносин Церкви і держави, відбувся у приміщенні Верховної Ради України в понеділок, 21 червня.

Це була неробоча зустріч. Того дня в гостях у народних депутатів, представників провідних політичних фракцій, які займаються проблемами державно-церковних відносин, побував голова відділу Московської Патріархії «Церква і суспільство»  протоієрей Всеволод Чаплін. Він охоче поділився досвідом позитивних зрушень у законодавстві країн пострадянського простору щодо переорієнтації ставлення держави до Церкви.

Як зазначив протоієрей Всеволод, усі релігійні об’єднання володіють базовими правами, пов’язаними зі свободою совісті, але мають «різну інтенсивність взаємовідносин з державою та суспільством».

Протоієрей Всеволод Чаплін, голова відділу Московської Патріархії «Церква і суспільство»: «Есть определенная общая тенденция, которая, как мне кажется, сегодня есть во многих странах нашего общего пространства. Это выделение одной или нескольких религиозных общин, которые пользуются особой поддержкой общества и следовательно поддержкой государства. И я думаю, что есть очень хороший опыт в тех странах, где это законодательство развивается. И этот опыт говорит о том, что все больше законодателей и общество понимают, что религию от общества отделить нельзя. И что присутствие религиозной культуры в школе, в армии – это естественная и нормальная вещь. Более того сейчас развивается и такая форма как договорные отношения между государством и религиозными объединениями. В этой области сильнее всех продвинулись Грузия и Беларусь».

Учасники зустрічі, серед яких був і архієпископ Львівський і Галицький Августин, який очолює Синодальний відділ Української Православної Церкви по взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України, також поділилися думками про необхідність подальшої співпраці Церкви та держави у процесах реституції. Адже, на жаль не всі культові приміщення, як і церковне майно, повернули Церкві. У царині реформування законодавства для цього є велике поле діяльності.

Не обійшли нардепи та священики і проблем існування тоталітарних сект.

Відео про подію дивіться на сайті «ТелеСвіт православія» >>>

 


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. «Міжнародна практика: виділення однієї чи декількох релігійних громад, які й користуватимуться особливою підтримкою суспільства та держави» — протоієрей Всеволод Чаплін у Верховній Раді

Народні депутати України та представники духовенства обговорили шляхи можливого реформування українського законодавства щодо відносин Церкви і держави.Рубрики: Новина дня | Київська | Церква і суспільство |

1281 переглядів / Коментарів: 1

Теги: Верховна Рада України |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Позор. Разве в Украине нет

Позор. Разве в Украине нет специалистов в этом вопросе? Возможно, что и нет, раз мы ставим на такие юридические места как, например, Суд Церковный, людей весьма и весьма далеких от темы. А эти с Москвы уже в Раду добрались. Позор!!!

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автораЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru