Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » КиївськаКИЇВ. Два місяці в столиці перебуватиме чудотворна ікона святителя Миколая
28 February 2013 12:45

З 2 березня по 28 квітня з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира у храмах м. Києва перебуватиме чудотворна ікона святителя Миколая Мир Лікійського Чудотворця. Святиня прибуде із Батуринського Миколо-Крупицького жіночого монастиря.

Зустріч чудотворного образу відбудеться 2 березня об 11:00 у храмі архангела Михаїла  (Солом’янський район, пр-т Комарова 3, корп. № 4, «Медгородок»). Проїзд до храму: ст. метро «Берестейська», трамвай № 14 до зупинки «Медгородок»; Ст. метро «Політехнічна», трамвай № 1 до зупинки «Бульвар Івана Лепсе».

Телефони для довідок: +38 (094) 926-89-31, 044362-19-31

Графік перебування святині у м. Києві:

2-19 березня – храм архангела Михаїла (проспект Комарова 3, корп. № 4, «Медгородок», тел.: +38 (094) 926-89-31, 044 362-19-31).

19 березня – 7 квітня – храм святого великомученика Димитрія Солунського (Жуляни, вул. Повітрофлотська, 1, тел.: +38 (099) 311-38-88, 044 250-47-57).

7 - 28 квітня – храм святителя Миколая Чудотворця (вул, Фрунзе, 47, тел..:+38 (098) 481-19-60).

***

Про монастир

Древній Крупицький монастир святителя Миколая, розташований в 120-ти км. від Чернігова, і в 7-ми від містечка Батурина, заснований ще до татаро-монгольської навали явленням у лісі ікони святителя Миколая. Відомо, що на місці явлення ікони була побудована церква на ім'я святителя, почали селитися люди, які бажали жити благочестиво, а потім було засновано монастир.

У XV ст. монастир було перенесено на нове місце, де зараз і знаходиться. Була перенесена туди і ікона святителя Миколая Чудотворця, але вона сама вночі тричі поверталася на попереднє місце монастиря в старовинну дерев'яну церкву, тому образ святителя назавжди залишили в ній. З часом цю церкву стали називати "церква в скиту". З північно-східного боку скиту знаходився курган, на якому раніше з'являвся образ святителя Миколая. Під час нападу татар на цьому місці переховувались і терпіли голод люди. Їм була послана Небесна допомога - з хмар падали крупи (манна небесна), тому монастир називається Крупицьким. Про це чудо записав на напрестольному Євангелії святитель Димитрій Ростовський. Часи настоятельства (з 1682 р.) Димитрія Савовича Туптало, майбутнього митрополита Ростовського, монастирські записи підкреслюють як найщасливіші для монастиря. Святитель Димитрій любив це усамітнене місце, тут він облаштував келію з трьома кімнатами задля написання Житій Святих.

У цьому монастирі перебував і святитель Феодосій Чернігівський. Невдовзі після прийняття чернечого постригу в Києво-Печерський Лаврі з ім'ям Феодосій молодий чернець, прагнучи усамітнення, покинув Київ і поселився у віддаленому Крупицькому Батуринському монастирі Чернігівської єпархії, що славився строгим чернечим життям. Там він був висвячений у сан ієромонаха.

Чудотворний образ святителя Миколая до 1812 року знаходився на місці свого явища в малому Миколаївському храмі, а потім в іконостасі соборного храму в ім'я святителя Миколая, Батуринського монастиря. Хоча за свою історію монастир неодноразово розорявся, чудотворний образ святителя Миколая чудом зберігався при цьому. Усні перекази, які дбайливо зберігаються в монастирі, розповідають про стародавню дивовижну історію образу.

Про чудотворний образ 

За радянських часів всі ікони з Миколаївського собору і теплої церкви були спалені на території монастиря, образ же святителя зберігся, можливо, саме тому - так вважають дослідники, - що знаходився в скитській церкві.

Про написання копій з чудотворної ікони в історії монастиря не згадується, тому, можливо, стародавню ікону, що з'явилася в лісі, знайшов у наш час отець Іона (Пірогов) в селі Халімоново Бахмацького району Чернігівської області у благочестивої жінки, яка зберігала багато ікон з різних зруйнованих храмів і монастирів. Увага о. Іони привернула ікона святителя Миколи, що стояла в комірці. Жінка розповіла, що ця ікона з Батуринського монастиря, храмова. Отець Іона переніс ікону святителя в храм Воскресіння Христова в Батурині.

30 травня 2000 року був відкритий Батуринській Ніколо-Крупицький жіночий монастир. В цей же час почалось паломництво ікони по містам Росії і України.

У Чернігові під час перебування ікони в Преображенському соборі дуже хвора жінка, помолившись біля ікони святителя, прийшла додому і почала читати куплену брошуру про Миколаївський Крупицький Батуринський монастир і, задрімавши в кріслі, побачила незвичний сон. "Підходить до мене старець, той, якого я бачила на іконі.", торкається до хворого місця, "я розплющила очі - нікого немає, біль мій зник по теперішній час", - розповідала жінка після подячного молебню святому чудотворцю Миколаю.

Потім одне за одним почали відбуватися зцілення сліпоти, виразки, хвороби нирок, раку, запалень. Зовсім недавно, приклавшись до ікони, зцілилася п'ятирічна дівчинка, у якої лікарі виявили запалення наднирників. Святу ікону запрошували багато лікарняних храмів Києва. У 4-ій міській лікарні, помираюча від гангрени плакала, тримаючись за кіот ікони, через два дні процес гноїння припинився, і через два тижні її виписали додому. У вересні 2002 року Лідія з міста Чернігова отримала після молитви у образа святителя Миколи зцілення пухлини грудей. Під час перебування чудотворної ікони в Москві, мешканка столиці підійшла до образу під час загострення артозу колінних суглобів і тромбофлебіту. Помолившись святителеві Миколі, наступного дня вона відчула повну відсутність хворі в ногах, пройшли набряки, кульгавість.

Чудотворний образ святителя Миколи допоміг зцілитися від згубної пристрасті до куріння, якою страждала москвичка Наталія протягом 27 років. Після молитов батьків перед чудотворним образом син їх, що попав під вплив буддистів, повернувся з секти в сім'ю. Євгеній, що повністю втратив зір після другого інсульту, молився в київському лікарняному храмі на Солом'янці перед образом Миколая Чудотворця з Батуринської обителі. "Після слізної молитви і обіцянки стати християнином і повінчатися, він став бачити відразу світло і контури людей, рухи людей і предметів, - свідчила його дружина Галина. - Я дякую Господу і Його великому угоднику." Десятки чудових зцілень засвідчені останніми роками як в самій обителі, так і під час принесення чудотворного образу в інші міста - Київ, Чернігів, Москву, Ярославль.

За словами черниці Свято-Миколаївського Крупицького Батуринського жіночого монастиря Афанасії, яка часто супроводжує ікону, ікона святителя Миколи Чудотворця - це явлений лик святого. "Цю ікону не писав ніякий земний художник, її ніхто не приніс, ніхто не подарував, вона просто з'явилася, з'явилося світло, і люди це побачили" - говорить черниця Афанасія.

У монастирі побудоване невелике паломницьке містечко (на 50 чоловік), для тих, хто приїжджає сюди на поклоніння чудотворному образу святителя Миколи за допомогою святого угодника Божого в бідах, напастях і хворобах. І кожному, хто приходить з вірою, зцілення і допомога даються. Тільки за цей рік в церковній книзі з'явилося 130 нових записів про зцілення.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Два місяці в столиці перебуватиме чудотворна ікона святителя Миколая

Прибуває ікона із Батуринського Миколо-Крупицького жіночого монастиря. Зустріч – 2 березня. (+ГРАФІК перебуванняРубрики: Події на часі | НЕЗАБАРОМ | Київська | Соціальне служіння |

2664 переглядів / Коментарів: 0


Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru