Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » За розділами » Церква і суспільство
Кому вигідно розпустити Нацкомісію з захисту суспільної моралі? — КОМЕНТАР архімандрита Лонгина (Чернухи)
06 February 2013 15:53

Як повідомлялось раніше, 31 січня у Верховній Раді було зареєстровано законопроект щодо розпуску Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.

ЗМІ зазначають, що це рішення було сприйнято неоднозначно – Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій та представники громадськості виступили на захист Нацкомісії, а вітчизняні медіаексперти такій новині зраділи.

Вже прокоментував ситуацію навколо розпуску Нацкомісії Прес-секретар Предстоятеля УПЦ протоієрей Георгій Коваленко: «Церква не бореться за Нацкомісію з захисту суспільної моралі, вона бореться за суспільну мораль».

Коментар щодо розпуску НЕК дав постійний учасник засідань Комісії, головний редактор «Церковної православної газети» архімандрит Лонгин (Чернуха):

 

Представники нашої Церкви завжди брали активну участь у засіданнях Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. На таких заходах часто були присутні: громадські діячі, соціологи, педагоги, політики, медійники, робітники культури, священнослужителі. На жодному з засідань я не відзначав малої кількості учасників. Тут завжди можна було почути цікаві й корисні думки та пропозиції. Кожен, хто мав бажання висловитись, міг вільно це зробити. І що найважливіше, Комісією вже чимало зроблено корисного в області покращення суспільної моралі. Звичайно, залишається багато подальшої роботи, але й багато вже зроблено.

Розмови про недоцільність роботи такого громадського органу, звинувачення його у цензурі, бюрократії чи дублюванні роботи інших державних структур, я бачу тенденційними і, можливо, не позбавленими корисливості.  

З одного боку, медійників, які задля свого успіху роблять ставку на людські пристрасті (в них існує навіть таке правило трьох «с»: сенсація, страх, секс), дратує робота Комісії, тому що вона обмежує їхню діяльність. Вони звинувачують Комісію у лицемірстві та цензурі.

І знаєте, сьогодні розуміння в людей пристойного чи ні може дуже відрізнятися. Я пригадую, як під час чергового засідання серед іншого розглядалася і скарга телеглядачки щодо одного українського телешоу. В цьому шоу в комічній сцені використовувалися образи Богородиці та Христа. І ось під час обговорення молода жінка, віком 25-30 років, з обуренням запитала: «Що в цьому поганого?» Тоді я попросив її дати визначення поняттю «блюзнірство». Вона не змогла цього зробити.  Далі обговорювалася скарга батьків на те, що в Інтернеті у рекламі ресторану, який пропонував проведення днів народжень для дітей, без попередження відвідувачам сайту (а це могли бути й школярі) також рекламувалися вечірки за участю оголених дівчат (з відповідним відеорядом). Та ж сама молода жінка звинуватила у лицемірстві тих, хто протестував проти такої реклами. Я запитав, чи хотіла б вона, щоб її донька опинилася на місці розрекламованих дівчат. Вона відповіла, що так, якщо цього бажатиме її донька…

З іншого боку, відомо, що експертиза інформаційної  продукції — це досить коштовна справа, якщо її робитимуть приватні експерти. Тому, напевне, є бажаючі зайнятися цим приватно, щоб заробити. А для цього треба ліквідувати Комісію, експертна робота якої, до речі, економить державні кошти. З приводу того, що Комісія дублює роботу Міністерства культури, то відомо, що Мінкультури не збирається робити експертних висновків в області релігійної та національної ворожнечі. Саме такими експертними оцінками Комісія займається сьогодні.

Підготовлений у Кабінеті Міністрів законопроект про ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі вступить у силу, якщо буде прийнятий у Верховній Раді… Сподіваюсь, що цей майданчик громадського голосу продовжить своє існування.

 

Читайте також:

КИЇВ. На гральних картах зображено храми — Церква розцінює це як наругу над почуттям віруючих та просить нацкомісію з питань захисту моралі вжити заходів»

КИЇВ. Гральні карти із зображенням храмів ображають релігійні почуття громадян – висновок Нацкомісії з питань захисту моралі

КИЇВ. Відповідальність за безпеку дітей в інформаційному просторі мають нести не тільки медійники, а й батьки та педагоги

ТОП-10 рекламной пошлости на улицах Киева

 


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Кому вигідно розпустити Нацкомісію з захисту суспільної моралі? — КОМЕНТАР архімандрита Лонгина (Чернухи)

31 січня у Верховній Раді був зареєстрований відповідний законопроект. Коментар дає постійний учасник засідань Комісії о.Лонгин.Рубрики: Події на часі | Церква і суспільство | Церковно-державні відносини |

1988 переглядів / Коментарів: 0


Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru