Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
«Сама Божа Матір буде йти перед Плащаницею, і Україна це відчує духовно», – протоієрей Роман Барановський
24 September 2012 17:32

Нагадаємо, що днями до України прибула особлива святиня – Плащаниця Пресвятої Богородиці. Нині ікона перебуває в Полтаві. Про особливе духовне значення єрусалимської святині для України «Православію в Україні» розповів настоятель лікарняного храму на честь святителя Михаїла та духівник новостворенного подвор’я Свято-Пантелеімонівського Афонського монастиря протоієрей Роман Барановський, який зустрічав святиню в Києво-Печерській Лаврі та неодноразово молився перед нею в Єрусалимі на Успіння.

***


«Плащаниця Божої Матері перебуває в Гефсиманському подвор’ї, навпроти Гробу Господнього, і її щороку носять хресною ходою на Успіння від Сионської горниці, де спочила Богородиця, до Гефсиманії, де були поховані Її батьки, і звідки Богоматір чудесно вознеслася на Небо. Та насправді Плащаниця – це ікона, оздоблена золотом, діамантами, тим, що руки людські могли їй принести. Відомо, що вона має чудодійну цінність, бо від неї, по молитвах, зцілюється багато хворих. І ось цей чудотворний образ вперше прибув в Україну.

Я неодноразово молився перед Плащаницею на Успіння Божої Матері і навіть бачив, як Благодатний вогонь сходить на Плащаницю. Це було 5 років тому, коли її несли хресною ходою вулицями Єрусалима. Думаю, що і тут невидимо Благодатний вогонь буде присутній при зустрічі святині. Сама Божа Матір буде йти перед Плащаницею, і Україна це відчує духовно.

Думаю, весь цей час ми будемо спостерігати духовне піднесення віруючих, а в кожній сім'ї є віруючі. Наприклад, я вклонився Плащаниці, потім прийду додому – і передам це духовне піднесення своїм дітям, сусідам. І ви прийдете додому – теж передасте духовне піднесення своїм близьким. Отака «ланцюгова реакція» доброти, любові до Божої Матері пройде по всій Україні.

Якщо я чиню зло, то зло множиться в усьому світі, тому що воно резонує через мене. А якщо я роблю добро? То воно, відповідно, помножується в усьому світі. А тут тисячі людей зустрічатимуть Плащаницю і прикладатимуться до неї. Значить, настільки помножиться добро, пов’язане з Божою Матір’ю, а це – святість материнства, святість від народження дитини, це охорона материнства. Навіть атеїсти, дивлячись на ікону Божої Матері, стають м’якшими серцем.

Тому для України перебування відомої Плащаниці Божої Матері – це пробудження духовності. І це, гадаю, відобразиться на всіх сферах життя – на моральній поведінці суспільства, на економіці тощо».


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

«Сама Божа Матір буде йти перед Плащаницею, і Україна це відчує духовно», – протоієрей Роман Барановський

Настоятель Свято-Михайлівського лікарняного храму та духівник новостворенного Афонського подвор'я неодноразово молився перед святинею на Успіння в Єрусалимі.Рубрики: Події на часі | Київська | Церква і суспільство |

3202 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Плащаница Богородицы - в Украине |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru