Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Конотопська
ДУБОВИЧІ. Віруючі з України та Росії молитовно вшанували заступницю – Дубовицьку ікону Богородиці
27 June 2012 14:02
Леся Іванченко

22 червня ліс біля Дубовицької криниці наповнився піснеспівами до Пресвятої Богородиці.

Ось уже більше чотирьох століть у Десяту п’ятницю після Пасхи сюди стікаються віруючі, щоб принести подяку Господу та Богородиці, побачитись із друзями, звершити соборну молитву.  Тут паломники із ближніх і дальніх сіл -  полтавських, чернігівських,  київських земель, а також із Росії.  І всі вони відчувають себе огорнутими ласкою і благодаттю Божої Матері.

Адже з покоління в покоління передавались розповіді про явлення ікони Пресвятої Діви в лісі, названої на честь села – Дубовицькою (Дубовическая).

Чудеса від ікони відбувались тут споконвіку. Підтвердження тому можна дізнатися не тільки з передань жителів села, а і з різних літописних джерел. У Чернігівських єпархіальних відомостях за 1861 рік знаходимо: «Прабабке теперешняго Дубовическаго владельца, скончавшейся в глубокой старости М.Д. Кочубей довелось в летах ранней молодости быть свидетельницею очевидного чуда от иконы Божией Матери…».

Читаємо згадку про Дубовицьку ікону Божої Матері також у книзі «Кіевъ теперь и прежде» за 1881 рік: «в Софийском соборе г. Киева при входе из Успенского придела, у южных дверей, в особом киоте и в серебряном вызолоченном окладе была икона Дубовической Божие Матери. Эта икона представляет старинную копию чудотворной Дубовической иконы, находящейся в Черниговской губернии; пожертвована она Софийскому собору княжной Н. А. Львовой, которой принадлежала, как родовая святиня».

А у книзі Кириченка «Почитание святынь русскими дворянами (ХVIII век)» знаходимо наступну цитату: «Граф Вязьмитинов передавал в дар Севскому Троицкому девичьему монастырю семейную святыню – Дубовицкую икону Божией Матери. А также необходимую сумму денег на покупку масла для неугасимой лампады и неугасимой свечи на службах у иконы».

***

Цілющі властивості води Дубовицької криниці чудом підтвердили в кінці радянського режиму – як не паплюжили джерело, як не намагались стерти в людях шану до Пресвятої Богородиці. А збереження пам’яті, соборна молитва, сльози радості і торжества на очах у віруючих, які зібралися цього дня в цьому історичному лісі, є головним чудом.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

ДУБОВИЧІ. Віруючі з України та Росії молитовно вшанували заступницю – Дубовицьку ікону Богородиці

Уже більше чотирьох століть ліс біля Дубовицької криниці, де колись явилась Божа Матір, наповнюється молитвами та піснеспівами.Рубрики: Події на часі | Конотопська | Церква і суспільство |

2354 переглядів / Коментарів: 0

Теги: церква і суспільство |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автораЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru