Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Вінницька
ВІННИЦЯ. Унікальні дзвони, добуті із землі, для Спасо-Преображенського кафедрального собору подарували меценати
20 April 2010 15:43

15 дзвонів вінницькому кафедральному Спасо-Преображенському собору подарував місцевий підприємець 43-річний Віктор Маліновський. До пожертви приєдналися Володимир Неспосудний, Сергій Бодюк та Ігор Добровольський. Усі троє ― колишні жителі Вінниці, нині москвичі.

― Дзвони виливали за старовинною технологією у російському місті Ярославль, ― каже меценат Віктор Маліновський. ― Нині на кузнях використовують форми. А ці виливали в землі, як у давні часи. Саме в Ярославлі цю технологію й досі використовують. Порадив туди звернутися наш владика Симеон. Він і домовився про замовлення з росіянами.

Дзвони замовили у липні 2009 року. Їх виготовили зі сплаву срібла та міді. Найбільший важить тону. Аби їх вмонтувати на дзвіницю, викликати будівельного крана. Везли великогабаритною вантажівкою.

― У січні дзвони мали вже перевезти у Вінницю, ― розповів меценат Віктор Маліновський. ― Але виникли проблеми з оформленням документів при транспортуванні через російсько-український кордон. Спочатку претензії були від російської, потім і від української сторін.

Дозвіл доводилося вибивати через Кабінет Міністрів України. Особисто туди писав листи голова Вінницької облради Григорій Заболотний. Допомагав начальник Вінницької митної служби Геннадій Цедик. А до того часу дзвони три місяці лежали в Ярославлі.

― Я і сам в захваті від звуку благовістів. Наче ангели співають на вухо, ― радіє Малінавський. ― Коли владика почув дзвін, то сказав: «Храм отримав свій голос». Чому вирішили допомогти саме з дзвонами? Нещодавно в соборі зробили ремонт. Ми з друзями звернулися, хотіли також взяти посильну участь у відновленні собору. От владика і доручив нам зайнятися саме дзвіницею. Приємно, що долучився до цього. Бо таких дзвіниць в Україні залишилися одиниці. Про вартість робіт навіть не хочеться говорити. Кожен із нас має робити добрі справи, і не рахувати, скільки грошей на витратив.

Сергій Дієв

Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

ВІННИЦЯ. Унікальні дзвони, добуті із землі, для Спасо-Преображенського кафедрального собору подарували меценати

П’ятнадцять благовістів, виготовлених за старовинною технологією у російському місті Ярославлі, стали окрасою головного храму міста.Рубрики: Події на часі | Вінницька | Церква і суспільство | Церковні хроніки | Церковне мистецтво |

1573 переглядів / Коментарів: 0


Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru