Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
КИЇВ. Лавру і Софію Церкві ніколи не передадуть? — відеокоментар протоієрея Георгія Коваленка
05 February 2012 00:32

Тема можливої передачі релігійним громадам національно-культурних заповідників, таких як Києво-Печерська Лавра, Софія Київська, Почаївська Лавра, постійно тримає суспільство в напруженні. Чи залишаться ці об’єкти сакральної архітектури і культурної спадщини народу у віданні держави, чи будуть передані одній із українських конфесій, а якщо передані, то якій саме? Ці та багато інших питань громадськість обговорює рік від року з більшим запалом, і хоча за ці роки обговорень конкретних дій так і не було зроблено, тема не перестає бути приводом для дискусій.

Так, останніми днями у Верховній Раді було зареєстровано законопроект щодо передачі Києво-Печерської та Почаївської Лавр, а також Кременецького Богоявленського монастиря релігійним громадам. І відразу спалахнули суперечки щодо можливості, аби ці пам’ятки архітектури належали одній із конфесій.

Та говорити про те, що Церкві хтось щось передає — поки що зарано, — упевнений прес-секретар Блаженнішого Митрополита Володимира, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу Української Православної Церкви протоієрей Георгій Коваленко. На його думку, за минулі роки було зареєстровано безліч законопроектів, які потім або не проходили погодження, або не були проголосовані — і питання реституції церковного майна не зрушувалися з місця.

Кому мають належати заповідники, які одночасно діють як монастирі, — Церкві чи державі?

Чому передача Лавр Церкві ініційована саме тепер і чи не пов’язаний цей процес із змінами у керівництві музеїв та УПЦ?

Чи має відношення Церква до змін керівників Лаври та Софії Київської?

Та чи готова УПЦ відмовитися від володіння пам’ятками архітектури, якщо суспільство цього не бажає, — на ці та інші запитання дивіться відповіді у новому випуску відеоблогу «Православія в Україні».


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Лавру і Софію Церкві ніколи не передадуть? — відеокоментар протоієрея Георгія Коваленка

Кому мають належати заповідники, які одночасно діють як монастирі, — Церкві чи державі? Чому передача Лавр Церкві ініційована саме тепер і чи не пов’язаний цей процес із змінами у керівництві музеїв та УПЦ? Чи має відношення Церква до змін керівників Лаври та Софії Київської? Дивіться новий випуск відеоблогу «Православія в Україні».Рубрики: Новина дня | Події на часі | Київська | Церква і культура | Церква і суспільство | Новини порталу |

2914 переглядів / Коментарів: 0

Теги: София Киевская | Протоиерей Георгий Коваленко | Почаївська Лавра | Киево-Печерская Лавра |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru