Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » ВінницькаВІННИЦЯ. Митрополит Симеон — відверто про священика, який пішов у розкол
06 December 2011 13:28

Як повідомляв портал «Православіє в Україні», 24 вересня на Вінничині сталася духовна трагедія — колишній священик Вінницької, а пізніше Тульчинської єпархії Станіслав Береза пішов у розкол і закликав послідувати за собою паству. Пізніше він дав розгорнуте інтерв’ю про свій вчинок, яке сьогодні розміщено на сайтах «Київського патріархату».

Сказано багато, проте, як виявляється, причини розколу, щоб про це не розповідали, частіше за все є особистісними. Митрополит Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, як колишній безпосередній керівник протоієрея Станіслава Берези, розкрив правду відносно тих подій, які відбувалися протягом останніх кількох років у житті та парафії с. Рахни-Лісові Шаргородського району Вінницької єпархії.
За словами владики, те, що відбулося, стало логічним підсумком діяльності колишнього священика нашої Церкви Станіслава Берези. Виявляється, єпархіальна рада неодноразово розглядала особисте життя протоієрея Станіслава Берези і порушення ним законів християнської моралі. Більше того, він неодноразово викликався до єпархіального управління, де мав бесіду і з секретарями єпархії, з духівниками, і, безпосередньо, з керуючими єпархією. І те, що сьогодні написано в його інтерв’ю, не відповідає дійсності.

Отже, справжня причина розриву з Церквою, як наголошує митрополит Симеон, це, насамперед, аморальна поведінка і гріховне життя колишнього священика Станіслава Берези.

Владика, зокрема, розповідає, що саме мається на увазі під аморальною поведінкою, які насправді були стосунки у пастви зі своїм настоятелем тощо.

Що ж до того, чи правда, що багато священиків у Вінницькій єпархії сьогодні мають наміри піти у розкол, як це стверджує Станіслав Береза, митрополит Симеон зауважив, що за останні 5 років о. Станіслав Береза — другий, хто пішов у «Київський патріархат». Першим був його друг Олег Бабак — колишній настоятель Свято-Михайлівського храму с. Хоменки Шаргородського району, який нібито «лікував» вірян. За те, що він пішов у розкол, він позбавлений священного сану рішенням Священного Синоду УПЦ.

«І Олег Бабак, і о. Станіслав Береза пішли до Київського патріархату не через те, що вони вірять, що Київський патріархат — національна церква, церква українського народу, а через те, що і один, і другий мали бути покарані церковною владою за свої темні справи», — зокрема, сказав владика.

Наостанок владика звернувся до православних мешканців с. Рахни-Лісові, нагадавши, що священик повинен являти собою образ Христа «словами, вчинками, вченням» (1 Тим. 4, 12), а не підміняти Його собою, і додав: «Ми сподіваємось на те, що Господь почує молитви Своїх вірних чад і поверне у с. Рахни-Лісові духовний мир і Свою благодать».

 

Читайте більше в інтерв’ю: «Священик не повинен підміняти собою Христа» – митрополит Симеон про розкол на парафії с. Рахни-Лісові


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

ВІННИЦЯ. Митрополит Симеон — відверто про священика, який пішов у розкол

За словами владики, справжньою причиною розриву з Церквою, перш за все, є порушення канонів та аморальна поведінка.Рубрики: Події на часі | Вінницька | Церква і суспільство |

2419 переглядів / Коментарів: 0

Теги: розколи в Україні |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru