Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
КИЇВ. Кладовищенські священики розповіли журналістам про шахрайства на цвинтарях столиці
13 July 2011 16:07

«Ми звертаємося до вас за допомогою, шановні журналісти», ― такими словами розпочалася прес-конференція благочинних кладовищенських храмів Києва, яка відбулася 13 липня у Києво-Печерській Лаврі.

Мета її проведення ― висвітлити у засобах масової інформації широко розповсюджену ситуацію ― часті випадки шахрайств на столичних цвинтарях.

Тема не нова, півроку тому у рамках рубрики «Гості в редакції», благочинний кладовищенських храмів Києва ієрей Ростислав Войцеховський  і отці, що служать у храмах при цвинтарях, розповіли інтернет-порталу «Православіє в Україні» про кричущі випадки шахрайств під час захоронінь, коли особи, які не мають жодного стосунку до Церкви, одягнувшись у священицькі облачення, «звершують» відспівування померлих.

Наживаючись на чужому горі, шахраї вимагають немалі суми грошей у близьких людей спочилих, подекуди вдаючись до жорстоких методів психологічного тиску. Вражає «системність» їхніх дій, коли, вищевказані особи представляються: «Я із Лаври», або говорять, що приїхали за дорученням кладовищенського священика, з яким люди мали попередню домовленість.

Таких прикладів ― сотні. І саме для того, щоб захистити віруючих від свавілля «ряжених батюшок», була проведена прес-конференція.

У ній взяли участь благочинний кладовищенських храмів Києва ієрей Ростислав Войцеховський, священик Олександр Безкровний (храм в ім’я Святої Катерини, каплиця новомучеників і сповідників — Лук’янівський цвинтар, Військове кладовище), священик Олександр Барибан, (настоятель храму на честь Всіх святих на Лісовому цвинтарі), священик Андрій Щипанов (настоятель храму на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних радосте» на Берківцях); протоієрей Сергій Антонюк (настоятель храму в ім’я преподобних Антонія і Феодосія на Південному кладовищі), священик Олександр Кошелка (храм на честь Воскресіння Христового на Байковому цвинтарі).

Згідно з інформацією, наданою вищевказанами священнослужителями, працівники ритуальних служб комунальної і приватної форм власності, користуючись тяжким душевним станом людей, які займаються організацією похорону, пропонують «скористатися послугами» осіб, які здебільшого не є священиками, заборонені у служінні або належать до інших конфесій. За ретельно перевіреними даними, службовці бюро ритуальних послуг отримують матеріальну вигоду від таких оборудок: називаючи «тариф» на відспівування померлого «своїм священником», вони отримують 50% від вартості послуги. Хоча за канонами Української Православної Церкви  чин відспівування взагалі здійснюється безкоштовно, близькі люди померлого можуть добровільно пожертвувати гроші на храм, жоден православний священик ніколи не визначатиме суми цієї пожертви. Щодо необхідних для погребіння речей ― вони продаються у більшості храмів та монастирів і коштують недорого.

Обговорюючи історичне та духовне значення захоронінь, кладовищенські священики торкнулися теми збереження Київського некрополю, санітарного стану столичних цвинтарів та запропонували шляхи вирішення таких неприпустимих ситуацій із шахрайством, які на сьогодні склалися.Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Кладовищенські священики розповіли журналістам про шахрайства на цвинтарях столиці

У Лаврі пройшла конференція, на якій обговорювалися питання морально-етичного й конфесійного аспекту захоронінь у відповідності до канонічних норм Української Православної Церкви.Рубрики: Новина дня | Події на часі | Київська | Церква і суспільство |

2439 переглядів / Коментарів: 0

Теги: кладбищенские храмы |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?
Vote down!
-48

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru