Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
КИЇВ. Ювілейний Собор Української Православної Церкви завершив свою роботу
08 July 2011 17:01

Сьогодні, 8 липня, о 14.00 у Трапезній палаті Києво-Печерської Лаври під головуванням Блаженнішого Митрополита Володимира відбувся Ювілейний Собор Української Православної Церкви.

У роботі Собору взяли участь усі архієреї та заштатні єпископи УПЦ, голови Синодальних установ і ректори духовних академій і семінарій УПЦ, представники Київської Митрополії, чоловічих і жіночих ставропігійних монастирів, а також по три делегати від кожної єпархії УПЦ: клірик, представник чернецтва та мирянин. Усього, відповідно до даних офіційного сайту Української Православної Церкви, на засіданні були присутні 228 осіб.

Подію висвітлюватимуть 37 акредитованих журналістів.

***

Уранці, о 7.00 у Трапезному храмі була звершена Божественна літургія, яку очолив намісник Святої Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

О 10.00 в Актовому залі Києво-Печерської Лаври (корп.45) під головуванням митрополита Павла відбулося засідання Синодальної комісії у справах монастирів.

Об 11.00 у Трапезній палаті храму в ім’я преподобних Антонія і Феодосія Печерських (Трапезна церква) розпочав роботу Собор єпископів Української Православної Церкви. Архієрейський Собор УПЦ зокрема обговорив зміни до Статуту про управління Української Православної Церкви.

Як повідомляє офіційний сайт УПЦ, відкрив засідання Собору єпископів УПЦ вступним словом Предстоятель Української Православної Церкви, після чого Керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан оголосив порядок денний.

Собор розглянув питання щодо Статуту про управління УПЦ і вирішив створити постійно діючу комісію на чолі з митрополитом Донецьким і Маріупольським Іларіоном по розгляду всіх пропозицій, що надійшли з цього приводу та були висловлені під час Архієрейського Собору.

Також учасники Собору обговорили питання щодо Вищої Церковної Ради Української Православної Церкви. Було вирішено змінити назву цієї структури на «Координаційна Рада УПЦ». Цей орган, згідно з думкою Собору, має діяти як дорадчий орган при Предстоятелі Української Православної Церкви та координувати діяльність Синодальних відділів УПЦ.

Окрім цього,  Собор затвердив рішення про створення нових єпархій Української Православної Церкви, а саме Джанкойської, Уманської, Дніпродзеджинської.

***

Після завершення роботи Архієрейського Собору розпочалася реєстрація учасників Ювілейного Собору УПЦ.

Власне Собор розпочався молебнем на початок доброї справи.

Далі перед учасниками з доповіддю виступив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир, після чого відбулось обговорення питань, винесених на порядок денний.

Як стало відомо, Ювілейний Собор Української Православної Церкви ухвалив Статут про управління УПЦ в редакції від 21 грудня 2007 року.

А всі нові поправки до Статуту будуть розглянуті створеною на Соборі єпископів УПЦ постійно діючою комісією на чолі з митрополитом Донецьким і Маріупольським Іларіоном. Комісія розгляне зауваження, що надійшли та були висловлені під час Архієрейського Собору УПЦ.

На завершення роботи було прийнято Ухвалу Ювілейного Собору Української Православної Церкви, з текстом якої заздалегідь можна було ознайомитися на офіційному сайті УПЦ.

***

Увечері, о 16.30, у Хрестовоздвиженському храмі розпочалося Вечірнє богослужіння.

Наступного дня, в суботу, 9 липня, повнота Української Православної Церкви молитовно вшановуватиме 45-річчя архієрейської хіротонії Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України. Як повідомлялося раніше, «ювілейна» Літургія звершуватиметься на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври. Початок — о 9.00.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Ювілейний Собор Української Православної Церкви завершив свою роботу

Ювілейний Собор ухвалив Статут про управління УПЦ в редакції від 21 грудня 2007 року, а всі нові поправки до Статуту будуть розглянуті створеною на Соборі єпископів УПЦ постійно діючою комісією на чолі з митрополитом Донецьким і Маріупольським Іларіоном.Рубрики: Новина дня | Події на часі | Київська | Церковні хроніки |

3133 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Собор Української Православної Церкви | Архиерейский Собор УПЦ |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru