Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Краса православія«Знамення» Пресвятої Богородиці
19 March 2010 14:05

Курська ікона Божої Матері «Знамення» («Курсько-Корінна») – одна з найдавніших ікон Руської Церкви. 13 травня по 25 травня 2010 року святиня перебуватиме в Україні.

Дивне явлення Небесної Цариці в Її іконі «Знамення»

В XІІІ столітті під час татарської навали, коли вся Руська держава потерпала від великого лихоліття, місто Курськ, зруйноване Батиєм, прийшло в запустіння. У 1295 році один з рильських мисливців побачив у лісі при корені дерева ікону Божої Матері, звернену ликом до землі. Одночасно з явленням цієї ікони відбулося й перше чудо. Як тільки мисливець підняв святий образ із землі, негайно на місці, де вона лежала, із силою забило джерело чистої води.

Відбулося це 8 вересня 1259 року. Дізнавшись про дивне явлення Богородиці князь Василь Шемяка наказав негайно принести ікону в Рильськ. Але сам по невір’ю чи сумніву не вийшов на урочисту зустріч, за що був покараний сліпотою. Усвідомивши свою провину й принісши покаянне моління перед іконою Небесної Владичиці «Знамення» він зцілився. На подяку князь Шемяка спорудив храм в ім’я Різдва Богородиці ― на честь дня пам’яті обрітення святого образу. Але ікона неодноразово поверталася на місце свого явлення ― при корені дерева. Там була споруджена каплиця, куди й помістили чудотворну ікону. Для постійного звершення молебнів перед був призначений священик.

Друге обрітення святині

У 1385 році Курська область була знову спустошена татарами. Вони хотіли спалити каплицю й ікону, але дерев’яна каплиця не загорялася. Священик, що жив при каплиці, пояснив їм, що причина цього чуда ― в іконі. Тоді розлютовані татари розрубали ікону навпіл і розкидали половинки в різні сторони, а каплицю спалили. Священика вони взяли в полон. Через деякий час він був викуплений послами московського князя і повернувся до місця спаленої каплиці.

Після довгих пошуків з постом і молитвою, священик знайшов обидві половинки святої ікони, склав їх разом, і вони чудесним чином зрослися. Тільки на місці розколу ніби проступила роса.

Майже триста років перебувала чудотворна ікона в каплиці на ріці Тускарі, прикликаючи до себе прочан, даруючи всім зцілення й зміцнюючи їх у вірі.

У 1597 році за велінням царя чудотворну ікону перевезли в Москву й прикрасили зображеннями Господа Саваофа та старозавітних пророків. У 1615 році на прохання курських жителів цар звелів повернути ікону в Курськ і поставити в соборі. Того ж року цар дав вказівку спорудити на місці каплиці храм Різдва Богородиці та заснувати монастир, що названий Курською Корінною пустинню (на згадку явлення ікони).

Чудесне зцілення отрока Прохора (преподобного Серафима Саровського)

У 1767 році, в 9-у п’ятницю після Пасхи, ішла традиційна хресна хода із чудотворною Курсько-Корінною іконою «Знамення». Оскільки розпочалась сильна злива, прочани завернули у двір Агафії Фотіївни, син якої, 9-літній Прохор, був у той час настільки хворий, що вже й не сподівалися на його одужання. Незадовго перед тим хлопчик побачив уві сні Божу Матір, що обіцяла відвідати й зцілити його. Коли хресний хід прийшов у двір, Агафія Фотіївна піднесла недужого Прохора до ікони «Знамення», після чого він став швидко видужувати, а згодом і зовсім зцілився від тяжкої хвороби. З тих пір святий руський чудотворець постійно прославляв Царицю Небесну в свої молитвах.

Чудотворна ікона Пресвятої Богородиці «Знамення» також вшановується як покровителька воїнства.

Нині місцем перебування ікони є головний храм Архієрейського Синоду в Нью-Йорку

Під час громадянської війни духовенство ухвалило рішення вивезти образ Пресвятої Богородиці з Курська. Розпочався важкий шлях ікони закордон: у 1920 році її доставлено в Крим і 1 березня вона полишила Росію на пароплаві «Святий Миколай», разом з останніми полками відступаючої Білої армії, направляючись в Константинополь. У перших числах листопада 1920 року ікону було принесено до Сербії, де вона й перебувала до 1944 року. Потім святиня було переправлена до Мюнхена. З 1951 року ікона перебуває в Америці в присвяченому їй головному храмі Архієрейського Синоду в Нью-Йорку.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

«Знамення» Пресвятої Богородиці

Ця чудотворна ікона ще відома як «Курсько-Корінна». В самій назві ― історія її обрітення ― явилась вона Курській області в ХІІІ столітті, під коренем дерева, тому і «Корінна».Рубрики: Публікації | Краса православія |

3124 переглядів / Коментарів: 0

Теги: ікона Божої Матері «Знамення» Курсько-Корінна |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru