Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Соціальне служіння
«Тихе сяйво» на Лаврських пагорбах
19 November 2010 15:00

 

«Проект «Духовність у сучасному мистецтві» - дійсно великий план і шляхетна справа. Прийміть  щирі побажання й надалі продовжувати цей проект. Нехай Господь по молитвах Пречистої Матері допоможе кожному з нас вести благочестиве життя й досягати успіхів завдяки талантам, які Бог щедро посилає кожній людині».

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 

18 листопада в галереї «Печерська» (Українське товариство охорони пам’яток історії та культури, розташоване у 19 корпусі Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника) урочисто відкрито виставку «Тихе сяйво». У ній беруть участь найкращі українські художники – представники духовного напрямку в сучасному українському мистецтві. Серед них: Юрій Нагулко, Борис Єгіазарян, Микола Журавель, Анна Криволап, Петро Лебединець, Олена Рижих, Анатолій Тертичний, Олег Тістол, Олександр Сухоліт. Ця експозиція проходить у рамках Проекту «Духовність у сучасному мистецтві» і патронується Українською Православною Церквою.

Серед організаторів та партнерів Проекту – Українська Православна Церква, Міжнародний Арт-Центр «Меценат» (далі - МАЦ «Меценат»), Федерація роботодавців України, Асоціація соціальних підприємців України, Українське товариство охорони пам’яток історії та культури, Асоціація підприємств скляної промисловості «Скло України».

У церемонії відкриття виставки, яка триватиме до 1 січня 2011 року, взяли участь представники Української Православної Церкви, Міністерства закордонних справ України, Міністерства культури та туризму України, дипломатичних представництв в Україні, а також відомі меценати, колекціонери, художники та мистецтвознавці. Зокрема, Голова відділу релігійної освіти та катехізації при Священному Синоді УПЦ єпископ Макарівський Іларій, Голова Фонду роботодавців України Дмитро Олійник. Серед почесних гостей були Надзвичайний та Повноважний посол РФ в Україні Михайло Зурабов, радник із питань культури і співробітництва Посольства Франції в Україні Анн Дюрюфле та ін.

«Мистецтво - це мова, яка не знає меж і завжди знайде шлях до Душі. За часів Ренесансу, коли більшість людей не вміла читати, мистецтво під егідою Церкви відкривало серця багатьох через духовні образи. Сьогодні вік інформації майже лишив нас можливості замислитися над вічним, знов настав той час, коли людям потрібні духовні образи, щоб розкрити серця. Саме таку мету ставить перед собою ця виставка, і Проект у цілому», - зазначила у вітальному слові ініціатор Проекту, президент МАЦ «Меценат» Олена Золотарьова.

«Це вже четвертий захід у рамках проекту. І кожного разу ми відкриваємо нові імена художників, нові таланти, що звертаються до духовних джерел, якими сповнена наша історія і традиції. Вітаючи сьогодні всіх присутніх, я хотів би передати благословення від Предстоятеля УПЦ його Блаженства Володимира та побажати подальшого натхнення і митцям, і шанувальникам мистецтва, щоб разом спілкуючись, працюючи, ми давали можливість суспільству пам’ятати про те духовне, про те вічне, яке приніс колись на землю Ісус», - привітав усіх Голова відділу релігійної освіти та катехізації Преосвященний Іларій.

Виставка приурочена до 75-річчя Блаженнішого

та має формат «тихого аукціону». Кожен бажаючий може взяти участь у придбанні картини, і таким чином стати учасником духовних благодійних акцій. Кошти, виручені від продажу робіт, підуть на будівництво в Києві Кафедрального Свято-Воскресенського Собору УПЦ (www.sobor.in.ua), розвиток Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври та підтримку художників, творчість яких насичена пошуками духовних традицій у сучасному мистецтві.

Окремо слід наголосити, що в рамках Проекту розпочато формування унікальної колекції духовного сучасного мистецтва, яку створює Духовно-просвітницький Центр та «Музей історії християнства» при Кафедральному Соборі. Подібна колекція в Україні створюється уперше за всю історію Церкви і мистецтва.

Організатори прийняли також рішення про видання, за підсумками реалізації цієї частини Проекту, спеціального каталогу, до якого увійдуть роботи художників-учасників Проекту. Особливе місце в каталозі займе розділ, присвячений початку створення унікальної колекції сучасного українського мистецтва і людям, котрі стояли у його витоків: організаторам, меценатам і благодійникам.

Довідково:

10 жовтняцього року Проект «Духовність у сучасному мистецтві»набув чинності постійно діючого і знайшов своє постійне місце прописки в галереї «Печерська», де на партнерських засадах МАЦ «Меценат» провів реконструкцію спеціально для проведення заходів у рамках Проекту. Саме в цей день в оновленому приміщені була відкрита виставка провідного художника Проекту, заслуженого діяча мистецтв України і визнаного майстра духовного жанру в сучасному мистецтві Юрія Нагулка.

Три роки тому Українська Православна Церква розпочала роботи над будівництвом у Києві комплексу Кафедрального Свято-Воскресенського Собору УПЦ і Духовно-просвітительського центру, в якому передбачені виставкові площі. Одним із головних напрямків роботи цього Центру є підтримка розвитку духовних напрямків у сучасному українському мистецтві, його зв'язку з духовними коріннями й національними образотворчими традиціями.

Щоб привернути увагу еліти країни до будівництва головного собору Церкви й Духовно-просвітительського комплексу, МАЦ «Меценат» підписав з Українською Православною Церквою Меморандум про надання допомоги в реалізації проекту «Духовність у сучасному мистецтві».

На сьогодні МАЦ «Меценат» і УПЦ вже провели низку спільних заходів. Зокрема, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, 12.03-10.05.2010р. у виставковому залі «Хлебня» (Національний заповідник «Софія Київська») відбулася виставка робіт українських художників, які творять на духовну тематику. У рамках виставки був проведений «тихий аукціон», у результаті якого зібрано понад 1 млн. гривень. Частина цих коштів пішла на будівництво Собору. А 4 квітня вже було проведено урочисте закладання капсули на місці зведення собору.

Крім того, 26.03-10.04.2010р. пройшла ще одна «виставка-тихий аукціон» під назвою «Храм душі» (Музей книги й друкарства). Слід зазначити, що всі меценати, які прийняли участь у першій виставці, отримали особисте запрошення від Митрополита Володимира на відкриття цієї виставки. 8 квітня відбулася урочиста церемонія нагородження УПЦ меценатів, які підтримали проект «Духовність у сучасному мистецтві».

Прес-служба Міжнародного Арт-Центру «Меценат»

 

 


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

«Тихе сяйво» на Лаврських пагорбах

У галереї «Печерська» відкрилася виставка сучасного українського мистецтва за участю ведучих українських художників. Виставка особлива, адже її девіз «Духовність у сучасному мистецтві».

 Рубрики: Соціальне служіння |

1031 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Церква і культура |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru