Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
В Успенському соборі Києво-Печерської Лаври триває виставка «Тисячолітня історія паломництва на Русі»
22 October 2010 13:14
Ольга Мамона

У четвер, 21 жовтня, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира у Свято-Успенському соборі Києво-Печерської Лаври відкрилась виставка «Тисячолітня історія паломництва на Русі». Ця виставка приурочена до 75-ліття Блаженнішого і проходить у рамках Міжнародної конференції з питань паломництва, яка в минулі два дні — 20-21 жовтня — зібрала в Києві прочан і пілігримів, духовенство і вірян із різних країн світу.

В урочистій церемонії відкриття взяв участь Архіпастир, який у вітальному слові подякував організаторам та благословив їх на подальші труди. Також підкреслив значення паломництва по святих місцях у духовному житті людини, наголосивши, що паломники є духовними подвижниками. Саме шляхом паломника прийшла до Голгофи рівноапостольна цариця Єлена, нагородою для якої стало обретіння Животворного Хреста, а преподобна Єфросинія, ігуменя Полоцька, закінчила свій шлях під стінами Єрусалима під час прощі. «Іноді паломництво ставало головною і останньою подією життя християнина, - зазначив Блаженніший Владика, - але для багатьох паломництво стало саме початком шляху до Христа».

Поклонники, прочани, паломники, каліки – як тільки не називали паломників на Русі. Шляхом паломника ходив по землі і Сам Христос, вшановуючи Єрусалимський Храм в ім’я Господа. «Виставка «Тисячолітня історія паломництва на Русі» нагадує нам про те, що Православ’я завжди було єдиним, і одним із великих центрів Православ’я був Київ, куди йшли паломники з усього світу, щоб поклонитися святим мощам, - зазначила голова Синодального відділу УПЦ «Церква і культура» ігуменя Серафима (Шевчик), настоятелька Одеського Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря. – А також про той шлях, із варяг у греки, який пройшли паломники за 1000-літню історію. Проте в історії Церкви були як часи розквіту, так і гонінь, коли паломники не могли відвідати Лавру, Афон, Леон та інші святі місця. Тому конференція з питань паломництва, в рамках якої й проходить виставка, покликана об’єднати пілігримів усього православного світу, щоб часом вузькі й непрохідні стежки зробити стежками православних паломників».

Про цінність такого заходу, коли ми нарешті можемо відкрито показувати надбання Святої Церкви, говорити про духовну правду і долю святих мучеників говорив на відкритті виставки заступник генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Микола Кучурук. А заступник Міністра культури і туризму України Тимофій Кохан зазначив, що паломництво є подвигом і прикладом того, як не втратити віри в Бога і ближнього.

Надзвичайний  і Повноважний посол республіки Греція в Україні Георгіос Георгунтзоз у свою чергу пообіцяв учасникам і гостям Міжнародної конференції посприяти поїздкам на святі місця Греції та прийняти там усіх прочан. До його слів приєдналися представники посольств країн-учасниць (Італії, Сербії, Румунії, Польщі, Ізраїлю), які висловили вдячність Блаженнішому Владиці за те, що він відкрив православні святині Заходу, і запевнили, що православні Західної Європи завжди чекають на нього, щоб разом помолитися святиням.

Після урочистого відкриття кожен міг розглянути експозицію виставки, яка вирізняється широким  різноманіттям експонатів і включає в себе предмети, що мають неабияку цінність для православного паломника. Це старовинні ікони та книги, як-то ікона Богородиці «Утешение в скорбях и печалях» з Афону, хрестики та євлогії з Єрусалима і Віфлеєма, картини з видами монастирів і святих місць, документи, світлини, паломницькі реліквії та сувеніри, нотатники та подарункові візитівки, предмети побуту паломників тощо. Усе це знову-таки нагадує про те, що паломництво – це духовна праця, якою християнин очищує душу. Це не відпочинок і не мандрівка, а духовний подвиг. «Бо здійснюючи поклоніння святим, паломники наділяють свою прощу великою благодаттю, - додала ігуменя Серафима Шевчик. - Бути паломником – це значить жити заради послуху Церкві, несучи євангельську віру. Тому паломництво – це подвижництво».

Так, часи змінилися, і зараз до Святої Землі лише кілька годин перельоту. Не треба роками ходити пустелями, але незважаючи на комфортність сучасних паломницьких відвідин, вони так само допомагають християнину пізнати істину і відчути свою недосконалість. До речі, як зауважила матінка Серафима, певно, мало хто знає, що в Домовому храмі Блаженнішого теж зберігається гілочка паломника. Тож, Владика для нас теж є прикладом православного паломництва.

P.S. Усі бажаючі можуть відвідати виставку «Тисячолітня історія паломництва на Русі» після богослужінь у храмах Києво-Печерської Лаври ще протягом кількох місяців. Вхід вільний.

 
Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

В Успенському соборі Києво-Печерської Лаври триває виставка «Тисячолітня історія паломництва на Русі»

Експозиція приурочена до 75-ліття Блаженнішого Митрополита Володимира і розпочала роботу в рамках Міжнародної конференції з питань паломництва, що зібрала в Києві духовенство і вірян із різних країн світу.Рубрики: Події на часі | Оголошення | Київська | Церква і культура |

1713 переглядів / Коментарів: 0


Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автораЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru