Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Житомирська
ЖИТОМИР. «Що? Де? Коли?» — вихованці недільних шкіл змагалися за звання кращого знавця Закону Божого
31 March 2011 11:44
Галина Давидова

24 березня з благословення Високопреосвященнішого Віссаріона, митрополита Овруцького і Коростенського, тимчасово керуючого Житомирською і Новоград-Волинською єпархією в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Житомира була проведена перша гра «Що? Де? Коли?», в якій взяли участь 5 команд від недільних шкіл обласного центру – недільна школа Спасо-Преображенського кафедрального собору і недільна школа Свято-Покровського храму.

Перед початком гри учасників привітав настоятель собору протоієрей Стефан Періг, який зазначив, що ця цікава гра виявляє знання і розвиток дітей, дає можливість ознайомитися з широким колом питань із церковного життя. Священик звернув увагу учасникiв на те, що в цій грі не буває переможців і переможених – переможцями стають усі, хто отримують нові знання Закону Божого.

Дітей також благословив колишнiй клірик Свято-Покровського храму, а нині клірик і духівник Свято-Анастасіївського жіночого монастиря і духівник єпархії архімандрит Гавриїл (Вардаєв). Раду старійшин очолив ієрей Володимир Головецький, а потім – викладач недільних шкіл собору та приходу І. Александров. Ведучим першої гри «Що? Де? Коли?» став клірик собору протоієрей Сергій Грицаюк.

Питання до гри охоплюють широкий курс - це і знання Вітхого, і Нового Завітів, Закону Божого, історії Церкви, житія святих, знання з краєзнавчої церковної тематики, тобто все, що православні вкладають у слово «воцерковлення».

Запитання для першої гри були складені вчителями обох недільних шкіл залежно від віку й розвитку дітей. Але складені вони були з урахуванням того, що гра «Що? Де? Коли?» – це не екзамен, не перевірка факту знань Закону Божого, а результат мислення, логіки, аналізу і висновків із отриманих знань про Бога. Головне завдання гри «Що? Де? Коли?» - це навчити дітей мислити, проводити аналіз і робити логічні висновки,  розширити знання Закону Божого й подивитись на вже отримані знання це під іншим кутом зору.

На грі також був «круглий стіл» із секторами для запитань, дзиґа зі стрілкою і «чорна скриня», в якій знаходився предмет-відповідь. А ще - бліц-турніри по 20 секунд на обдумування і супер-бліци для одного затока. Були і свої асистенти в зелених жилетах та з зеленими краватками, які крутили дзиґу, виносили «чорну скриню» і предмети на обмірковування, вели табло-результат і чітко слідкували за часом для обдумування. Словом, справжнє «Що? Де? Коли?»

Зате. Не було дзеркального блиску круглого столу, екранів, з яких гравцям ставляться запитання, не було музичного супроводу і скрипічного ключа, який би означав музичну паузу. А значить, що це все – ще попереду.

Гра проводилася в два етапи по двох вікових групах: 10-12 і 13-18 років. У молодшій віковій групі було 3 команди: 2 від недільної школи собору і одна від недільної школи приходу. У старшій віковій групі було по одній команді від недільних шкіл.

У молодшій групі лідером став учасник, котрий розпочав гру – команда недільної школи собору. А поєдинок між іншими двома командами першої групи перейшов у поєдинок капітанів команд. Гра старших команд відразу  виявила прогалини у знаннях дітей. Тепер є над чим подумати і над чим попрацювати вчителям обох недільних шкіл.

Переможцем у молодшій групі стала команда недільної школи собору, капітан Іван Дугар, у старшій групі – команда недільної школи Покровського храму, капітан – Сергій Подкур.

Нагороди, а для знавців найцінніше – це книги, отримали команди-переможці, кращі капітани та знавець, котрий найбільше засмутився від своєї невдачі. А всі учасники гри отримали в нагороду настінні перекидні церковні календарі та шоколадки. Своя нагорода була і в організаторів гри – вона пройшла «на ура».

Мають бажання продовжити гру всі – і діти, й організатори. За пропозицією настоятеля житомирського собору протоієрея Стефана Періг і за благословенням владики Віссаріона 2-й тур гри буде проведений на Світлу седмицю в понеділок. Організатори запрошують до участі в грі недільні школи Бердичева, Коростишева, Новограда-Волинського. Нагородою має стати поїздка переможців до православних святинь Києва.

Звичайно, задумок, ідей, пов’язаних із грою «Що? Де? Коли?», багато. Усе – в руках Господніх. Але будемо молитись, трудитись, робити все, щоб діти отримували у недільних школах знання не тільки системою уроків, але й через паломницькі поїздки, різдвяні та пасхальні виступи, церковний хоровий спів та через ось такі інтелектуальні ігри як гра «Що? Де? Коли?» .

Прес-служба Житомирської єпархії


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

ЖИТОМИР. «Що? Де? Коли?» — вихованці недільних шкіл змагалися за звання кращого знавця Закону Божого

Уперше серед недільних шкіл була проведена інтелектуальна гра зі справжніми бліц-турнірами, круглим столом із секторами запитань і навіть «чорним ящиком».Рубрики: Події на часі | Житомирська | Церква і молодь |

2904 переглядів / Коментарів: 0

Теги: церква і молодь | Митрополит Виссарион (Стретович) | воскресные школы |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru