Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Актуальний коментар


Протоієрей Василій Русінка


Закон про єдиний демографічний реєстр грубо порушує норми Конституції України — КОМЕНТАР Повноважного представника УПЦ у Верховній Раді
12 October 2012 13:49

«Закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр» грубо порушує статті 32 та 35 Конституції України, тому не може бути підписаний Президентом, як гарантом Конституції», — заявив Повноважний представник УПЦ у Верховній Раді України протоієрей Василій Русінка.

Нагадаємо, що 2 жовтня 2012 року Верховною Радою України, за підтримки 233 народних депутатів, прийнятий Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр» (№10492), згідно з яким в Україні будуть запроваджені біометричні паспорти.

Як пояснив протоієрей Василій Русінка, згідно з цим Законом, кожен громадянин України, незалежно від віку, зобов’язаний буде отримати паспорт, що виготовляється у формі електронної картки. Ця картка містить вмонтований чіп, що є носієм електронної безконтактної інформації людини, яка відповідно є власником такої картки. Оформлення біометричного паспорта громадянина України здійснюється, згідно з цим Законом, усім особам, починаючи з народження, на кожні десять років.

До біометрії такого паспорта вноситься інформація про громадянина, яка водночас і вноситься в Єдиний державний демографічний реєстр, а також може включати додаткову змінну інформацію.

Єдиний державний демографічний реєстр – це електронна інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання, обробки, використання інформації про особу-громадянина. Також згідно з цим Законом така інформація є конфіденційною, а її нерозголошення (таємниця) гарантується державою.

«Введення в нашій державі біометричних паспортів зумовлене зобов’язанням перед Євроспільнотою, і такий принцип ідентифікації особистості дозволить у майбутньому забезпечити безвізовий режим України з країнами Євросоюзу, — пояснив причину прийняття такого Закону Повноважний представник УПЦ у Верховній Раді. — Крім того, Україною підписана Міжнародна угода в рамках ОБСЄ про введення біометричних технологій до 1січня 2015 року».

Через цей Закон на адресу Повноважного представництва УПЦ у Верховній Раді України надходять багатотисячні звернення віруючих громадян стосовно біометричних паспортів та різних електронних ідентифікаторів.

«Ще на початку 2011 року законопроект першого читання, автором якого був народний депутат Валерій Коновалюк, викликав резонанс у нашому суспільстві, — підкреслив отець Василій. — Наша Церква, разом з іншими релігійними організаціями, та Всеукраїнська Рада Церков уже апелювали до законотворців та інших владних структур із пропозиціями щодо недоцільності прийняття такого Закону та про необхідність його серйозного доопрацювання і суспільного обговорення.

Зараз ми бачимо, що цей Закон, прийнятий у другому читанні, почав знову викликати протести віруючих громадян, його недосконалість говорить про те, що автори Закону не звернули серйозної уваги на багатотисячні прохання своїх виборців. Цей Закон може викликати нову хвилю серйозних протестів у нашому суспільстві, тому що він є неоднозначним, має зворотній бік і головне – містить грубі порушення статті Конституції України (ст.32; ст.35)».

Зокрема, як зауважив він, система біометрії, яка пропонується, перетворює людину на об'єкт маніпулювання і віднімає в людини Богом дану свободу, а також несе загрозу духовному, психічному та фізичному життю особистості. Натомість кожен законопроект повинен нести громадський спокій, добробут і стабільність для людей, а Церква ідентифікується з народом і законами тієї держави, де несе своє Спасенне служіння.

«Переконаний в тому, що необхідно доносити до віруючих громадян загально церковне, богословське тлумачення таких проявів сучасного світу, — підсумував протоієрей Василій Русінка. —Ми спостерігаємо богословську неосвіченість істинним вченням Церкви багатьох наших віруючих, і це, безперечно, сіє страх, породжує неспокій у Церкві і в суспільстві в цілому.

Тому хочеться вірити, що звернення Предстоятеля нашої Церкви, представників монастирів, духовенства та тисяч громадян України надасть можливість Президенту України не підписати цей Закон, який грубо порушує Конституційні права і свободи нашого народу».

***

Церква завжди закликала не нагнітати ситуацію навколо електронних кодів і біометричних паспортів, разом із тим, постійно зверталася до держави з проханням створити альтернативу для віруючих. Читайте коментарі:

Предстоятель звернувся до Президента з проханням накласти вето на Закон про єдиний демографічний реєстр

«ЗАКОН о едином демографическом реестре: комментарий Пресс-секретаря Предстоятеля»

«ЗАКОН о едином демографическом реестре: комментарий наместника Киевского Троицкого Ионинского монастыря»

«ЗАКОН про єдиний демографічний реєстр: коментар голови Юридичного відділу Київської Митрополії»

«Намісник Почаївської Лаври звернувся до Президента України з проханням ветувати законопроект про єдиний демографічний реєстр»


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Протоієрей Василій РусінкаЗакон про єдиний демографічний реєстр грубо порушує норми Конституції України — КОМЕНТАР Повноважного представника УПЦ у Верховній Раді

Як підкреслив протоієрей Василій Русінка, цей Закон є неоднозначним і загрожує духовному та фізичному життю особистості, а це — головна причина, щоб Президент України його не підписував.Рубрики: Публікації | Актуальний коментар |

2635 переглядів / Коментарів: 1

Теги: біометричні паспорти | церква і держава |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Спаси Господи, отец Василий!

Спаси Господи, отец Василий! Многая и благая лета! Храни Вас Господь!

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru