Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
ЮВІЛЕЙ 1025. Побачила світ унікальна книга І.Жиленко «Пізні українські житія святого князя Володимира»
18 July 2013 17:25

До 1025-річчя Хрещення Русі, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, Київська духовна академія і семінарія та Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник видали монографію Ірини Жиленко «Пізні українські житія святого князя Володимира. Тексти і коментарі».

Книга покликана донести до читача маловідомий на сьогодні пласт вітчизняного агіографічного письменства – пізні (створені протягом XVI-XVII ст.) житія святого рівноапостольного князя Володимира.

«1025-річчя Хрещення Київської Русі має стати для нас не тільки приводом для урочистих заходів, а й спонукати до актуалізації тієї багатовікової духовної спадщини, яка своїм корінням сягає часів святого Володимира, — підкреслив митрополит Бориспільський Антоній, Керуючий справами УПЦ, ректор Київських духовних шкіл. — саме така актуалізація і була головним завдання автора цього видання.

Тут зібрано дорогоцінні скарби української християнської писемності. у книзі представлено житія святого Володимира, які збереглися в рукописах або друкованих виданнях XVII – XVIIІ ст. Усі ці тексти походять з українських земель. Вони дозволяють наочно побачити, як передавалась, поширювалась та збагачувалась традиція шанування святого князя Володимира українським народом.

Важливо, що тексти житій подано тут не лише мовою оригіналу, але й в адаптації сучасною українською мовою… Саме така книга стане у нагоді спеціалістам, а також зацікавить широке коло читачів».

В основу монографії покладено житіє, додане до рукописного Патерика, складеного архімандритом Києво-Печерським Йосифом Тризною в сер. XVII ст.

Як зазначив владика, це видання є ще одним плодом співробітництва між Київською духовною академією та Національним Києво-Печерським заповідником. «Вивчення житій святих є невід’ємною складовою духовного життя кожного християнина», — додав митрополит Антоній.

***

Книгу Ірини Жиленко «Пізні українські житія святого князя Володимира» рекомендовано Вченими радами Києво-Печерського заповідника та КДАіС.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

ЮВІЛЕЙ 1025. Побачила світ унікальна книга І.Жиленко «Пізні українські житія святого князя Володимира»

Монографію, в якій знайдете маловідомі факти про св.Володимира, видали Київська духовна академія та Національний Києво-Печерський заповідник.Рубрики: Події на часі | Київська | Книжковий огляд | Церква і суспільство |

2347 переглядів / Коментарів: 0

Теги: 1025-річчя Хрещення Русі | рівноапостольний князь Володимир | Митрополит Антоний (Паканич) | КДАіС | Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru