Тож міська влада з усією відповідальністю зайнялася благоустроєм історичної місцевості. Укріплюються схили, реставрується найстаріший скульптурний пам’ятник столиці – святому рівноапостольному князю Володимиру.
160 років тому на кручах Дніпра, де ще нещодавно росли виноградники, урочисто відкрили монумент князеві Володимиру – хрестителю Русі. З тих пір Михайлівську гірку почали називати Володимірською. Теперішній вигляд гірка отримала в кінці ХІХ ст. "Це місце, улюблене киянами, влаштовано за типом швейцарських гір, – писав Сергій Ромішовскій, який керував тоді Київської міської садової комісією ".
Ще Михайло Булгаков називав Володимирську гірку найкращим місцем у світі. А Іван Нечуй-Левицький вважав, що передати її фантастичну красу не змогла б ані пензель Рафаеля, ані Мікеланджело.
Кипить робота і над реставрацією, так званого, нижнього пам'ятника святому Володимиру або пам'ятника Хрещення Русі. Цей монумент вважається найстарішим із існуючих памятників у Києві, збудований на честь повернення місту Магдебурзького права. Пізніше перейменований на честь київського князя. Оскільки за легендою саме на цьому місці святий рівноапостольний князь Володимир хрестив своїх дванадцятьох синів.
Міська влада планує також відреставрувати пам’ятники апостола Андрія Первозванного, святої княгині Ольги та порадувати гостей унікальною виставкою квітів на Співочому полі, присвяченою Хрещенню Київської Русі.
А поки що столиця України живе тихим розміреним життям. Та за два тижні тут відбудуться грандіозні торжества. 27 липня на Майдані Незалежності готують концерт за участю богословів, спортсменів, космонавтів, зірок естради та самих глядачів.
І перше нагадування про майбутні урочистості спостережливий перехожий знайде поряд з найбільшим у світі квітковим годинником, що розміщений на вулиці Інститутська. Цього року ще з дня Києва тут з’явився напис – 1025 років Хрещення Київської Русі.
Post new comment