Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » СІМ православних Я
Як зберегти сім’ю міцною? — Маленькі секрети від багатодітної сім’ї з 20-річним стажем
07 July 2013 11:33
Ольга Мамона

8 липня – день пам’яті святих благовірних Петра і Февронії.

Ще вісім століть тому приклад відданої любові та ідеальної сім’ї нам явило святе подружжя – благовірні Петро і Февронія Муромські. Відрадно, що і сьогодні, коли пропагуються так звані вільні стосунки та «нетрадиційна» сім’я, подвиг святих Петра і Февронії продовжують українські родини.

Священик Димитрій та матінка Юлія Прокопенки з Київщини, які вже майже 20 років разом, нещодавно за розвиток сімейних цінностей були відзначені церковною нагородою та поїздкою на яхті в Київському крейсерському яхт-клубі (Набережна, 12 а).

 

Для багатодітної родини, а дітей у сім’ї Прокопенків вісім – старшому Арсенію – 17, наймолодшому Сергію – рік, така прогулянка, як зізнались самі діти, стала справжнім подарунком.

Цікаво, що познайомилися тоді ще юні Димитрій та Юлія трохи дивним чином – у тролейбусі, після богослужіння.

«Я тоді ще був мирянином, працював кухарем у дитячому садочку, — розповідає отець Димитрій. — Жив я тоді один, рано без матері залишився, відчував, що мені дуже потрібна сім’я, бо з близькою людиною можна поділитися радістю, відкрити їй своє горе. Дійсно, так сталося, що я одружився – і жодного разу не пожалкував.

А сталося знайомство дивним чином – після служби, в тролейбусі. Мені було дуже важко перший крок зробити до знайомства, але слава Богу я наважився. :) А після і зробив пропозицію, щоб Юлія стала моєю половинкою».

Священик додає, що з першого погляду зрозумів, що саме та дівчина Юлія має стати його дружиною.

«Вперше, побачивши її, я якось відчув, що вона мені підходить, — розповідає він. — Як вона брала благословення у священика, як вона їхала у тролейбусі, заплющивши очі - видно було, що молилася про себе, як поспішала на службу... :) Якась така простота, легкість відчувалася в її характері. Не даремно у Святому Письмі сказано, в притчах Соломонових, що одвіку уготована жінка чоловікові».

До речі, одними з найшанованіших святих матінки Юлії, до яких вона часто звертається в молитвах, є саме благовірні Петро і Февронія – небесні покровителі християнської сім’ї.

«Святі угодники Божі Петро і Февронія – це символ справжньої Христової любові, — розповідає вона. — Не просто братської любові, а такої, яка має бути між подружжям. Це віра в Христа, це тяжіння до Нього. Якщо ми будемо на Нього споглядати разом, ми ніколи не розлучимось, не посваримось. Якщо люди дивляться один на одного, чи кожний на себе, чи ще кудись, це відволікає від істини. Якщо ж тяжіють до Христа, тоді ніщо не може розлучити».

Сьогодні ієрей Димитрій – настоятель храму в ім’я святого князя Володимира у с. Дернівка Київської області, проводить бесіди у православному центрі при Кафедральному соборі УПЦ «Сім’я в радість», а матінка Юлія, за фахом викладач іноземних мов, як вона сама жартує, вже 17 років у декретній відпустці та вірний помічник свого чоловіка.

А ще у цій родині люблять повторювати: «Кожна дитина – це окремий унікальний світ, дарований Богом».

Арсеній, 17 років

Валерія, 15 років

Єлизавета, 13 років

Іона, 10 років, та Анна, 8 років

Коля, 6 років. Та наймолодші Варвара (3 роки) і Сергій (1 рік)

«Що б не казали, як би не рекламували легке життя без дітей, самі життєві обставини людину підштовхують до розуміння – без дітей життя не має сенсу, — продовжує отець Димитрій. — Як можна йти всупереч Закону Божому? Так, буває, що людина не може мати дітей, це інший випадок, Господь тоді якось благодаттю покриває. Але коли людина штучно себе обмежує, бо просто не хоче мати дітей, то не розуміє, що втрачає.

Я один був у сім’ї, дуже страждав, відчував у собі егоїзм, мені було важко з ним боротися. А от коли одружився, я відчув, що треба жертвувати собою. А коли з’явилася перша дитинка, взагалі – я наче літав на крилах. Це були незабутні роки, я намагався дивитись на світ очима свого сина. І це уже допомагало долати життєві негаразди.

Такі вечори були приємні… Незабутні спогади, як мене дружина з роботи чекала, як вечерю готувала. Потім пішла друга дитинка, третя… І коли вони тебе зустрічають вдома, втомленого, знаєте, не можливо не радіти життю! Сім’я дуже велике значення має для людини, це велика втіха від Бога».

Що ж до власного рецепту виховання дітей, то матінка Юлія зізнається, що він доволі простий. Хоча… Лише здається, що простий.

«Треба покладатися на Священне Писання, — говорить матінка. — Потрібно і у строгості виховувати, а водночас пам’ятати про те, що «блаженні милостиві». Не дуже карати, де можна – простити, трошки дати свободи, бо де дух Господній, там свобода. Свобода ж – у любові. Але дитині потрібно дати розуміння свободи. Це свобода не від батьків, не від моральності, а свобода – від гріха.

Ми не змушуємо їх читати на колінах Псалтир – вони самі дуже люблять молитись, читати Псалтир вранці і ввечері, а вдень можна і погулятись… Ми нічого не забороняємо. Єдине, що не дозволяю, аби не сварились, не бились. Це основне. Діти – такі ж люди, люблять і посваритись, і своє я відстояти. Головне у вихованні – любов, терпіння…»

 

Звичайно, іноді, як у кожній родині, бувають непорозуміння, але в такі хвилини подружжя згадує про відповідальність перед Богом.

Але як їм вдається зберігати міцність у родині?

Ієрей Димитрій розповідає:

— Як трапляються розлучення? Щось не сподобалось – не так відповіла дружина, мало заробляє чоловік. Починаються сварки, а від іскорки полум’я розгоряється – і сім’я розпадається.

А у нас з матінкою як? Я завжди пам’ятав, що ми вінчані, що ми перед Богом відповідальні один за одного. Звичайно, в перші роки було важкувато. Ми різні люди, в нас різне виховання, різні точки зору на побут на інші речі в житті, але ми двоє – віруючі. І ми про це пам’ятали.

Допомагали і духовні отці. Я приходив на сповідь. А що таке сповідь? Не просто звітувати потрібно, а попросити поради. Я питав у свого духівника: «Отче, як позбутись тих чи інших вад у сімейному житті? Як учинити?» Слава Богу, мені пощастило з духівником, він був уже сивим старцем, пройшов шлях сімейного життя, пережив і голодомор, і війну, і міг своїм досвідом поділитись і щось порадити, навчити. Він завжди нас вчив так: «Правий чи не правий ти, попроси пробачення, постарайся не просто сказати трафаретне «прости», а щось гарне зробити». І нам це дуже допомагало.

Якщо я бачив, що у дружини якийсь смуток на душі, їй щось не подобається, скажімо, різні точки зору на навчання наших дітей у музичній школі. У нас вісім дітей, п’ятеро ходять до музичної школи. Але в нас же і хазяйство, і сад, город, і кізок тримаємо. То я підходжу до дружини і кажу: «Матінко, хотів би забрати діток зі школи. Треба по господарству поратись…»

Бачу, в неї вже смуток. Вона чистить картоплю, а сльози набігають на очі. Я кажу: «Якщо в цьому проблема, я забираю свої слова. Хай діти ходять на музику». Чоловік не може бути щасливий, коли дружина страждає. А вже дружина завжди старається відплатити добром за ніжність, яку проявляє до неї чоловік…

Саме така гармонія та дітки і допомагають зберігати міцність у сім’ї отця Димитрія та матінки Юлії Прокопенків.

Божої їм допомоги!

***

Поїздки на яхтах проходять у рамках благодійного проекту «Подари ребенку радость. Парусный спорт для многодетных семей», організованого Православним центром розвитку сім’ї «Сім’я в радість» при Духовно-просвітницькому центрі Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового, Київським міським крейсерським яхт-клубом і технічним партнером проекту «Самсунг Електронікс Україна Компані».

Фото - сайт Духовно-просвітницького центру при Кафедральному соборі УПЦ

 


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Як зберегти сім’ю міцною? — Маленькі секрети від багатодітної сім’ї з 20-річним стажем

Священик Димитрій та Юлія Прокопенки виховують 8 дітей. Відрадно, що сьогодні, коли пропагується тз «нетрадиційна» сім’я, подвиг святих Петра і Февронії, чию пам'ять звершуємо 8 липня, продовжують українські родини.Рубрики: Публікації | СІМ православних Я |

3804 переглядів / Коментарів: 0

Теги: сім’я | Покровители брака — святые благоверные Петр и Феврония | багатодітні сім'ї |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автораЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru