Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Церква і суспільство
Як працюють із сім'ями: Київський досвід
11 June 2013 20:28

У рамках «Родинного клубу» організованого за ініціативи голови відділу у справах сім'ї Київської єпархії протоієрея Олега Мельничука, у благочиннях столиці минулого місяця відбувалися різноманітні заходи, присвяченні сім'ї.

 Більше 100 багатодітних родин Києва, мабуть вперше, об’єднались для вирішення нагальних питань, для відновлення справжнього діалогу про вічні  про сімейні цінності. 

Отже, концепція – парафіянам... 

Відкрили програму травневих заходів «Родинного клубу» у Голосіївському благочинні.

Символічно, що саме у день Світлої седмиці, день пам'яті вмч. Георгія Побідоносця після пізньої літургії і пасхального хресного ходу  настоятель Вознесенського храму прот. Павло Кирилов звернувся з проповіддю до парафіян і запрошених сімей з дітьми. Освітивши передумови створення Київського сімейного клубу, о. Павло докладно виклав концепцію і закликав до підтримки і активної участі.

«Якщо храм місце особливої ​​присутності Божого, то сім'я – це мала церква, підставою для якої є взаємна любов і повага. В ідеалі, у православній родині дотримується ієрархія – Бог, чоловік, дружина і діти. Відповідальність один за одного і самодостатність, виховання дітей у православній вірі і добрий особистий приклад, турбота про старших членів сім'ї та дбайливе ставлення до традицій – все це повинно бути природним і необхідним, – сказав під час промови Отець Павло. Але це тільки в ідеалі, зараз ми спостерігаємо прямо протилежні процеси в нашому суспільстві. Держава не піклується повною мірою про зміцнення сім'ї, пропагуються ідеї, які руйнують сімейний уклад, уявні «свободи» розбещують молоде покоління. Звідси з'являються матері-одиначки, діти-сироти при живих батьках, а чого варто терпиме ставлення до так званих секс-меншин? Сім'я занадто серйозна річ, щоб з нею жартувати і грати. Це фундамент, на якому стоїть наша країна».

Сферу сімейних відносин можна порівняти з кришталевою чашею наповненою любов'ю і терпінням, повагою і смиренністю, лагідністю і послухом, яку підтримують всі члени сім'ї по мірі своїх сил. І той, хто послаблює сім'ю, заради сьогочасної вигоди чи уявної "європейськості", той руйнує державу. 

«Тому необхідно заохочувати молодих людей до створення міцних сімей, надавати моральну і матеріальну підтримку, піклуватися про їх тілесне і духовне здоров'я, вчити захищати свої законні права, оберігати сім'ю, пояснювати права і обов'язки подружжя, розповідати про позитивний досвід успішних православних сімей», - зауважив настоятель.

Засідання пройшло в емоційному, але конструктивному форматі. Ніхто не залишився осторонь. Захід об’єднав серця одразу 36 родин. Причому з 36 родин: 2 мають по 8 дітей, 6 по 5 дітей і 10 родин по 4 дитини. Особливо запам'яталися виступи сімей Корольових, Симонович, Бондаренко, які поділилися своїми досягненнями та розповіли, як вирішують поточні проблеми. Члени клубу були урочисто нагороджені грамотами і великодніми подарунками.

Приємно здивували і дитячі групи. Молодша з яких підготувала театральну постановку казку-привітання. А старша – подарувала цілий святковий концерт. Після вистави, як завжди, усі бажаючі мали змогу порадувати гостей своїми талантами.

***

Не забули і про старше покоління, ветеранів Великої вітчизняної війни. При просвітницькому центрі Троїцький, під керівництвом директора Хавченко Олени Володимирівни, учні організували пам'ятний вечір: «Давним-давно була війна», присвячений пам'яті героям Дня Перемоги.

***

У Дніпровському благочинні наслідуючи добрий приклад Голосіївського благочиння, також організували урочистості з нагоди Святкування пам'яті вмч. Георгія Побідоносця. У день святкування небесного покровителя православного воїнства сім'ї військовослужбовців були нагороджені грамотами "Родинного клубу". Не менш святковим був настрій і у Оболонському благочинні

***

Символічно дебютував «Родинний клуб» і в Деснянському благочинні, зокрема при храмі свв. мчч. Адріана і Наталії  відкрився клуб особливо символічно. Перше ознайомлювальне засідання відбулося в день пам'яті свв. дружин-мироносиць, після Божественної літургії, в одному з класів недільної школи. Очолив «Сімейний клуб» клірик храму ієрей Ігор Кам'яний. На зустрічі з багатодітними сім'ями він розповів про подальшу діяльність клубу і закликав присутніх брати активну участь у цій програмі.

«Головне завдання цієї програми – це популяризація сімейних цінностей. Сьогодні – перша ознайомча зустріч. І ми хотіли просто ближче познайомитись з багатодітними родинами приходу, привітати вас з Великоднем, і, звичайно ж, проінформувати про те, що при нашому храмі починає діяти така програма для багатодітних сімей. В рамках якої ми повинні, по-перше, пропагувати сімейний спосіб життя. По-друге, у форматі цього сімейного клубу багатодітні матері і батьки зможуть зустрічатися, спілкуватися, ділитися своїми проблемами, досвідом, і, звичайно, будувати міцні дружні відносини між сім'ями, а також отримувати духовну допомогу», - повідомив отець Ігор

Парафіяни з захопленням сприйняли цю ідею.

«Ні держава, ні соціальні служби не приділяють тієї уваги, яку необхідно багатодітній родині: у плані соціальної підтримки, психологічної, а якщо потрібно, і матеріальної. Все це декларують на папері, але, фактично, абсолютно ніякої участі ніхто ніде не здійснює. А моральна підтримка потрібна хоча б у тому напрямку, що багатодітна сім'я – це нормально і важливо для суспільства, - поділилась про наболіле Тетяна Пишна, мама трьох дітей. – Добре,  що для дітей вже проводяться заняття, організовуються паломництва. І дуже нам радісно, ​​що тепер є і «Сімейний клуб», де можна буде отримати підтримку і добру пораду для вирішення труднощів і проблем у сім'ях. Є багато речей, про які ми, батьки, не знаємо, чи не розбираємося в чому, та й вчитися завжди є чому. Також не зайвою буде присутність православного психолога, який може дати практичні поради».

Перше засідання клубу при храмі свв. мчч. Адріана і Наталії стало по-справжньому корисним для батьків, а на пам'ять главам багатодітних родин вручили подарунки та подякували за активну духовно-просвітницьку діяльність та вагомий внесок у розвиток сімейних цінностей.

***

А у Шевченківському благочинні діти учасників клубу багатодітних сімей та учні недільної школи після божественної Літургії привітали зі святом жінок-мироносиць своїх мам і наставниць недільної школи подарунками зробленими власними руками.

 

На думку автора концепції  і головного ідеолога «Родинного клубу» протоієрея Олега Мельничука «Родинний клуб» – це майданчик для нового діалогу між церквою, як соціальною інституцією, і громадою.  Тому необхідно пропагувати та лобіювати цінності традиційної сім'ї, унеможливити маргіналізацію традиційної християнської родини.

«Сім'я як один із найважливіших інститутів віддзеркалює духовне та соціальне становище сучасного суспільства. Реалізація основних функцій сім'ї ускладнюється  поширенням безвідповідального батьківства, розлучень, соціального сирітства та інших асоціальних явищ. Усі ці негативні прояви є наслідком неналежного виконання сім'єю як соціальним інститутом своєї основної функції, а саме: виховання дітей і формуванням цінностей майбутнього покоління», - вважає Отець Олег. - Але попри явні ознаки кризи інституту сім'ї, цінність сім'ї та довіра до неї в суспільній свідомості досі залишаються стабільно високими. Сім'я, сімейні стосунки досі мають найвищий пріоритет в українській громаді».

Головне пам’ятати, що найважливішою складовою у зміцненні сім'ї є християнська мораль – була і залишається.

«Нажаль, сьогодні здебільшого втрачено піраміду цінностей: Бог — чоловік — жінка — діти. Так сьогодні і вінчання перестає бути Таїнством, в якому народжується сім'я, а сприймається більшістю чимось на зразок певного ритуалу. І це в кращому випадку. "Жінки, коріться своїм чоловікам, як Господеві, бо чоловік є голова жінки, як і Христос глава Церкви, і Він же Спаситель тіла. Але як Церква підкоряється Христу, так і жінки своїм чоловікам у всьому. Чоловіки, любіть своїх жінок, як і Христос полюбив Церкву" (Еф., 5, 22-25)», - резюмує голова відділу у справах сім'ї Київської єпархії.

***

Довідка: "Київський родинний клуб" 

Мета: 

— створити на базі діючих парафій УПЦ активнодіючі сімейні клуби (центри),

— об'єднати й мотивувати активних членів приходів для цілеспрямованого просування ними ідеї цінності й унікальності традиційної сім'ї, багатодітність, культуру й традиції християнської родини.

Основні завдання: 

Створити майданчик для дискусій і навчання, що дозволить:

— обговорювати гострі питання щодо функціонування й збереження традиційної родини в сучасних культурних і політичних умовах (зокрема, вчитися протистояти агресивній державній політиці маскулінізації та розмивання соціальних і статевих ролей);

— навчатися активно й аргументовано відстоювати позиції та цінності традиційної сім'ї в контексті сучасних загроз в соціальній та культурній сферах;

— формувати навички й уміння відстоювати й просувати цінності і чесноти цнотливості, шлюбу, вірності, материнстві, батьківства, ролі чоловіка й жінки;

— просування моделі традиційної сім'ї: автономна, самодостатня, самостійна, відповідальна, дітна родина, стосунки в якій базуються на принципах моралі і любові (християнські цінності)

Модель традиційної сім'ї: 

— ієрархія сім'ї: Бог, чоловік, жінка, діти;

— сімейні (християнські) цінності — любов, взаємоповага, підтримка, злагода, пошана;

— реєстрація подружніх стосунків — офіційний шлюб;

— народження двох, трьох і більше дітей;

— відповідальне батьківство;

— сімейні традиції;

— підтримка старших членів сім'ї (відповідальність дітей за батьків).

 Напрями діяльності

І. Проведення заходів, які дадуть змогу в повсякденному житті популяризувати сімейні цінності та відповідальне батьківство.

ІІ. Підготовка дітей та молоді до створення сім'ї.

ІІІ. Профілактика сімейного неблагополуччя: надання  допомоги батькам щодо налагодження сімейних стосунків, виховання дітей тощо.

IV. Підтримка сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, запобігання ранньому соціальному сирітству, захист материнства та дитинства.

V. Допомога батькам щодо налагодження сімейних стосунків, виховання дітей: консультації, розповсюдження інформаційних матеріалів, взаємодопомога.

Прес-служба Київського єпархіального відділу у справах сім'ї 


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Як працюють із сім'ями: Київський досвід

Читайте матеріал про те, як проходили перші зустрічі у рамках програми "Родинний клуб" у благочиннях столиці та про концепцію створення сімейного об'єднання.Рубрики: Публікації | Церква і суспільство |

2300 переглядів / Коментарів: 0

Теги: сім’я | Родинний клуб | протоієрей Олег Мельничук | багатодітні сім'ї |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru