Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Володимир-Волинська«Володимир-Волинська єпархія на рубежі тисячоліть»: до 1020-річчя єпархії відбулася міжнародна конференція (+відео)
07 May 2012 13:46
Протодиякон Віктор Мартиненко

5 травня у Святогорському Зимненському монастирі відбулася міжнародна науково-практична конференція «Володимир – Волинська єпархія на рубежі тисячоліть».
Цей захід присвячено 1020-й річниці заснування Володимир-Волинської єпархії, що відзначається віруючими Волині цього року.
Організаторами виступили: Володимир-Волинська єпархія Української Православної Церкви, Волинська обласна державна адміністрація та Волинській національний університет імені Лесі Українки.
У конференції взяли участь науковці з Польщі, Білолрусі та України, представники університетів та духовних академій, історики, мистецтвознавці та краєзнавці.
Розпочався науковий форум з молебню в Успенському соборі Зимненської обителі, який очолив Преосвященний єпископ Володимир разом зі священиками – учасниками конференції.
Після молитви учасники заходу перемістилися в новоспоруджений монастирський готельний комплекс, де і відбувалися засідання.
Зручний конференц-зал, оснащений сучасним обладнанням сприяв плідній та уважній роботі, а вишукані інтер’єри та захоплюючі краєвиди, що відкривалися з вікон та балконів, милували очі під час перерв та кава-брейків.
Відкрив пленарне засідання єпископ Володимир, який у вітальному слові привітав науковців та благословив на плідну працю.
Перший виступ, що прозвучав на форумі, ніби задав тон усій конференції. Професор, академік Польської та Білоруської Академії наук, Антоній Миронович виступив з доповіддю «Володимиро-Брестська єпархія до кінця XVI ст.» Дослідник привернув увагу слухачів масою цікавих фактів та ґрунтовним аналізом історичних подій.
У своїх доповідях учасники конференції торкнулися цікавих та маловивчених фактів з історії Церкви на Волині, проблеми збереження пам’яток, повернення з забуття багатьох імен історичних діячів та подвижників.
Не обійшлося й без сюрпризів – краєзнавець Геннадій Гулько підніс єпархії раритетний подарунок – він передав єпископу Володимиру пам’ятний медальйон, випущений у 1892 році до 900-літнього ювілею Володимир-Волинської єпархії.
Підсумовуючи роботу конференції, її учасники відмітили високій рівень організації заходу, його актуальність та необхідність подальшої праці у цьому напрямку.
Незабаром планується видання матеріалів конференції, з деякими дослідженнями можна буде ознайомитися на офіційному сайті Володимир-Волинської єпархії.

Володимир-Волинська єпархія


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

«Володимир-Волинська єпархія на рубежі тисячоліть»: до 1020-річчя єпархії відбулася міжнародна конференція (+відео)

До Святогорської Зимненської обителі з’їхалися науковці з Польщі, Білолрусі та України, представники університетів та духовних академій, історики, мистецтвознавці та краєзнавці.Рубрики: Події на часі | Володимир-Волинська | Церква і суспільство |

2236 переглядів / Коментарів: 0

Теги: церква і суспільство |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автораЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru