Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » ВолинськаВОЛИНЬ. «Твереза людина – щаслива людина» - православні братства об’єднуються для боротьби з алкоголем
15 December 2010 14:22
Людмила Приймачук

...«Боже, допоможи мені, грішному, зроби так, щоб я перестав пити або забери мене з цього світу!», – у відчаї благав Всевишнього чоловік, який уже втомився від марних спроб звільнитися від пристрасті до спиртного. Господь почув його молитви і простягнув руку допомоги.

«Спочатку я познайомився з групою «Анонімних алкоголіків», - розповідає лікар-невропатолог Ігор Соломко. – Ці люди свого часу були залежними від спиртного, проте зуміли побороти в собі згубну звичку. Завдяки знайомству з ними з часом це вдалося і мені. З тих пір я почав заходити до Свято-Покровської церкви – хотів подякувати Господу за допомогу. З 2002 року я вже був постійним парафіянином храму. Там познайомився з людьми, які теж свого часу були алкозалежними. Якось прочитав, що до революції на Русі було близько трьох тисяч братств тверезості по приходах. Я загорівся ідеєю і собі створити таку громаду при церкві».

З такою пропозицією Ігор Соломко звернувся до духовенства Волинської єпархії. Її підтримали, і з благословення митрополита Нифонта було створено Волинське православне братство тверезості Святого праведного Іоанна Кронштадського, що днями відсвяткувало свою першу річницю. Задачами братства, що нині налічує десять членів, є допомога алкозалежним людям у подоланні пристрасті до спиртного і пропаганда тверезого способу життя.

За словами одного з його співзасновників, священика Стефана Яреми, наразі братчики працюють над вдосконаленням програми громади. Окрім того, всі вони прийняли обітницю тверезості .

«Служиться молебен, і під час його людина проголошує спеціальну молитву, -розповідає отець Стефан. – У цій молитві вона просить Господа про допомогу і дає обітницю утримуватися від спритних напоїв і лихих слів на рік. Зірватися не боїмось, скоро знову буде день Ангела – праведного Іоанна Кронштадського – і ми знову дамо урочисту обітницю на рік».

«Твереза людина –щаслива людина», - таким є гасло діяльності братства. Братчики є частими гостями наркодиспансеру, де проводять бесіди, на власному прикладі демонструючи результати зцілення від гріховної залежності. Окрім того, залучають до пропаганди здорового способу життя успішних молодих людей, противників вживання алкоголю. Зокрема, недавно братство тверезості і відома волинська спортсменка Тетяна Коб реалізували спільний проект. Закликаючи з площин лайтпостерів «Обираймо тверезе життя», дівчина сподівається завдяки своєму авторитету «достукатися» до ровесників, оскільки й сама абсолютно не вживає алкоголю.

З пропозицією приєднатися до пропаганди тверезого способу життя братство тверезості звернулося й до молодіжного товариства преподобного Миколи Святоші, що діє при Волинській духовній семінарії. Днями в стінах ВДС відбулася зустріч між двома громадами, де обговорили перспективи майбутньої співпраці. Зокрема, найближчим часом у навчальних закладах, якими опікується православна молодь, проведуть бесіди про  руйнівний вплив спиртного на людський організм. Зважаючи на те, що наразі Україна займає перше місце в Європі по дитячому і молодіжному алкоголізму, учасники зустрічі вважають такі бесіди особливо актуальними.

 


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

ВОЛИНЬ. «Твереза людина – щаслива людина» - православні братства об’єднуються для боротьби з алкоголем

Відбулася зустріч братчиків, які вирішили найближчим часом провести бесіди про руйнівний вплив спиртного на людський організм.Рубрики: Події на часі | Волинська | Соціальне служіння |

2780 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Церква і медицина |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автораЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru