Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » За розділами » Церковно-державні відносиниВітаємо з Днем Конституції!
28 June 2013 11:07

28 червня Україна святкує День Конституції. 

Відомо, що історія Основного Закону дещо суперечлива. В історичних посібниках можна прочитати, що автором першої Конституції України, більше того, першої європейської конституції, був Пилип Орлик.

Це був договір гетьмана Війська Запорозького Пилипа Орлика зі старшиною та козацтвом, який визначав права і обов'язки усіх членів Війська. Укладений цей договір 1710 року. Проте цікаво, що затверджена ця конституція була шведським королем Карлом XII. А ми чудово пам’я таємо, як саме історія України була пов’язана з іменем цього короля…

Далі були Конституції УНР та Української держави, прийняті 1918 року. Ще далі – Конституції УРСР 1919-1978 рр. Нарешті з підписанням Акту проголошення незалежності України почався процес, який, як знаємо, доволі затягнувся, написання нової конституції – Конституції Незалежної України. Нарешті 28 червня 1996 року Конституція як Основний Закон держави була прийнята.

Тож, на перший погляд, це свято не має до Церкви прямого відношення.  Однак певні статті нашої Конституції написані на основі законів духовних, тих споконвічних істин, якими живе Церква.

І хоча згідно з Конституцією Церкву відокремлено від держави, її неможливо відокремити від життя народу, тому і для православних у цей день є над чим замислитись. А саме –  цей день є приводом згадати Конституцію земну та Конституцію небесну, себто 10 заповідей, що лежать в основі життя кожного християнина. Тим більше, що поважати рідну державу – це теж обов’язок кожного християнина.

Як Конституція стосується віруючої людини? – Читайте в інтерв’ю з Юрієм Решетніковим, радником Предстоятеля УПЦ, екс-главою Держкомнацрелігій. 


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Вітаємо з Днем Конституції!

Цей день є приводом згадати Конституцію земну та Конституцію небесну, себто 10 Божих заповідей, що лежать в основі життя кожного християнина. Рубрики: Новина дня | Події на часі | Церковно-державні відносини |

1907 переглядів / Коментарів: 0

Теги: питання релігії в Конституції | Конституція | День Конституції України |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru