Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » ВінницькаВІННИЦЯ. Як реалізувати оголошений в єпархії Рік соціального служіння, священики обговорили на рівні кожного благочиння
24 February 2012 11:36

Цього тижня у Вінницькому єпархіальному управлінні під головуванням митрополита Симеона проходять зібрання духовенства. На відміну від загальних зборів, на які збираються усі священики єпархії, на ці збори приїздять представники одного окремого благочиння.

Так, у понеділок митрополит Симеон зустрівся з духовенством ІІ Вінницького міського благочиння, у вівторок – Могилів-Подільського, у середу – Шаргородського. У п’ятницю відбудуться збори за участю священиків Вінницького районного благочиння. Головною темою зібрань є духовна робота священика з паствою під час Великого посту, а також соціальна діяльність парафій в рамках оголошеного Вінницькою єпархією Року соціального служіння.

Зокрема, великої уваги владика Симеон приділяє створенню на кожній парафії служби взаємодопомоги або патронажної служби, яка б опікувалася старими, немічними та одинокими людьми. Також, з благословення митрополита Симеона, на кожній парафії має бути призначений чи обраний помічник настоятеля з соціальних питань. В окремих випадках таку роботу можуть виконувати члени парафіяльних молодіжних організацій.

Така форма зібрань, як показав перший досвід, сприяє більш тісному спілкуванню духовенства з архієреєм, дає можливість священикам висловити свої проблеми і поставити владиці запитання щодо тих чи інших сторін пастирської діяльності. Передбачаючи ефективність саме такої форми спілкування зі священиками, митрополит Симеон ще наприкінці 2011 року благословив їх проведення і затвердив відповідний графік. Згідно цього графіка, зібрання продовжаться після першого тижня Великого посту. Загалом же, протягом року, владика має намір зустрітися з представниками кожного благочиння двічі, не враховуючи традиційних загальних зборів.

Паралельно із зібранням священиків, у єпархії проводяться бесіди з працівниками церковних лавок. Ці бесіди проводить керівник місіонерського відділу єпархії протоієрей Віталій Голоскевич. Необхідність таких бесід викликана тим, що працівники церковних лавок є першими особами, з якими стикається людина, приходячи з тими чи іншими потребами до храму. І від того, як церковний служитель зустріне людину, як відповість і що порадить,багато в чому залежить, чи захоче ця людина знову звернутися до храму. Тому працівники церковних лавок мають не лише вміти рахувати чи видавати товар, а бути, насамперед, місіонерами і психологами. Враховуючи те, що протягом минулого року вже було проведено кілька подібних бесід із працівниками церковних лавок храмів м. Вінниці, цей досвід поширено на представників усіх храмів єпархії.

Прес-служба Вінницької єпархії


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

ВІННИЦЯ. Як реалізувати оголошений в єпархії Рік соціального служіння, священики обговорили на рівні кожного благочиння

Велика увага приділятиметься створенню на кожній парафії служби взаємодопомоги або патронажної служби, яка б опікувалася старими, немічними та одинокими людьми.Рубрики: Події на часі | Вінницька | Соціальне служіння |

1846 переглядів / Коментарів: 0

Теги: церква і суспільство |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru