Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » ВінницькаВІННИЦЯ. На місці старовинної церкви на честь святої Параскеви у Торчині, що згоріла, побудують новий храм
12 November 2012 11:58

Як повідомляв раніше портал «Православіє в Україні», пожежа сталася в ніч з 3 на 4 листопада. Старовинна дерев’яна церква на честь святої Параскеви,  збудована у 1859 році, згоріла дотла за короткий час. Пожежники, котрі приїхали через 20 хвилин після виклику, помітили, що замки на обох дверях догораючого храму були зламані. У зв’язку із цим було висловлено припущення, що храм спочатку обікрали, а потім підпалили, щоб приховати сліди. Над цією та іншими версіями знищення храму працюють правоохоронці, а священики і парафіяни храму чекають на їхні висновки.

До речі, храм у Торчині, в якому знаходилося багато старовинних ікон, обкрадали вже не один раз. Про це повідомив благочинний Хмільницького району протоієрей Михаїл Шикирун.

У зв’язку з пожежею у Торчині, в облдержадміністрації, під головуванням заступника губернатора Р.Б. Аксельрода, відбулася нарада за участю керівництва МНС, управління охорони культурної спадщини, інших посадових осіб, а також представників Православної Церкви.  Вінницьку єпархію представляв митрополит Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, а Тульчинську – ключар кафедрального собору у м. Тульчині протоієрей Роман Рудаков.

Учасники наради висловили свій жаль про загибель старовинної храмової споруди, а також святинь, які знаходились всередині. Йшлося і щодо існуючих версій виникнення пожежі. Також було вирішено вжити заходи по збереженню дерев’яних та старовинних храмів у Вінницькій області. Серед першочергових мір учасники наради визначили провести додаткові перевірки протипожежної безпеки та усунути усі наявні порушення: замінити електропроводку, обробити дерев’яні конструкції відповідними пожежозахисними речовинами тощо.

Представники світської та церковної влади домовилися про покращення співпраці у збереженні старовинних храмів і, зокрема, були визначені представники від  єпархіальних управлінь, які б координували цю співпрацю з місцевими підрозділами МНС та відповідними органами влади, у функцію яких входить контроль, перевірка і збереження пам’яток архітектури, у тому числі і храмів.

Як повідомив благочинний Хмільницького району, вже зараз розпочаті пошуки коштів і меценатів для побудови у с. Торчин нового храму.

Прес-служба Вінницької єпархії


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

ВІННИЦЯ. На місці старовинної церкви на честь святої Параскеви у Торчині, що згоріла, побудують новий храм

Про це йшлося на нараді представників світської та церковної влади. До того ж її учасники домовилися про покращення співпраці у питаннях збереженні старовинних храмів на Вінниччині.Рубрики: Події на часі | Вінницька | Церква і суспільство |

1504 переглядів / Коментарів: 0

Теги: монастирі та храми України |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru