Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » За розділами » Духовні навчальні заклади
В УУБА-КаУ молились за світлу пам’ять полеглих українських героїв у бою під Крутами
30 January 2012 10:45

29 січня 2012 року, в день ушанування пам'яті полеглих героїв у нерівному бою під Крутами Чернігівської області 1918 року, ректор Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету професоро, архімандрит Віктор (Бедь), в співслужінні помічника ректора з богослужбової практики, благочинного академічного храму, протоієрея Євгенія Шелевія та керівника прес-служби протоієрея Ігоря Ковальчука в Кирило-Мефодіївському академічному храмі відправили заупокійну літію за полеглими українськими героями під Крутами Чернігівської області, що виявили збройний опір багаточисельній інтервентській російській Червоній армії 29 січня 1918 року в обороні Української Народної Республіки.

Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути між Ніжином і Бахмачем (нинішня Чернігівська область) між військами більшовицької Росії (чотири тисячі воїнів) і добровольцями-студентами київських навчальних закладів (триста чоловік), які захищали державну незалежність Української Народної Республіки.

29 із них, які втрапили у полон до червоноармійців, були розстріляні біля приміщення залізничної станції. У березні 1918 року їхні тіла були перевезені до Києва і урочисто поховані на Оскольдовій могилі.

Загиблі у бою студенти отримали звання "Героїв Крут", а їх подвиг став прикладом високого патріотизму та відданості інтересам свого народу і держави для послідуючих поколінь українців.

Читайте також: Архімандрит Віктор (Бедь), доктор богословських наук, доктор філософії, професор - "Оборона Української Народної Республіки під Крутами 29 січня 1918 року» - історична довідка".


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

В УУБА-КаУ молились за світлу пам’ять полеглих українських героїв у бою під Крутами

Загиблі у бою студенти отримали звання "Героїв Крут", а їх подвиг став прикладом високого патріотизму.Рубрики: Події на часі | Духовні навчальні заклади |

1138 переглядів / Коментарів: 0

Теги: УУБА |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru