Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » За розділами » Церковні хроніки
УЖГОРОД. Відбулась презентація книги про життя понад 3000 закарпатських воїнів-афганців
20 February 2013 11:35

19 лютого з благословення Блаженнійшого Володимира митрополита Київського і всієї України в малому актовому залі Ужгородської української богословської академії відбулася презентація документально-історичного видання – книги учасника бойових дій в Афганістані, екс-начальника Управління Служби безпеки України в Закарпатській області, генерал-майора (у відставці), кандидата юридичних наук,  професора Закарпатського інституту Київського університету права НАН України та Закарпатського державного університету Арсена Михайловича Ухаля – «Закарпатці у вирі афганської війни».


На презентацію книги прийшли представники професорсько-викладацького складу та студенти академії та університету.

В президію були запрошені: ректор УУБА–КаУ, уповноважений УПЦ з питань вищої освіти і науки, президент Міжнародної академії богословських наук, доктор богословських наук, професор, архімандрит Віктор (Бедь); голова Закарпатської організації Національної спілки письменників України, відомий письменник, поет Василь Петрович Густі; перший проректор Карпатського університету, генерал-майор (у відставці), професор Микола Михайлович Дідик; директор Науково-дослідного інституту богослов’я, філософії та аналітики, професор Майя Георгіївна Артьомова.

Як зазначив упорядник видання Арсен Михайлович, виходу в світ цієї книги передувала десятилітня клопітка колективна робота багатьох співавторів даного унікального видання. У ційк книзі зібрано та систематизовано архівні матеріали, спогади, розповіді, інтерв’ю воїнів-інтернаціоналістів, фотографії з альбомів.

Автори книги зібрали матеріали на 3049 закарпатських воїнів-афганців. При цьому термін «закарпатці» вжили у широкому розумінні – це уродженці краю, ті, хто тут живуть та ті, які поховані в нашій області.

Особливістю видання є те, що в ньому містяться біографічні дані про закарпатських учасників бойових дій, зокрема, дата та місце народження, роки проходження служби в Афганістані, нагороди, військове звання. Серед закарпатських воїнів був і Герой Радянського Союзу – Сергій Павлович Козлов.

Міститься у книзі й розділ, присвячений спогадам безпосередніх учасників тих подій. Читач бачить історичні події очима рядових та генералів, дипломатів та розвідників, медпрацівників.

Відтак, за підготовку та видання даної унікальної книги пам’яті, з благословення Блаженнійшого Митрополита Володимира, отець-ректор нагородив поважних гостей професора Арсена Михайловича Ухаля та поета Василя Петровича Густі академічними медалями, відповідно преподобного Мойсея Угрина І ступеню та преподобного Нестора Літописця ІІ ступенню.

Підводячи підсумки презентації, професор, архімандрит Віктор (Бедь) відзначив, що видання книги «Закарпатці у вимірі афганської війни» є надзвичайно вагомою сторінкою в збереженні історичної пам’яті нашого народу, який на період військових подій у Афганістані 80-90-х рр. минулого століття був заручником імперської комуністичної ідеології та політики колишнього керівництва ЦК КПРС і СРСР.

Дана книга є книгою великого болю, скорботи, трагедії та одночасно свідченням особистісного героїзму наших співвітчизників, які виявили високі людські і бойові якості українця, будучи втягнутими в кровопролиття не нашої і не потрібної для нас війни.

На завершення зібрання присутні ушанували хвилиною мовчання всіх полеглих в афганській війні. Після чого, помічник ректора з духовно-патріотичного виховання ієромонах Ігор (Богдан) у супроводі співу студентів-богословів відправив заупокійну літію за всіма полеглими (у військових подіях та в подальшому від ран, хвороб, душевної туги) воїнами афганцями.

За матеріалами УУБА - КаУ


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

УЖГОРОД. Відбулась презентація книги про життя понад 3000 закарпатських воїнів-афганців

Автор книги «Закарпатці у вимірі афганської війни» професор А.М. Ухаль  сам учасник бойових дій в Афганістані, екс-начальник СБУ в Закарпатській обл., генерал-майор (у відставці). Рубрики: Події на часі | Церковні хроніки | Мукачівська |

1738 переглядів / Коментарів: 0


Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru