Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна »
Ужгород-Львів. Науковці УУБА-КаУ взяли участь у семінарі з підготовки вчителів з курсів духовно-морального спрямування
03 March 2011 13:53

22 – 23 лютого у Львові на базі Українського католицького університету (вищого навчального закладу МОН, МС України) було проведено загальноукраїнський науково-практичний семінар з перепідготовки та підготовки вчителів з курсів духовно-морального спрямування на тему: «Особливості вивчення курсів духовно-морального спрямування в навчальних закладах України».

Організаторами цього заходу виступили: Міністерство освіти і науки, молоді і спорту України, Український католицький університет, Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія, Карпатський університет імені Августина Волошина, Катехитично-педагогічний інститут УКУ, Головне управління освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації та Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Слухачами зібрання стали вчителі, що викладають курси духовно-морального спрямування (зокрема, християнської етики) в загальноосвітніх школах, з міста Києва, Київської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Івано-Франківської, Волинської, Закарпатської, Хмельницької, Вінницької, Харківської, Донецької, Луганської , Херсонської та інших областей.

Рішення про скликання та проведення цього науково-практичного семінару було ухвалено Громадською радою з питань співпраці з Церквами і релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України.

Від Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина виступили:

– Ректор УУБА-КаУ, заступник голови з вищої освіти і науки Синодального відділу релігійної освіти та катехизації професор, архімандрит Віктор (Бедь), який зокрема у своєму виступі передав благословення та вітання організаторам та учасникам науково-практичного семінару від імені Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви і наголосив на важливості християнизації підростаючого покоління громадян України, необхідності розширення та поглиблення вивчення у загальноосвітніх і дошкільних закладах освіти основ християнської етики і предметів духовно-морального спрямування;

– перший проректор КаУ, директор науково-дослідного інституту богослов’я, філософії та аналітики УУБА-КаУ професор Майа Георгіївна Артьомова з доповіддю на тему: “Концептуальні підходи до оновлення змісту освіти та змісту навчання в системі вищої та загальної середньої школи в контексті розвитку особи та одухотворення нації»;

– проректор з навчальної та виховної роботи (інспектор) УУБА-КаУ доцент Сергій Васильович Урста з доповіддю на тему: «Досвід поєднання богословської (духовної) вищої освіти на прикладі Духовно-навчально-наукового комплексу Української Православної Церкви «Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія – Карпатський університет імені Августина Волошина»;

– проректор з богословської науково-дослідної роботи УУБА-КаУ доцент, ігумен Арсеній (Бочкарь) з доповіддю на тему: «Важливість морального авторитету викладача курсів духовно-морального спрямування в загальноосвітніх школах України».

У дні проведення науково-практичного семінару було організовано та проведено круглий стіл між науковцями УУБА-КаУ та УКУ з питань розвитку богословської вищої освіти в Україні. Сторони домовились про подальшу співпрацю.

За результатами роботи науково-практичного семінару було ухвалено відповідні рекомендації (резолюцію), текст яких буде надіслано до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, міських (республіканського підпорядкування) та обласних управлінь освіти і науки та регіональних інститутів післядипломної педагогічної освіти:

Рекомендації

Всеукраїнського науково-практичного семінару для методистів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти України

Львів, 22-23 лютого 2011 року

Заслухавши та обговоривши 9 доповідей на пленарному засіданні, 32 виступи на зустрічі за круглим столом, учасники Всеукраїнського науково-практичного семінару для методистів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти України на тему ОСОБЛИВОСТІ ВИВЧЕННЯ КУРСІВ ДУХОВНО-МОРАЛЬНОГО СПРЯМУВАННЯ В НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИприйшли до узгоджених висновків і рекомендують:

1. Відзначити значний вклад організаторів та учасників Всеукраїнського семінару у подальший розвиток духовно-морального виховання учнівської молоді на кращих християнських традиціях і принципах духовного зростання нації.

Вважати необхідним визначити Всеукраїнський семінар постійнодіючим для педагогічних, науково-педагогічних працівників, які забезпечують викладання предметів (курсів) духовно-морального спрямування за узгодженою наскрізною програмою її організаторів.

2. Враховуючи поглиблення державотворчих процесів в Україні в контексті демократизації суспільних відносин, докорінного реформування та модернізації освіти, її змісту та змісту навчання із врахуванням формування глобального інноваційного суспільства, цивілізаційних викликів і розвитку на цій основі особливо значущих потреб у посиленні гуманітаризації та одухотворенні освіти, учасники Всеукраїнського семінару вважають за необхідне:

2.1. Домогтися запровадження предметів духовно-морального спрямування в усіх навчальних закладах України – дошкільних, загальноосвітніх школах та вищих навчальних закладах, дотримуючись вікових особливостей її учасників, ступенів, рівнів освіти, домагаючись на державному рівні сприяти навчально-методичному забезпеченню їх викладання;

2.2. Схвалити концептуальні підходи до розробки цілісної, наскрізної програми підготовки вихователів дошкільних виховних закладів, учителів загальноосвітніх навчальних закладів з питань проведення занять, викладання предметів духовно-морального спрямування (додаються) у погодженні із Громадською радою з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України і затвердженої в установленому порядку;

2.3. При доборі педагогічних кадрів, які повинні забезпечити викладання предметів духовно-морального спрямування, дотримуватися поки що рекомендованих, а з часом затверджених установлених критеріїв та вимог за визначеною освітньо-кваліфікаційною характеристикою, Класифікатором професій (КВЕД).

3. Внести у Класифікатор професій професію вчителя з викладання предметів духовно-морального спрямування.

4. За нинішніх умов базовими центрами з підготовки педагогічних працівників, які забезпечують викладання предметів духовно-морального спрямування за єдиною програмою, повинні стати обласні інститути підвищення кваліфікації педагогічних працівників у співпраці з базовими ВНЗ, де забезпечується підготовка фахівців з викладання предметів духовно-морального напрямку. Ми переконані, що предмети духовно-морального спрямування повинні викладати фахівці, які мають цільову системну педагогічну та богословську (духовну) підготовку.

5. Домогтися в установленому порядку внести до Переліку галузей знань, напрямків, спеціальностей підготовку фахівців за напрямом „Богослов’я”, освітньо-кваліфікаційними рівнями – бакалавр, магістр з присвоєнням відповідних кваліфікацій – бакалавр богослов’я, учитель загальноосвітньої школи; магістр богослов’я, викладач вищого навчального закладу; спеціалізаціями – християнський педагог, християнський місіонер, священнослужитель, доручивши розробку пакетів документів за рекомендацією Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України робочій групі від Українського католицького університету, Духовно-навчально-наукового комплексу „Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія – Карпатський університет імені Августина Волошина”.

6. Порушити клопотання перед Громадською радою з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України відкрити сайт з питань проведення занять у дошкільних виховних, викладання предметів (курсів) духовно – морального спрямування у загальноосвітніх школах, вищих навчальних закладах.

7. Рекомендувати сайт „Богословська освіта і наука в Україні” (www.bogoslov.org.ua) Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія Української Православної Церкви та Карпатського університету імені Августина Волошина для розміщення навчально-методичних і науково-дослідних матеріалів з проблем морально-духовного напрямку.

Прес-служба УУБА


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Ужгород-Львів. Науковці УУБА-КаУ взяли участь у семінарі з підготовки вчителів з курсів духовно-морального спрямування

Рішення про скликання та проведення цього науково-практичного семінару було ухвалено Громадською радою з питань співпраці з Церквами і релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України.Рубрики:

1059 переглядів / Коментарів: 0


Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru