Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Церква і суспільство«Усі поховання звершуються за пожертвуванням: якщо людина може - жертвує…»
17 December 2010 13:54

 

У телешоу «Вечірній квартал» якось пожартували, що Україна померти не може, оскільки в неї не вистачить грошей на похорон. Звичайно, це жарт. Але останнім часом до нас на сайт усе більше людей звертаються з проханням допомогти їм поховати близьку людину, пояснюючи, що в них не вистачає грошей на похорон та відспівування. Отже, чи існує плата за відспівування на кладовищах міста Києва, хто насправді встановлює тарифи, і чи поховають і відспівають людину, в якої немає грошей? З цими та іншими питаннями «Православіє в Україні» звернулося до благочинного кладовищенських храмів міста Києва, ієрея Ростислава Войцеховського.

 

- У нас був такий випадок: жінка попросила допомогти грошима на кремацію сина, який був наркоманом із багаторічним стажем і виніс усе з дому. З’явилися такі гнівні відгуки: як це - кремація? Але немає грошей ні на труну, ні на поховання, ні на місце, ні на відспівування. Чи є така можливість відспівати безкоштовно і поховати на якійсь соціальній ділянці?

- Щодо поховання таких осіб, про котрих Ви говорите, то на всіх кладовищах міста Києва поховання звершуються за пожертвуванням. Якщо людина може - вона жертвує, не може – не жертвує. Ніхто тарифи на поховання не має права встановлювати.

- Не написано: стільки-то коштує відспівування?

- У жодному з кладовищенських храмів немає плати за відспівування. Якось у нас був випадок. Священик став свідком ситуації, коли в людей вистачало коштів лише на урну з прахом, і вони переймалися, що в них не лишається грошей на відспівування. Той батюшка не втрутився. Тепер він не відспівує і навіть не служить у місті Києві.

Більше того, якщо подібна інформація дійде до відома благочинного міста Києва протоієрея Віталія Косовського, то той священик не тільки не служитиме в місті, а, мабуть, не служитиме ніде.

- А якщо з’являються ситуації, коли звертаються не парафіяни храму?

- У нас бувають такі ситуації, і доволі часто. Є накопичувальний фонд, з якого ми й оплачуємо такі поховання.

- Але ж ця людина не є парафіянином…

- Було й таке, що невіруючі люди звернулися до вікарія Київської Митрополії єпископа Васильківського Пантелеімона з проханням: «Ми – афганці, у нас немає коштів на поховання та відспівування нашого товариша, який помер». І цю людину поховали на церковні кошти. Що стосується соціально незахищених, то похованням таких людей опікується держава.

Якщо ви почуєте «казки» про те, що їх ховають у загальну могилу, то це неправда. На канонічному кладовищі кожна людина ховається в труні за державні кошти в могилу з окремим місцем поховання. Бувають випадки, коли через деякий час родичі знаходять свою людину і переховують її.

На сторінках мас-медіа навіть можна побачити конкретні цифри на ритуальні послуги. На якій підставі і хто їх може назвати? Я вам скажу, хто – приймальниця у відділі ритуальних послуг. Приходить людина і замовляє: соціальна труна за 300 грн. «О, їй можна підсунути шарлатана, який теж коштує конкретну суму». Ця інформація передається певним особам, і врешті померлого відспівує перевдягнена особа, яка просто отримує гроші.

Справжній канонічний батюшка не є підручним. Він не виконує функції, які бажає замовник. Є вчення, є канони, яких він дотримується. І питання пожертвувань – це питання можливості і совісті людини.

- Тобто, якщо прийти до приймальниці і сказати, що в нас самогубець і його потрібно відспівати, то вона скаже, що це коштуватиме дорожче, але його все одно відспівають?

- Є певна схема, але як вона працює - я не знаю і не хочу знати. У ритуальних службах дуже часто змінюється начальство, і часто карають не тих. Начальники змінюються раз на рік, а проблемна ланка насправді ті, хто на цій службі 20-30 років. Із родинними зв’язками, кумівством тощо. Тому це, перш за все, проблема корупції в нашій державі, про що ми дуже часто говоримо сьогодні. І вона в нас не зверху, а знизу.

Бесіду провела Юлія Комінко,

підготувала Ольга Мамона

 


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

«Усі поховання звершуються за пожертвуванням: якщо людина може - жертвує…»

Чи існує плата за відспівування на кладовищах міста Києва, хто насправді встановлює тарифи, і чи поховають людину, в якої немає грошей? З цими питаннями «Православіє в Україні» звернулося до благочинного кладовищенських храмів міста Києва, ієрея Ростислава Войцеховського.Рубрики: Публікації | Церква і суспільство |

1928 переглядів / Коментарів: 0

Теги: церква і суспільство |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru