Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Церковні хроніки
Українська Православна Церква у 2012 році (ОНОВЛЕНО)
16 January 2013 17:40

Уже за традицією наприкінці кожного року голови Синодальних відділів і Комісій Української Православної Церкви звітують про виконану роботу за рік, що минув, зупиняючись на головних віхах сучасної історії Церкви та основних пріоритетах року наступного.

Портал «Православіє в Україні», як і торік, спеціально для своїх читачів розпочинає публікувати огляд «історії» 2012 року в житті нашої Церкви. Отже, коротко – про головне.

***

Українська Православна Церква — 2012 рік

2012 рік у житті Української Православної Церкви був позначений багатьма важливими подіями. У цьому році Церква урочисто відзначила 20-ту річницю історичного Харківського Собору Єпископів УПЦ та 20-річчя перебування на Київській Кафедрі Предстоятеля нашої Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.

Зокрема, з нагоди цих дат у травні в «Українському домі» було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Українська Православна Церква на межі тисячоліть», яку очолив особисто Предстоятель Української Православної Церкви.

Святкування ювілею Предстоятельського служіння Блаженнішого Митрополита Володимира було продовжено в липні. В урочистостях взяли участь представники тринадцяти Помісних Православних Церков, а також Предстоятель Руської Православної Церкви Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.

2012 рік став для Української Православної Церкви роком особливої милості Божої. Після важкої хвороби одужав Блаженніший Митрополит Володимир і на сьогодні повністю повернувся до керування нашою Церквою: за минулий рік Предстоятель звершив понад 70 богослужінь та провів більше ста офіційних зустрічей із церковними, державними та громадськими діячами.

Важливим свідченням духовної єдності нашої Церкви зі Світовим Православ’ям став візит в Україну Блаженнішого Патріарха Святого Града Єрусалима і всієї Палестини Феофіла ІІІ, а також відкриття при київському храмі на честь святителя Михаїла, першого Митрополита Київського подвор’я Свято-Пантелеімонівського на Афоні монастиря.

За останній рік в Україну були привезені для поклоніння такі святині, як ікона Плащаниці Божої Матері (з Єрусалиму) та чесна глава святого великомученика і цілителя Пантелеімона (з Афону). У Велику Суботу до Києва було доставлено зі Святої Землі благодатний вогонь.

У 2012 році було утворено дві нові єпархії – Ізюмську та Вознесенську (відтепер їх – 47).

Загальна кількість парафій Української Православної Церкви станом на кінець минулого року – 11 393, монастирів – 216.

За минулий рік з метою збільшення ефективності була реорганізована робота Київської Митрополії, благочинних округів у м. Києві, наразі триває реорганізація благочинь у межах Київської області. Окрім того, з благословення Предстоятеля нашої Церкви відтепер щоденно (окрім святкових та недільних днів) у Митрополії здійснюється прийом громадян вікарними єпископами.

Повний текст звіту читайте >>

***

Богослов’я

Богословсько-канонічна комісія при Синоді УПЦ

Протягом минулого року Комісія розглянула цілу низку актуальних питань сучасного церковного життя. Зокрема, у центрі уваги знаходились богословсько-канонічні аспекти запровадження електронних носіїв, біометричних паспортів, єдиного електронного реєстру громадян та неоднозначне ставлення віруючих до цих процесів соціально-політичного життя України.

Також розглядалися проблеми ювенальної юстиціїгомосексуалізму (содомії), одностатевих шлюбів і гендерної політики, які, на жаль, все більше загострюються і набувають загрозливого характеру в нашому суспільстві.

У результаті обговорення богословських аспектів розвитку нових технологій ідентифікації особистості та інших актуальних проблем було вирішено координувати позицію Богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді УПЦ з рішеннями Міжсоборної присутності РПЦ з цих питань. Напрацювання та пропозиції Богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді УПЦ були схвалені та враховані Міжсоборною присутністю РПЦ, яка нині розробляє та готує до прийняття на загальноцерковному рівні документи з цих питань.

Повний текст звіту читайте >>

***

Богослужіння

Літургіко-богослужбова комісія при Синоді УПЦ

За період 2012 року Комісією були розглянуті, відредаговані та укладені окремі богослужбові тексти та повні служби новопрославленим святим. Серед інших – рецензовані проекти служб, акафістів і окремих частин служби на честь Малочернеччинського образу Спасителя «Хліб Життя», священномученика Василія Прилуцького, преподобносповідниці Софії, а також подвижників благочестя, над матеріалами до канонізації яких ведется робота.

За минулий рік було підготовлено текст короткого чину Єлеопомазання, за аналогією із чином хрещення «страху заради смертного».

Окремі послідування перекладено з грецької. Завершується робота над слов'янської адаптацією молитви на благословення ряси.

У співробітництві з Видавничими відділом УПЦ триває робота щодо укладання Мінеї Додаткової, яка вміщуватиме служби новопрославленим святим Української Православної Церкви, а також служби на честь ікон Пресвятої Богородиці та святинь, що перебувають в Україні. Ведеться робота й над укладанням нової редакції Требника (як з упорядкування текстів Требника, так із редагування деяких послідувань) тощо.

Комісія також узяла участь в роботі над виправленим текстом служебника. Остаточно погоджений текст окремих молитвослів'їв уже передано до Видавничого відділу.

Окрім того, робочою групою Комісії ведеться робота з оформлення української богослужбової та пов'язаної з нею богословської термінології. Наразі в роботі знаходиться проект богослужбового Євангелія українською мовою.

Повний текст звіту читайте >>

***

Просвітництво та церковні ЗМІ

Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

Медійну активність Української Православної Церкви протягом 2012 року яскраво ілюструє «Каталог православних ЗМІ», розміщений на сайті Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ. Станом на грудень місяць 2012 року він нараховував 532 медіапроекти (для порівнянні у 2010 їх було — 330, у 2011 — 380 найменувань), з них: Інтернет-сайтів — 349, газет — 82, журналів — 40, телепрограм — 40, радіопрограм — 18.

Українська Православна Церква в Інтернет-просторі

За даними на кінець 2012 р. свої інтернет-сайти мають 42 із 47 єпархій УПЦ (у тому числі, новостворені Ізюмська та Вознесенська єпархії). У 2012 р. Сарненською єпархією створено стрічку новин з життя єпархії, що відображається у розділі «Новини єпархій» офіційного сайта. Не представлені у мережі інтернет лише Кам’янець-Подільська, Овруцька, Тернопільська та Чернівецька єпархії.

Загальна кількість православних ресурсів збільшилася і на кінець 2012 р. становить 349.

 • На офіційному сайті у 2012 р. з’явилася стрічка новин з офіційних єпархіальних сайтів, що збирається автоматично, а також стрічка новин з офіційного сайта Руської Православної Церкви. Також протягом минулого року редакція офіційного сайта продовжувала публікацію та редагування біографій архієреїв УПЦ на платформі Міжнародної електронної бібліотеки «Вікіпедія». У 2012 році з’явилася стрічка новин офіційного сайта УПЦ у соціальних мережах Facebook та Twitter. Протягом року офіційний сайт УПЦ відвідало близько 1 млн відвідувачів. Кількість відвідувань — 4,3 млн.
 • Фотолітопис за минулий рік висвітлив понад 160 подій з життя нашої Церкви і служіння її Предстоятеля, що у 1,5 рази більше ніж попереднього року. При цьому кількість відвідувань і відвідувачів цього ресурсу збільшилася майже вдвічі. У 2012 р. прес-служба опрацювала новий формат — відео. Невеличкі відеосюжети богослужінь Предстоятеля та його проповіді зібрали аудиторію понад 70 тис. переглядів.
 • На інтернет-порталі «Православіє в Україні» за минулий рік було додано 20 тис. нових сторінок власних матеріалів, а також новин з єпархіальних сайтів. За 10 місяців портал відвідали — 540 тис. користувачів, які переглянули 1 млн 173 тис. сторінок порталу.

У березні 2013 р. офіційний сайт УПЦ та інтернет-портал «Православіє в Україні» відзначатимуть ювілей — 15-річчя.

Українська Православна Церква в телевізійному просторі

Станом на грудень минулого року в Українській Православній Церкві діють 40 телепроектів у 15 єпархіях. Повний перелік телепроектів доступний на сайті СІПВ УПЦ.

З листопада 2012 р. на запущеному Національною телекомпанією України супутниковому каналі «Перший Ukraine» почала виходити телепрограма виробництва студії СІПВ УПЦ «Відеоблог “Православіє в Україні”». Цей проект також доступний глядачам Першого національного для цифрових приймачів Т2.

Одночасно розпочалася робота і над організацією щотижневих трансляцій богослужінь на каналі «Перший Ukraine» з храмів і монастирів Києва.

Студія документального кіно

Протягом 2012 року Студією створено документальні фільми «Різдво» та «Українська Православна Церква 1992-2012: ХХ років Предстоятельського служіння», а також розпочата робота над проектом «Монастирське життя Закарпаття» про 40 православних монастирів цього регіону.

Для розміщення в мережі інтернет запущено відеоблог «Актуальний коментар» із офіційними спікерами Церкви, богословами та священнослужителями. На відеоканалі «Православіє в Україні» в YouTube вийшло 15 випусків цієї програми.

Окрім того, Студія виготовляла анонси перебування в Україні ікони-плащаниці Божої Матері та інших святинь, презентації проектів відділу для ФестЗМІ, інтерв’ю та телевізійні звернення Предстоятеля УПЦ.

Усі фільми студії документального кіно доступні для перегляду користувачам інтернету.

Радіопроекти Української Православної Церкви

Головною інформаційною радіопрограмою нашої Церкви протягом 2012 р. продовжувала бути щотижнева програма «Православіє в Україні», що виходить в ефір щоп’ятниці на Першому Національному каналі Українського радіо.

А серед регіональних радіопроектів за підсумками 2012 р. особливу активність виявила Волинська єпархія, де щотижня в радіоефірі трьох різних радіостанцій виходить 3 програми, дві з яких є годинними прямими ефірами зі зворотнім зв’язком (це радіопередачі «Духовні орієнтири», «Православне слово» та «Подія дня»).

Повний перелік радіопроектів доступний на сайті СІПВ УПЦ.

***

Протягом року Синодальним інформаційно-просвітницьким відділом було проведено два фестиваля православних ЗМІ: V ювілейний проходив у Донецькій єпарії, а VI фестиваль – дистанційно відзначив найкращі телепроекти УПЦ.

У 2012 році було видано спецвипуск журналу «Православний вісник. Фотолітопис» до дня народження Блаженнішого Митрополита Володимира. Окрім того, редакцією періодичних видань СІПВ УПЦ з нагоди 20-річчя Харківського Собору Єпископів та 20-річчя Предстоятельського служіння Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира було видано фотоальбом «Українська Православна Церква — Єдина, Свята, Соборна, Апостольська 1992— 2012».

Важливими подіями року, що минув, стали і просвітницькі проекти відділу – Благодійні ярмарки «Великодній кошик» та «Від Миколая до Різдва».

Повний текст звіту читайте >>

***

Церква і молодь

Синодальний відділ у справах молоді

Поставлені наприкінці 2011 року завдання з максимального розширення практичної роботи з молоддю в усіх єпархіях УПЦ були успішно реалізовані Відділом у минулому році.

Протягом попереднього року були створені умови для формування на всеукраїнському рівні потужного православного молодіжного руху – у результаті серйозно підвищився рівень загальної організації роботи, зворотнього зв'язку з регіонами, аналітики, а також кількість спільних проектів на між'єпархіальному рівні.

За минулий рік Відділом було організовано ряд заходів молодіжної спрямованості, серед них:

Також протягом усього минулого року здійснювалися поїздки представників Синодального відділу та волонтерів руху «Молодість небайдужа» в єпархії, в рамках яких проводилися тренінги, бесіди та майстер-класи з методології створення «з нуля» проектів соціального та місіонерського служіння.

Повний текст звіту читайте >>

***

Церква і сім’я

Синодальний відділ УПЦ у справах сім’ї

Протягом минулого 2012 року відбулись такі важливі заходи, спрямовані на відродження християнської сім’ї, як: ІІ Всеукраїнський батьківський форум (24-25 лютого, м. Київ), Фестиваль традиційної культури родини «Родовід» (8 липня, м. Київ), Всеукраїнський форум сім’ї (18 жовтня, м. Київ), Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» (7 грудня, м. Київ), акція «Подаруй життя — збережи дитя» (м. Вінниця) тощо.

Керівник відділу прот. Олег Мельничук взяв участь у щотижневому прямому ефірі ток-шоу «Легко бути жінкою» на Першому Національному телеканалі, а за пропагування християнських цінностей отримав нагороду Міжнародного форуму «Новомедіа».

А ще – у кожній єпархії триває духовно-просвітницько-профілактична робота з молодими мамами, молоддю та молодими сім’ями. Особливо відмічено наступні проекти:

 • Інтерактивні молодіжні слухання «Молода здорова сім’я: яка вона?» (22 березня, м. Луцьк)
 • Молодіжний фотоквест «Сім’я — мій світ» (25 березня – 3 травня, Волинська єпархія)
 • Свято тверезості (16 вересня, м. Луцьк). У рамках заходу пройшов турнір з богатирського багатоборства
 • ІІІ фестиваль прийомних сімей «Різдвяні зустрічі» (січень, 74 родин з Дніпропетровської єпархії)
 • Презентація сайта Медіапаспорт з інформацією про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (квітень, завдяки роботі сайта вже 32 дитини влаштовано в сім’ї, з них 8 — діти-інваліди)
 • Акції «Кошик добра», «Добрі серця», «Збережи дерево» (Дніпропетровська єпархія)
 • II міський парад молодих сімей з дитячими візочками «Малятко — світле майбутнє мами і татка» (24 червня, м. Житомир)
 • Захід проти паління «Обміняй цигарку на цукерку» (листопад, м. Житомир)
 • Фотоконкурс «День сім’ї та вірності» (Запорізька єпархія)
 • Міжнародна науково-практична конференція «Питання гендерної політики та ювенальної юстиції в контексті євроінтеграції процесів України» (27 листопада, Кам’янець-Подільський)
 • Благодійні акції «Різдвяні зустрічі», «Серце Матері», «Свято Білої Квітки», «Із долоньки в долоньку» (Кіровоградська єпархія)
 • I соціально-просвітницька конференція «Діалоги милосердя», присвячена святим жінкам-мироносицям (м. Луганськ)
 • Кінолекторії «Секрети сімейного щастя» (м. Луганськ)
 • ІV міжнародна науково-практична конференція з питань сім’ї та сімейного виховання: «Сім’я — основа Церкви і Держави» (22–23 вересня, м. Дрогобич)
 • Благодійна акція «Зігрій теплом свого серця» (10 листопада – 10 грудня, Львівська єпархія, зібрано майже 1 т дитячих речей та іграшок)
 • II всеукраїнський фестиваль православних журналів «Сімейні читання» (20 травня, м. Севастополь)
 • Видано методичний збірник «Як створити єпархіальний відділ у справах сім’ї та налагодити його роботу» (Харківська єпархія)
 • V фестиваль дитячої творчості «Острів Різдва» (cічень, м. Херсон, 500 дітей, 35 колективів художньої творчості)
 • Святкування «Дня молодої сім’ї» (1 березня, м. Чернігів)

Повний текст звіту читайте >>

***

Слідкуйте  матеріал постійно оновлюється


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Українська Православна Церква у 2012 році (ОНОВЛЕНО)

Найцікавіше – зі звітів Синодальних відділів.Рубрики: Публікації | Церковні хроніки |

3962 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Священний Синод УПЦ |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru