КИЇВ-РИМ. Базиліка Сан-Кліменте отримала від України ікону священномученика Климента, папи Римського, написану в стилі мозаїк Софії Київської 25 May 2011 11:29
У вівторок, 24 травня, коли Православна Церква вшановує пам’ять просвітителів слов’ян святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, в Папському східному інституті в Римі відбулася Міжнародна конференція «Святий Климент Римський в контексті місії святих Кирила і Мефодія».
Форум проходив за ініціативи Посольства України при Святому Престолі у співпраці з Папською Радою сприяння єдності християн та Папською Радою у справах культури <a href="http://risu.org.ua">Джерело публікації: risu.org.ua</a> і був приурочений до 1150-ої річниці віднайдення у Криму святими Кирилом і Мефодієм мощей святого Климента, Папи Римського (приблизно 861 рік).
На конференцію до Риму відбула делегація Української Православної Церкви на чолі з виконуючим обов’язки голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків архієпископом Переяслав-Хмельницьким Олександром. Українці повезли у дарунок храму в ім’я священномученика Климента, де, до речі, є престол святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, ікону священномученика Климента, написану в стилі мозаїк Софії Київської (цього року головний храм Київської Русі відзначає своє 1000-ліття).
Цікаво, що для звершення православної Літургії в день пам’яті святих Кирила і Мефодія, 24 травня, було виділено престол у Санта Марія Маджоре - одній із чотирьох головних базилік Риму. Там служитимуть представники Руської Православної Церкви, Української Православної Церкви.
Також у рамках заходу було заплановано показ документального фільму «Святий покровитель Криму» виробництва телекомпанії «Глас».
«Ми таким чином маємо зв'язок з першими віками християнства, бо священномученик був учнем апостола Петра. Маємо зв'язок з нашою історією – відвідинами території України святими рівноапостольними Кирилом і Мефодієм, і маємо сучасний зв'язок християн різних конфесій, яких об’єднує шанування священномученика Климента, святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, які були святими ще нерозділеної, єдиної Церкви», – наголосив отець Георгій.
Post new comment