Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » За розділами » Церква і суспільство
УКРАЇНА. «У наполегливій праці учнів та вчителів відбувається виховання та становлення Образу Божого в дитині» - митрополит Филип
16 August 2013 15:31

Голова Синодального відділу релігійної освіти, катехизації та місіонерства Української Православної Церкви митрополит Полтавський і Миргородський Филип привітав професорів і викладачів, учителів та вихователів, всіх працівників системи освіти, батьків і учнів з початком нового 2013/2014 навчального року.

«Знову за шкільними партами й університетськими лавами у буденній праці творитиметься майбутнє нашої країни і цілого світу, – йдеться у посланні владики Филипа. 

За словами архіпастиря, головна проблема освіти для багатьох полягає в тому, що не завжди швидко можна побачити її плоди. «Іноді місяці й роки минають, поки стане відчутним, що недаремно працювали вчителі та учні. Ось чому у маловірних нехай не опускаються руки. Любі мої, будьте терплячими і наполегливими в опануванні знаннями, у вдосконаленні себе. Адже і землероб, засіваючи ниву, покладає надію на Бога, доглядає посіяне, смиренно чекаючи, допоки благословить Господь урожай».

Проте, зауважує владика Филип, у наполегливій праці учнів та вчителів не можна забувати про те, що в школі відбувається не лише засвоєння суми знань, а й виховання та становлення Образу Божого в дитині. «Саме тому неможливо говорити про справжню освіту, якщо не буде в ній  моралі, яка ґрунтується на віковічних християнських цінностях. Не ставлячи за мету клерикалізацію освіти, не виступаючи проти світського її характеру, Українська Православна Церква наполегливо виступає за надання українській освіті глибокого морального змісту, доповненого історико-культурним християнським досвідом», - наголошується у посланні.

«Пам’ятаючи, що початок справжньої премудрості (Пс. 110. 10) має духовно-релігійне походження, прошу всіх вірних молитися про духовні перетворення в українській освіті. Знаючи, що Сам Господь закликав не перешкоджати дітям приходити до Нього (Мк. 10. 14), прошу і керівників освіти сприяти знайомству дітей, підлітків та молоді з традиційними православними моральними цінностями нашого народу.

Закликаю всіх представників влади надавати всіляку підтримку різним формам освіти та виховання. Закликаю представників бізнесових структур бути уважними до матеріальних потреб освіти та освітян, відгукуватися на прохання про допомогу — адже ці пожертви є інвестиціями в наше спільне майбутнє.

Боже благословення хай повсякчас перебуває із усіма добрими трударями на ниві просвіти! Ласка Божа хай зміцнює ваші сили, додає натхнення для благородної праці з навчання, освіти та виховання!

Завжди молюся за вас, любі мої, і бажаю вам успіхів в цьому навчальному році та в усі дні вашого подальшого життя!»

Ф И Л И П,

Митрополит Полтавський і Миргородський,

Голова Синодального відділу релігійної освіти, катехизації та місіонерства

Української Православної Церкви,

Ректор Полтавської Місіонерської Духовної Семінарії

rokim.org.ua


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

УКРАЇНА. «У наполегливій праці учнів та вчителів відбувається виховання та становлення Образу Божого в дитині» - митрополит Филип

Голова Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства привітав освітян, батьків та учнів з початком нового навчального року.Рубрики: Події на часі | Церква і суспільство |

1303 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Митрополит Филипп (Осадченко) | 1 сентября |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru