Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
УКРАЇНА. Церква вітає лікарів із професійним святом! (+ВІДЕО)
14 June 2013 10:58

У третю неділю червня жителі України, Росії та Білорусії, за багаторічною традицією, відзначають День медичного працівника. Напередодні з професійним святом лікарів вітали священнослужителі Української Православної Церкви.

КИЇВ 

13 червня, напередодні Дня медичного працівника, Блаженніший Митрополит Володимир у своїй резиденції у Києво-Печерській Лаврі зустрівся з Міністром охорони здоров’я України Раїсою Богатирьовою.

На зустрічі також були присутні: секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, головний офтальмолог МОЗ України Сергій Риков.

Раїса Василівна розповіла Блаженнішому Владиці про стан справ у вітчизняній медичній галузі. Також сторони висловили взаємне бажання продовжувати подальшу співпрацю на благо народу України.

За заслуги перед Українською Православною Церквою Предстоятель нагородив Міністра охорони здоров'я орденом святителя Луки, архієпископа Кримського.

Архіпастир відправив молебень за здоров’я медиків у Свято-Миколаївському храмі, що при Митрополичих покоях, та благословив голову Міністерства і супроводжуючих осіб на подальшу роботу.

Після богослужіння Його Блаженство подарував Раїсі Богатирьовій ікону Христа Спасителя та передав до Міністерства образ святителя Луки Кримського з часткою його чесних мощів.

***

ЛЬВІВ

Привітав робітників медичної галузі Голова Синодального відділу з питань охорони здоров’я і пастирської опіки медичних закладів УПЦ, єпископ Львівський і Галицький Філарет.

«Дозвольте у день професійного свята звернутися до Вас зі словами привітання та щирої подяки за те, що Ви робите щодня, за Ваше віддане служіння кожній людині, яка потребує допомоги, за Ваш подвиг, який часто залишається сьогодні не оцінений, проте за який, ми віримо, щедро нагородить Вседержитель, йдеться у вітальному листі.

Зокрема, владика Філарет зазначив, що увага Церкви до медичної галузі й ближча співпраця свідчать про спільні цілі, «до яких направлена наша з Вами діяльність, а саме духовне та тілесне здоров’я української нації». У цьому напрямку Церква і медицина переслідують бажання виконати головні заповіді Господа про любов та служіння ближньому.

Також владика підкреслив, що жодна інноваційна технологія не може замінити самовіддане, жертовне служіння лікаря, до якого він покликаний, і яке так потребує кожен хворий!

«Ми усі разом покликані своїм служінням зменшити страждання людини і цим виконати заповідь Христову про служіння ближньому, йдеться далі у вітальній адресі. – Медична галузь повинна слідувати тим тисячолітнім істинам самовідданості, які зібрала Церква за історію свого існування, в свою ж чергу і Церква сьогодні вивчає модернізацію лікувальної справи. Тому і не стоїть осторонь, а бере активну участь у розробці новітніх технологій і Словом Істини зберігає моральність і духовність лікувальної справи».

Традиційною вже стала участь представників Церкви на науково-практичних форумах, конференціях. І це важливо задля того аби вірно направляти розвиток науки щоб збереглася цінність особистості людини – Образу і Подоби Божої!

Про велику користь тісної співпраці Української Православної Церкви та Міністерства охорони здоров’я свідчить досвід більшості київських лікарень: на території майже всіх лікарень збудовані або будуються храми, в яких хворі отримують духовну підтримку та допомогу для успішного подолання хвороб.

Єпископ Філарет наголосив: «Дуже важливо пам’ятати, що в лікувальній справі лікар є напарником Бога, адже зцілення – це завжди процес двохсторонній, який починається із зусиль людини і, в першу чергу, самого лікаря. Ваші труди, рішучість, кваліфікація – є складовими процесу зцілення. І тут Ви не єдині. Церква не спостерігає осторонь, а як любляча мати піклується про кожного учасника цього складного і дуже потрібного процесу, адже труди людські особливо успішні, коли їх переслідує допомога Господа. І нехай ця всюдисуща допомога буде з вами завжди – і в роботі, і в сім’ях».

***

ЗАПОРІЖЖЯ

Привітання архієпископа Запорізького і Мелітопольского Луки:

«Бывая с пастырскими визитами во многих лечебно-профилактических учреждениях нашего региона, я вижу, сколь нелегок труд людей, работающих в них. Понимаю, какие нужны для этого духовные и телесные силы, каким отзывчивым должно быть сердце человека, прикасающегося к самому дорогому, что дано Богом человеку – жизни и здоровью. Эти встречи всегда оставляют неизгладимый след в моей душе. 

Господь, придя в мир, сказал, что главный закон жизни — это закон любви. Где любовь - там жизнь. Для вас защита жизни и здоровья человека стала внутренней необходимостью. В духовном плане это – подражание самому Христу, преумножение любви. Спаситель призывает своих учеников и последователей наполнить всю свою жизнь состраданием, стать живым свидетельством бесконечного человеколюбия Божия, что вы и делаете в повседневном служении ближним, совершая святое дело на своем рабочем месте, где людям возвращается дар Божией жизни. 

Ежедневное соприкосновение с человеческой болью и скорбью требует твердости, целеустремленности, сил физических и духовных, которые необходимы для продуктивной работы в решении широкого спектра вопросов по защите и восстановлению здоровья людей. Сила духа и усилия для сопереживания формируются и укрепляются верой человека, его нравственными убеждениями и молитвой. Поэтому отрадно отметить, что во многих лечебно-профилактических учреждениях освящены храмы или молитвенные комнаты, двери которых открыты как для сотрудников, так для всех находящихся на излечении, где любой входящий может обратиться к Богу, испросить у Него крепости сил и духа, мудрости, благословение на выздоровление. Благодаря храму, мы становимся свидетелями, как после обращения человека к Богу Его сила в сочетании с человеческими стараниями обычно ведет к полному успеху лечения – выздоровлению. Не всегда моментально, не всегда явно, но усилия человека, основанные на вере, всегда поддерживаются и благословляются силой Божией. 

Дорогие моему сердцу коллеги, вам доверено ответственное служение ближним. Призываю благословение Божие на всех вас и ваших пациентов, желаю вам и вашим семьям неоскудевающей помощи Божией во всех начинаниях, крепости сил физических и духовных, радости от своего служения, творческих успехов в дальнейших трудах во благо ближних».

***

ЛУЦЬК

У четвер, 13 червня, працівники Волинської обласної клінічної лікарні взяли участь в урочистих заходах з нагоди Дня медичного працівника.

З благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта священики єпархії також долучились до привітань.

Участь у заході взяли секретар єпархії протоієрей Миколай Бондарук та голова інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук.

«Владика просив передати свої найщиріші вітання працівникам обласної клінічної лікарні», – зауважив у вітальному слові отець Миколай.

Також священики передали ікону Богоматері та факсимільне видання Луцького Євангелія XIV століття головному лікарю Івану Миколайовичу Сидору.

ЛУГАНСЬК

11 июня в Украинском областном драматическом театре состоялось торжественное собрание работников детской областной клинической больницы, приуроченное профессиональному празднику работников медицины.

Настоятель храма в честь иконы Божией Матери «Умиление», благочинный 3-го округа г. Луганска протоиерей Александр Пономарев поздравил врачей и весь медперсонал с праздником, пожелал духовного и профессионального совершенствования на поприще охраны здоровья маленьких пациентов, детей, которые лечатся в детской областной клинической больнице.

«Сегодня перед нами, священством и врачами, стоит очень важная задача, приложить все усилия и создать условия для развития православного миропонимания в системе здравоохранения. Это – будущее, которое позволит развивать новые формы в решении проблем здоровья нации, как физического, так и духовного», – подчеркнул протоиерей Александр Пономарев.

За матеріалами:

Офіційного сайту УПЦ

Запорізької єпархії

Волинської єпархії

Пресс-служби 3-го благочиния, м. Луганск


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

УКРАЇНА. Церква вітає лікарів із професійним святом! (+ВІДЕО)

16 червня — День медичного працівника. Рубрики: Новина дня | Київська | Волинська | Церква і медицина | Луганська |

2475 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Церква і медицина | прп. Агапит Печерский | День медика | Блаженніший Митрополит Володимир | Архиепископ Лука (Коваленко) | Єпископ Філарет (Кучеров) |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru