Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
15 October 2012 15:07

14 жовтня Православна Церква святкує пам’ять преподобної Параскеви Сербської. Ця свята особливо вшановується в місті Ясси в Румунії, де з XVI століття перебувають її мощі. За традицією урочистості тривають в Яссах кілька днів. На свято до Ясс збираються тисячі паломників.

12 жовтня на урочистості в Румунії на запрошення Румунської Православної Церкви та з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира вирушила офіційна делегація Української Православної Церкви на чолі з Керуючим справами Української Православної Церкви, ректором Київської духовної академії і семінарії архієпископом Бориспільським Антонієм. До складу делегації входять також голова Адміністративного апарату Київської Митрополії протоієрей Володимир Коцаба, проректор Київської духовної академії і семінарії з науково-богословської роботи Володимир Бурега, доцент Академії протоієрей Олексій Добош та редактор офіційного сайту Академії ігумен Сільвестр (Стойчев). 

У рамках візиту запланована не лише участь духовенства з України в святкуваннях на честь преподобної Параскеви (14 жовтня). Крім того, гості з України візьмуть участь в святкування 370-ї річниці Ясського Собору (1642 рік), історія якого тісно пов’язана з іменем Київського митрополита Петра Могили.

Окрім того, на прохання Румунської Православної Церкви та з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира до Ясс з Київської Китаївської пустині привезено для поклоніння мощі преподобного Феофіла, Христа заради юродивого.

***

У перший день візиту, 12 жовтня, ввечері в місті Ясси (Румунія) відбувся традиційний хресний хід з мощами преподобної Параскеви, яка вважається покровителькою Ясс. По вулицях міста були пронесені не лише мощі преподобної Параскеви, а й привезений із Києва ковчег із часткою мощей преподобного Феофіла.

Хресний хід очолили архієпископ Ясський, митрополит Молдови та Буковини Феофан (Румунська Православна Церква) та керуючий справами УПЦ архієпископ Бориспільський Антоній. У хресній ході взяли участь єпископи і священики Румунської Православної Церкви і члени української делегації. Крім того в Ясси прибули тисячі паломників.

***

У другий день візиту, 13 жовтня, з нагоди святкування на честь преподобної Параскеви до Ясс прибули Блаженніший Патріарх Румунський Даниїл та Блаженніший Митрополит Чеських земель і Словаччини Христофор. Предстоятелі Румунської та Чехо-Словацької Православних Церков вклонилися мощам преподобної Параскеви та преподобного Феофіла, Христа ради юродивого та відправили молебень в кафедральному соборі міста Ясси. На молебні була присутня делегація Української Православної Церкви.

Цього ж дня Блаженніший Патріарх Даніїл та Блаженніший Митрополит Христофор звершили освячення новозбудованого храму на честь Входу Господнього в Єрусалим. Архієпископ Антоній також взяв участь в цьому богослужінні.

Протягом дня делегація Української Православної Церкви відвідала поліклініку, лікарню, конференційно-виставковий центр «Провіденца» і Будинок дияконії, що діють під патронатом Ясської Архієпіскопії.

Під час урочистого обіду Блаженніший Патріарх Даніїл підкреслив важливість подальшого розвитку братніх взаємин між народами України та Румунії. Його Блаженство також зазначив, що Православна Церква має відігравати в цьому центральну роль. У свою чергу архієпископ Антоній передав Патріарху Даніїлу вітання від Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира і подякував за можливість відвідати Румунію та взяти участь в урочистостях в Яссах.

У другій половині дня в Трьохсвятительському монастирі було відкрито книжкову виставку на честь 370-річчя Ясського Собору (1642 року). На виставці представлені як раритетні видання XVII-XVIII ст., так і сучасні дослідження з історії православного богослов’я. В експозиції є у тому числі і українські видання.

Ввечері в кафедральному соборі міста Ясси відбувся концерт хору Ясського Національного оперного театру. В програмі концерту були церковні піснеспіви румунських та російських композиторів.

***

У неділю 14 жовтня на площі перед кафедральним собором міста Ясси було звершено Божественну літургію, яку очолили Блаженніший Патріарх Румунський Даниїл та Блаженніший Митрополит Чеських земель і Словаччини Христофор. Їм співслужили архієреї Румунської Православної Церкви, архієпископ Бориспільський Антоній, єпископ Банченський Лонгін і члени української делегації в священному сані.

Після Літургії архієпископ Антоній оголосив привітання Блаженнішого Митрополита Володимира, направлене Блаженнішому Патріарху Даниїлу з нагоди дня пам’яті преподобної Параскеви. У подарунок Блаженнішому Патріарху архієпископ Антоній передав ікону преподобного Агапіта Печерського з часткою його святих мощів. Високопреосвященнішому Феофану, архієпископу Ясському, Митрополиту Молдови та Буковини (Румунська Православна Церква) архієпископ Антоній подарував ікону Пресвятої Богородиці Печерської з предстоячими преподобними Антонієм і Феодосієм. Владика Феофан подарував українській делегації ікону Христа Спасителя з предстоячими святителем Петром Могилою і преподобною Параскевою.

Того ж дня ввечері делегація Української Православної Церкви відвідала чоловічий монастир Четецуя.

Монастир Четецуя був закладений 1669 року поблизу міста Ясси відомим господарем Молдавського князівства Георгієм ІІІ Дукою. В монастирі повністю зберігся архітектурний ансамбль XVII cт. Головною перлиною монастиря є церква святих апостолів Петра і Павла з ансамблем фресок XVII ст. Монастир обнесено кріпосними стінами. В монастирі також знаходиться колишня резиденція господаря Георгія ІІІ Дуки, збудована в готичному стилі. Монастир також має численні виноградники та відомий вином власного виробництва.

Сьогодні монастир Четецуя внесено в Національний реєстр пам’ятників архітектури Румунії.

Делегація Української Православної Церкви відвідала храм святих Петра і Павла, а також ознайомилася з експозицією монастирського музею, в якому представлені ікони, церковне начиння і стародруки.

***

Преподобна Параскева  — свята, що жила в XI ст. Вона особливо вшановується в Балканських Країнах (Сербія, Болгарія, Румунія). Народилася в селищі Єпіват поблизу Константинополя (територія сучасної Туреччини). Після смерті батьків перебралася до Константинополя, де прийняла чернецтво. Згодом помандрувала до Святої Землі і оселилася в Йорданській долині, де вела відлюдний спосіб життя. За два роки до смерті вона повернулася до рідного селища і, наче вбога чужинка, провела решту свого життя при місцевій церкві. Після смерті вона була похована на місцевому цвинтарі. Згодом її мощі прославилися чудесами та були перенесені спочатку до місцевої церкви, а пізніше до тодішньої болгарської столиці міста Тирново. Під час турецької навали аби врятувати мощі від знищення їх переносили до Валахії та Сербії. Однак після Завоювання Белграду мощі опинилися в Константинополі. 1641 року на прохання Молдовського господаря Василія Лупула мощі були перенесені до міста Ясси, де вони і нині перебувають в кафедральному соборі. Преподобна Параскева вважається покровителькою Ясс. В день її пам’яті (14 жовтня) до Ясс для поклоніння її мощам збираються тисячі паломників як з Румунії, так і з-за кордону.

***

Преподобний Феофіл (Горенківський, 1788-1853) — український святий, ієросхимонах Києво-Печерської Лаври, подвижник XIX століття, юродивий. Народився в сім'ї священика в Махнові Київської губернії. Вже в дитинстві осиротів і став блукаючим мандрівником. Деякий час він навчався в Києво-Могилянській академії, але залишив навчання через брак коштів. 1821 року він прийняв чернецтво та згодом був висвячений на ієромонаха. 1834 року був пострижений у велику схиму та прийняв на себе подвиг юродства. Він став відомий в Києві завдяки своєму дару пророцтва і чудотворіння. Помер 28 жовтня 1853 року та був похований в Китаївській пустині в Києві. У 1993 році Українська Православна Церква канонізувала преподобного Феофіла. Після цього були знайдені його мощі, які нині перебувають в Китаївській пустині. Мотиви житія преподобного Феофіла були використані при написанні сценарію відомого фільму Павла Лунгіна «Острів».

***

Ясський Собор — зібрання православного духовенства, яке відбулось 1642 року в столиці тодішнього Молдовського князівства Яссах. Головним приводом для його скликання було обговорення тексту «Православного сповідання віри», яке написав Київський митрополит Петро Могила. Собор розглянув цей текст, вніс в нього зміни і доповнення та відправив на затвердження до Константинопольського Патріарха. Після розгляду цього тексту Східними Патріархами, воно було затверджено в якості офіційного сповідання віри усієї Православної Церкви. З того часу текст «Православного сповідання» багато разів перевидавався різними мовами та справив визначальний вплив на подальший розвиток православної теології.

Більше фото - на сайті КДАіС

 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого
 УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого

Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

УКРАЇНА-РУМУНІЯ. На святкування пам’яті прп. Параскеви Сербської українська делегація прибула з мощами прп. Феофіла, Христа заради юродивого

Гості з України також візьмуть участь в святкування 370-ї річниці Ясського Собору (1642 рік), історія якого тісно пов’язана з іменем Київського митрополита Петра Могили.Рубрики: Події на часі | Київська | Зовнішньоцерковна діяльність |

2243 переглядів / Коментарів: 0


Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru