Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Волинська
УКРАЇНА-РОСІЯ. Завершилися московські «гастролі» Луцького Євангелія
08 February 2013 15:50

Москва дивується: «Ніякого фотошопу, один і той самий шрифт, формат і навіть колір сторінок…» (ІТАР-ТАСС

7 лютого в Москві в прес-центрі інформаційного агентства ІТАР-ТАСС відбулася прес-конференція з нагоди презентації в столиці Російської Федерації факсимільного видання рукописного Луцького Євангелія — пам’ятки галицько-волинської книгописної школи, однієї з найдревніших богослужбових книг.

Презентації унікального манускрипту середини XIV століття в Москві з благословення Святійшого Патріарха Кирила проходили упродовж 6-8 лютого.

Представляла видання делегація Волинської єпархії Української Православної Церкви на чолі з митрополитом Волинським і Луцьким Ніфонтом. До складу делегації також входили секретар єпархії протоієрей Миколай Бондарук, керівник проекту архімандрит Онуфрій (Куц) та голова інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук.

Перша презентація відбулась 6 лютого у Московській духовній академії. 

«Подаровані копії факсимільного видання Луцького Євангелія XIV століття знаходитимуться в бібліотеці МДА та церковно-археологічному кабінеті», – зазначив ректор МДА архієпископ Верейський Євгеній.

Перевидання однієї з найдавніших східнослов’янських богослужбових книг, що збереглася до наших днів, здійснено Волинською єпархією. Проект приурочений до святкування 925-річчя Луцька.

Луцьке Євангеліє, датоване XIV століттям, було написане в Спаському Красносельскому чоловічому монастирі, який донині не зберігся, поблизу м. Луцьк.  Свого часу із зібрання графа Румянцева Євангеліє потрапило в Російську державну бібліотеку, де перебуває й до сьогодні.

Оскільки оригінал представляє велику художню цінність, то він доступний лише вкрай вузькому колу спеціалістів. Для того, щоб почати роботу над виданням рукопису, фахівцям з України потрібно було отримати дозвіл на роботу з древнім артефактом, після чого декілька разів відвідати столицю Росії.

А 7 лютого Російська державна бібліотека, де зберігається оригінал рукопису, зустрічала делегацію з Луцька, яка представила результат більш ніж півторарічної копіткої праці над книгою.

По зображенню букв оригіналу манускрипту, що зберігається в бібліотеці, безпомилково вгадується час його створення - XIV століття. У тексті пам'ятки відбився ряд фонетичних особливостей української мови.

Олексій Пентковський, професор Московської духовної академії зазначає: «Рукопис був написаний професійним писарем. Особливості письма відносяться до орфографії, котра відображає фонетику, характерну для південних регіонів тих часів».

Владика Ніфонт від душі дивується: «Скільки у цієї людини, котра писала чорнилами і пером, було любові, терпіння, смирення. Жодної помилки, все чисто, акуратно».

 

Факсимільна копія майже в точності збігається з оригіналом. Виготовлено Євангеліє з паперу, що імітує пергамент. Шукали папір, що найбільш походив би на оригінальний. У Швеції було протестовано велику кількість зразків, з яких обрано найкращий. Майстерно відтворено оправу. Сторінки передані в оригінальному вигляді, кольорі та без ретушування. Крім того, зберігаються всі приписки.

Тепер два примірники факсимільної копії стародавнього Євангелія знаходитимуться у фондах Російської державної бібліотеки, що значно розширить можливості доступу до документу спеціалістам і всім зацікавленим.

 

Унікальне Луцьке Євангеліє отримав також у подарунок митрополит Волоколамський Іларіон (Алфєєв), з яким зустрівся митрополит Волинський і Луцький Ніфонт під час свого робочого візиту в Москву.

Всього видано 1000 примірників копій рукопису, більшість з яких будуть передані в музеї і бібліотеки.

Презентацією в Свято-Тихонівському університеті в п’ятницю, 8 лютого, завершується візит Луцької делегації до Москви.

 

Читайте також: ЛУЦЬК-МОСКВА. Факсимільне видання Луцького Євангелія отримав у дар Патріарх Кирил 

РІВНЕ. Факсимільне видання Луцького Євангелія – в дар музею книги Острога 


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

УКРАЇНА-РОСІЯ. Завершилися московські «гастролі» Луцького Євангелія

Унікальні книги подаровано Святішому Патріархові Кирилу, митрополиту Волоколамському Іларіону, духовним школам, а також — Російській державній бібліотеці, де зберігається оригінал.Рубрики: Новина дня | Події на часі | Волинська | Просвітницька діяльність |

1861 переглядів / Коментарів: 1

Теги: Луцкое Евангелие |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Євангеліє потрапило в

Євангеліє потрапило в Російську державну бібліотеку, де перебуває й до сьогодні. О том, чтобы вернуть Евангелие в Украину, кто-нибудь подумал? Зачем русским показывать то, что они же своровали?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru