Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
УКРАЇНА-КАНАДА. У Торонто відбувся міжнародний форум з питань тюремного служіння
08 July 2011 08:00

З 27 червня по 3 липня у м. Торонто (Канада) проходила Міжнародна конференція з питань тюремного служіння, участь в якій взяв голова Синодального відділу у справах пастирської опіки пенітенціарної системи священик Віктор Яценко.

Організатор конференції – Міжнародна асоціація тюремного служіння (МАТС), яка має своє представництво в ООН – зібрала близько 850 представників громадських і релігійних християнських організацій, тюремних капеланів, волонтерів, представників тюремних адміністрацій та міністерств юстиції більш ніж з 125 країн світу.

На обговорення були винесені питання поширення досвіду примирення і відновлення порушених стосунків засуджених до позбавлення волі з суспільством, родиною, друзями. Зазначалося, що капеланська робота у в’язницях сприяє поверненню у суспільство навіть невіруючих людей, які часто зневірюються в державі, в оточуючому середовищі, і, навіть, в самих собі. Таким чином, діти отримують своїх батьків, дружини – чоловіків, а релігійні спільноти – своїх втрачених віруючих.

Нажаль, сучасні тюрми в будь-якій країні не змінюють людину на краще, не викорінюють з неї шкідливі звички, застарілі пристрасті і не долають рецидивізм. Лише внесення в душу людини світла християнської віри, покаяння і відчуття Божої присутності здатне преобразити людину, примирити з оточуючими і суспільством. Без релігійного впливу в’язниці можуть лише покалічити душу людини.

На конференції відбувалися семінари і засідання регіональних груп з питань опіки над дітьми засуджених, які не мають можливості бачитися з батьками протягом багатьох років, з питань організації реабілітаційних центрів для колишніх засуджених, а також з менторських (наставницьких) програм.

На засіданні європейської регіональної групи асоціації тюремного служіння було обрано голову Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі» священика Віктора Яценка заступником голови європейської регіональної групи МАТС.

В рамках цієї міжнародної конференції проходило третє зібрання православної місії тюремного служіння. В ній взяли участь православні тюремні священики з Північної і Центральної Америки, православне духовенство, представлене єпископами і священиками з Православної Церкви в Америці, Руської Православної Церкви (Закордоном), православних парафій в США під омофором Патріарха Московського і всієї Русі, з Антіохійської Православної Церкви, а також православне духовенство з Росії, Білорусі, Румунії, Болгарії, Греції, Угорщини.

Для учасників конференції було запропоновано семінар на тему «Служіння присутністю» (Ministry of presence) викладача Свято-Тихоновської духовної семінарії в Пенсільванії протоієрея Джона Ковальчика, який розповів про свій 22-річний досвід пастирського піклування про засуджених. На зібранні також було розглянуто особливості православної пастирської роботи в місцях позбавлення волі – сповіді і причастя. Учасники заходу мали можливість ознайомитися із роботою православної місії імені святителя Іоанна Милостивого в Торонто, яка опікується безпритульними та колишніми засудженими і щодня годує близько 200 малозабезпечених людей різних національностей і віросповідань.

В один із днів в місці проведення конференції було звершено Божественну літургію, яку очолив єпископ Балтиморський Марк, уповноважений Асамблеї канонічних православних єпископів Північної і Центральної Америки.

Прес-служба Синодального відділу тюремного служіння


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

УКРАЇНА-КАНАДА. У Торонто відбувся міжнародний форум з питань тюремного служіння

Від Української Православної Церкви в роботі конференції взяв участь голова Синодального відділу у справах пастирської опіки пенітенціарної системи протоієрей Віктор Яценко.Рубрики: Події на часі | Київська | Православіє у в’язницях |

1732 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Протоиерей Виктор Яценко |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru