Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » За розділами » Духовні навчальні заклади
УКРАЇНА–ЧЕХІЯ. Дипломи УУБА –КаУ визнано в країнах Євросоюзу
14 March 2011 09:20

 

У п’ятницю, 11 березня 2011 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира з офіційним візитом до Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина прибула делегація теологічного факультету Карлового університету в Празі у складі: доктора богослов'я, професора, декана, отця Яна Благослава Лашека, доктора богослов'я, професора, отця Зденека Кучера та доктора права, секретаря теологічного факультету Лібора Ладека в супроводі доктора богослов'я, професора, заступника голови місіонерського відділу при Священному Синоді УПЦ, докторанта вищезазначеного університету ігумена Євфросина (Білаша).

Під час зустрічі ректора УУБА–КаУ професора, архімандрита Віктора (Бедь) з представниками теологічного факультету Карлового університету в Празі було обговорено питання про міжнародну співпрацю вищезазначених навчальних закладів в галузі богослов'я, науково-дослідної роботи, обміну студентів, докторантів та викладачів.

Відтак відбулась зустріч празьких науковців-теологів із професорсько-викладацьким складом та студентами академії і університету.

В урочистій обстановці професор, архімандрит Віктор (Бедь) представив науковців-теологів із Чехії та наголосив, що дата цієї зустрічі є символічною, бо відбувається напередодні святкування в Україні 72-ї річниці з Дня проголошення державної незалежності Карпатської Україні (14 – 15 березня 1939 р.) на Закарпатті. Адже з 1918 по 1939 рр. українські землі Закарпаття були поєднані з історією розвитку федеративного державного будівництва в Чехословацькій Республіці.

Зважаючи на особисті заслуги в галузі вищої теологічної освіти і науки, рішенням Вченої ради Карпатського університету імені Августина Волошина від 24 лютого 2011 року (протокол № 7), професору, отцю Яну Благослову Лашеку та професору, отцю Зденеку Кучера було присвоєні наукові ступені: почесного доктора філософії. Тож, в присутності професорсько-викладацького складу і студентів отець-ректор урочисто вручив вельмишановним отцям-професорам дипломи почесних докторів філософії та відповідні відзнаки університету – орден Президента Карпатської України Августина Волошена I та ІІ ступеня.

Цього ж дня, професор, отець Ян Благослав Лашек прочитав для студентів академії та університету лекцію на тему «Особистість Августина Волошина в історії Чехії та Карпатської України», а професор, отець Зденек Кучера прочитав лекцію на тему «Розвиток та стан вищої теологічної освіти в Чехії».

З коротким словом до присутніх звернувся доктор богослов'я, професор, заступник голови місіонерського відділу при Священному Синоді УПЦ ігумен Євфросин (Білаш), який на сьогодні є докторантом теологічного факультету Карлового університету в Празі. В своєму виступі професор, ігумен Євфросин (Білаш) розповів про особливості навчання в докторантурі закордонного вузу. А також наголосив, що завдяки визнанню (нострифікації) в Євросоюзі дипломів Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені  Августина Волошина він отримав право відразу бути зарахованим до докторантури теологічного факультету Карлового університету в Празі.

 Напутні слова гостям із Праги також висловив духівник академії, доцент Іоанн Моланич

На завершення зустрічі декан теологічного факультету Карлового університету в Празі професор, отець Ян Благослав Лашек передав у дар бібліотеці УУБА–КаУ друковані видання з історії університету та наукові дослідження з богослов'я (теології).

У свою чергу ректор академії та університету, професор, архімандрит Віктор (Бедь) передав гостям видання Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина.

Прес-служба УУБА-КаУ

 


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

УКРАЇНА–ЧЕХІЯ. Дипломи УУБА –КаУ визнано в країнах Євросоюзу

 

Випускники УУБА-КаУ отримують право відразу бути зарахованими до докторантури теологічного факультету Карлового університету в Празі.

 Рубрики: Події на часі | Духовні навчальні заклади |

2137 переглядів / Коментарів: 0


Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru