Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Соціальне служіння
Як зібрати 200 тисяч для дітей-сиріт: секрет успіху щорічного благодійного фестивалю на Волині
13 February 2011 01:05

 

Цього року Різдвяний благодійний концерт побив рекорди – зібрано близько 200 тисяч гривень.

25 січня, з благословення митрополита Луцького і Волинського Ніфонта, у кінотеатрі «Промінь» Луцька відбувся 17-ий Різдвяний благодійний концерт. Уже за традицією, щороку у визначений день збираються небайдужі до дитячих сліз, щоб допомогти посильними грошовими пожертвуваннями волинським обездоленим дітям та сиротам.

Особливістю заходу стало те, що перед глядачами на сцені виступали лише діти та молодь, причому жодного професійного актора та режисера не було задіяно.

Цікаво, що сам владика з двох років сирота. Тому, певно, не дивно, що він піклується про сиріт і все віддає дітям - сирота для сироти...

Про особливості благодійного фестивалю, залаштункові історії та теле- і радіопроекти єпархії, які є найбільш рейтинговими на місцевих каналах, та про інше - редакції «Православія в Україні» розповів голова інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії УПЦ і один з організаторів Різдвяного благодійного концерту протоієрей Валентин МАРЧУК.

 

- Отче Валентине, розкажіть, будь ласка, коли вперше був проведений Різдвяний благодійний концерт, і як виникла ідея?

- Уперше концерт був проведений в 1994 році. Задум був досить простий - зібрати кошти для дітей-сиріт. Найцікавіше те, що зал «Просвіта», в якому проходив концерт, був заповнений. Але це був невеличкий зал у м. Луцьк, тому ми зібрали досить невелику кількість коштів.

У наступному році той зал уже не вміщував усіх бажаючих, тому був вибраний найбільший зал у місті - кінотеатр «Промінь», який вміщує близько 3-4 тисяч людей. До речі, в цьому році взагалі був ажіотаж. Урятувало те, що був прямий вечірній ефір на місцевому державному телебаченні, і вся молодь могла подивитись благодійний фестиваль навіть удома.

Зрештою, офіційно було зібрано 197 тис. гривень, але кошти продовжують надходити до сьогодні.

Частину коштів, які почали надходити вже після благодійного концерту, ми хочемо віддати бідним людям, а іншу вкласти в проведення другого Всеукраїнського фестивалю «Благовіст».

Хочу зауважити, що наш проект проходив за інформаційної підтримки голови Синодального відділу УПЦ протоієрея Георгія Коваленка. До речі, після цього проекту в нашої єпархії з’явилась ідея кожної пори року проводити подібні благодійні концерти.

Чим особливий цей фестиваль? Тим, що, по-перше, вдається зібрати немалу суму, по-друге, люди заздалегідь стараються допомогти. Так, під час прес-конференції один чоловік дав 10 тисяч гривень, а митрополит Ніфонт спитав його: «Від кого?». - «Не від кого».  Владика так і записав: Не від кого...

Тобто, результат надзвичайний. Коли благодійний фестиваль проводить одна релігійна громада, юридична особа чи навіть держава, то не збирає стільки людей і коштів, скільки зібрала Православна Церква.

- Як ви вважаєте, з чим це пов’язано? І чому на фестиваль одразу почали приходити люди?

- Із вірою. Розумієте, річ у тому, що люди довіряють і вірять. Візьмемо для прикладу хоча б наші радіо- і телепроекти. Люди щонеділі дивляться дві телепрограми і слухають дві радіопрограми. Ми дивуємося: як може релігійна програма стояти вище в рейтингу за ток-шоу? Це неможливо. Але за опитуваннями найбільш рейтингові програми – це програми Української Православної Церкви. Люди дивляться – і бачать ту істину. Деякі навіть приходять до храму і кажуть, що хочуть прийняти хрещення і належати до цієї Церкви, бо так вражені від перегляду тих передач.

Тому й кошти жертвують, бо довіряють.

- Якщо порахувати, то скільки в середньому коштів припадає з розрахунку на одну людину?

- Десь у середньому по 50 гривень з особи.

- Як саме відбувається процедура зібрання коштів у залі.

- Люди сидять у залі, по залу ходять ченці з карнавкою і, читаючи Іісусову молитву, ходять між рядами. Люди кидають гроші. Потім наші бухгалтери швиденько рахують, оголошують суму і віддають владиці. Концерт триває три години, транслюється у прямому ефірі на місцевому телеканалі «Нова Волинь». Наприкінці концерту повідомляється сума, скільки було зібрано коштів.

- Чи слідкуєте ви за цільовим використанням коштів?

- Так. Нам повідомляють, на що саме витратили гроші. Чи на одяг, чи на взуття, чи на обладнання, ремонт тощо.  До речі, ми вже роздали зібрані гроші всім сиротинцям Волинської області, також 10 тис. грн. віддали Червоному Хресту й решту – для дітей  Волинського обласного відділення клінічної лікарні.

- Єпархія допомагає сиротинцям тільки фінансово, чи й духовно опікує?

- Безперечно, Володимир-Волинська і Луцька єпархія духовно опікується кожним сиротинцем. Для прикладу, в Будинку маляти систематично хрестимо діток. Привезли 10 дітей - відразу батюшка хрестить дитинку, бірочка прив’язується до ручки, дається свідоцтво, що хрещення таке-то. У Пасхальний і післяріздвяний період дитячі сиротинці обов’язково відвідує владика.

- Чи думала єпархія над тим, щоб проводити постійні бесіди з дітьми, зробити ті відвідування систематичними?

- У нас закріплені священики за кожним дитячим будинком, які відвідують їх.

- З метою спілкування?

- Так. Бесіди, спілкування. Також улітку діє дитячий табір у Старосіллі, який організовує молодіжний відділ. У нас існує таємний задум відкрити новий сиротинець, яким би повністю опікувалася Церква. Хоча щойно задум перестав бути таємним...

До речі, 13 лютого, у неділю, коли всі вдома, о 13 годині був повтор концерту.

- А в чому його цікавинка? Хто бере участь у концерті, і що, на ваш погляд, подобається глядачам?

- До нас із побажаннями часто звертаються глядачі. Так, цього року просили, щоб було більше колядок. Тому зі сцени звучало багато колядок, але сам концерт організовувало братство православної молоді, тому учасниками були діти і молодь, що було «родзинкою» концерту. Коли закінчувався фестиваль, то на сцені стояло 300 дітей, юнаків і дівчат. Уявіть, З00 молодих людей! Ми звикли, що в нас, як тільки фестиваль, то співають хори з бабусь. На нашому фестивалі не було жодного «дорослого» хору.

Головне було показати, що Церква живе, і в ній багато молоді. Інші конфесії робили закиди, нібито в нас немає молоді. А цього року стільки дітей було, і концерт був фантастичний.

...Закінчувався наш фестиваль. Телефонує отець Аліпій, відповідальний за концерт, і каже: «Батюшко, нам треба ще 15 хвилин ефіру». – «Ви розумієте, - кажу йому, - це державне телебачення - не приватне. У нас немає 15 хвилин. О 21.00 вже новини починаються». А концерт тривав з 18.00 до 21.00. Що робити? Телефоную на ефір - кажуть: дзвоніть до генерального, але генеральний ввечері слухавку не бере. Та іншого виходу немає, бо о 21.00 якраз владика має називати зібрану суму і – уявляєте – цього люди не побачать. Набираю генерального, а вона – Ольга Володимирівна Куліш - каже: «Це тільки отець Валентин може в такий час телефонувати. Скільки вам потрібно ще часу? 15 хвилин? Працюйте!».О 21.12 ми закінчуємо, я телефоную, а Ольга Володимирівна каже: «Отче, я дивилася концерт - такого рейтингу ніякі новини в нас не витримують. Не дякуйте, я вже знала, що ви зателефонуєте, тому що це дійство треба було закінчити». Ось такі трапляються форс-мажори.

- Як ви вважаєте, успіх заходу зумовлений специфікою регіону, чи якщо такий благодійний фестиваль провести в будь-якому іншому регіоні - була б така ж реакція?

- І так, і ні. Чудово пам’ятаємо, що до 1939 року ми не належали до Радянського Союзу, тому в нас було вільне ходіння до церкви. Беззаперечно, були гоніння, але на заході України можна було спокійно молитися. У той час, як на сході церкви були закриті. Тому втратилися й колядки, й щедрівки, і традиції таких вечорів, а в нас збереглися. І люди тому на Поліссі - щедрі, віруючі, добрі.

- Це ви - Полісся?

- Так.

- Ви ж Волинь?

- Волинь трошки є Поліссям. Є такі райони, що нас поліщуками називають. Навіть владика каже: «Я поліщук, бо народився тут»…

Багато в чому запорукою успіху є сама єпархія та архієрей. Є ще така річ, і всі про це знають, що наш архієрей - сирота з двох років. Тому не дивно, що він піклується про сиріт і все віддає дітям - сирота для сироти. Хто б міг подумати, що сирота стане митрополитом і буде організовувати такі вечори! Владика Ніфонт каже, що ніколи б не подумав, що так буде. А ми з того щасливі.

Знаєте, у нас на сайтах часто пишуть «гадості», мовляв, «москалі» й тому подібне. Після цього концерту - жодної критики. Ніхто не посмів написати, що «двісті тисяч на Москву зібрали чи двісті тисяч в Київ завезли». Якщо чесно, я навіть чекав якоїсь неприємності, але ні доброго, ні злого слова. не пролунало. Люди зрозуміли: ось благодійність, ось краса Православ’я.

А то нещодавно закінчую проповідь і кажу: «А історію, яку хотів розповісти, подивіться по телевізору. До речі, ви дивитесь програму? Підніміть руки». Я чекав, що підніме 20-25 відсотків, а руки підняли всі парафіяни. У нас навіть був випадок, що люди просили, аби хрестини назначали до або після телепередачі «Дзвони Волині» та радіопрограми «Благодатна купіль». І ми цим ентузіазмом горимо, буває, згоряємо, потім знову горимо. Важко, бо ми багато в чому не підготовлені, але треба робити крок. Коли ми починали робити телепередачу, наш режисер казала: «Батюшко, ввімкнете себе через 6 - 7 років - і посміхнетеся». Я не вірив. Ось зараз 7 років нашим «Дзвонам Волині» - ввімкнув і посміхнувся...

Бесіду провела Юлія Комінко

Над матеріалом працювали Тетяна Пилипчук, Ольга Мамона


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Як зібрати 200 тисяч для дітей-сиріт: секрет успіху щорічного благодійного фестивалю на Волині

Усі волиняни знають, що владика Ніфонт - сирота з двох років, і він піклується про сиріт. Тому люди довіряють і завжди допомагають фестивалю.Рубрики: Публікації | Соціальне служіння |

1793 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Миссия социальной помощи детям |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru