Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Соціальне служіння
Як Благодійний різдвяний ярмарок мрії здійснює
17 January 2011 17:23

Ми вирушаємо у село Горохуватка, що у Кагарлицькому районі Київської області,до великої родини, яка давно мріє про мікроавтобус. Придбати не виходить, бо дітей треба годувати, вчити і виховувати. Перетворити мрію на реальність вдалось Благодійному різдвяному ярмарку «Три мішечки. Від Миколая до Різдва». Необхідні 100 тис. грн. (саме стільки коштує автівка) пожертвували люди. Сертифікат на купівлю мікроавтобусу родині вручала керівник проекту «Три мішечки. Від Миколая до Різдва» заступник Голови Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ Жанна Шевченко.

Щасливі разом!

Знайомтесь: Микола – старший, Алла, Альона, Катя, Микола – молодший, Дмитро і Сашко. Старшому Миколі – 16 років, наймолодшому Сашкові – 2 роки 7 місяців. Їх виховують та вчать батьки: отець Сергій та матушка Олена. Усі разом вони – родина Міщенків. Здається, нічого надзвичайного. Велика кількість дітей у родині священика – не дивина і не рідкість. Але лише у тому випадку, коли діти рідні…

У Міщенків четверо діток – прийомні. Це: Діма, Микола – молодший, Альона і Алла.  Хлопці і дівчата чудово пам’ятають своє, аж ніяк не райдужне, минуле і розуміють, що з дитячого будинку їх забрали сторонні люди, а не біологічні батьки. Утім, називають отця Сергія тільки татом, а матушку Олену – мамою. По-іншому вже не можуть і не хочуть…

Аби виховувати семеро дітей, отець та матушка провели у своєму будинку грандіозні ремонти. Облаштували належно санвузол, встановили на кухні пральну машину та машину для миття посуду. А ще – розбудувалися, щоб у кожної дитини була хоч і невеличка, але власна територія.

«Належний ремонт у хаті – одна з обов’язкових умов для подружжя, котре вирішило взяти дитину з сиротинця», – розповідає отець Сергій. До родини Міщенків не один раз приходили інспектори, які перевіряли, як батьки доглядають за дітьми, перевіряли навіть дитячі ліжечка та шафки. Ці випробування сім’я з гідністю витримала. Але найважчим випробуванням для батьків, як з’ясувалось, став період адаптації дітей.

«Алла у нас із дванадцяти років, – каже матушка Олена, – у цьому віці дуже важко змінити світогляд дитини. Її біологічна мати – п’яничка. Тож, певний час – до переїзду у дитбудинок – дитина була фактично сама по собі. Зростала в атмосфері пияцтва та розпусти. Вже у нас вдома Алла всіляко упиралась – не хотіла жити за правилами, хазяйнувати разом зі мною…»

Щоб більш-менш адаптуватись у родині, Аллі знадобився майже рік. Дівчинка змінилась після поїздки до табору «Артек». «Знаєте, там вона з гордістю розповідала іншим дітям про свою родину, про братів і сестер, про тата і маму. І жодного слова про ту матір, котра відмовилась від неї…»

Всиновлені Миколка і Сашко, теж довго звикали до нової домівки. «На початку вони все руйнували у хаті, не усвідомлюючи, що тепер ці речі їм також належать», – згадує глава сімейства.

Натомість матушка Олена пригадала, як хлопці вперше сіли обідати з новою сім’єю. «Вони відмовились їсти. Діма і Коля вперше побачили пельмені. Тому боялись їх куштувати», – тремтить голос Олени. А коли родина Міщенків вирушила на каруселі до Білої Церкви, Діма навідріз відмовився їсти солодку цукрову вату на паличці. Причина та сама: хлопчик ніколи не бачив такого дива. «Згодом, здається ми у цирку були, Діма все ж таки наважився і скуштував її. Нині, коли вибираємось на прогулянки, просить, аби купила йому смачної вати», – усміхається матушка Олена.

Уже зараз батьки думають про майбутнє своїх діточок. Трьом придбали клаптики землі, щоб було щось своє, а там вже і хатинку звести можна. Сергій та Олена знають: діти виростуть, у кожного з них з’явиться своя родина. «На щастя, наша сім’я буде збільшуватись, гостювати будемо один в одного, – мріє Олена. –  Головне, аби діти знали, що двері батьківської хати для них завжди відкриті».

Про своїх дітей отець Сергій та матушка Олена можуть розповідати годинами. Вони маленькі, але стільки пережили. Важливо не виділяти дітей, бо почнуться ревнощі, образи, переконаний отець Сергій. Ставлення має бути до всіх однакове.

P.S. Отець Сергій ніжно тримає на руках наймолодшого Сашка. Хлопець сором’язливо прихиляється до батька й усміхається. Втім, гадаю, не сором’язливо. Він, як і шість його братів та сестер, по-справжньому відчувають, що їх тут люблять. Понад усе у світі…

…Щодо мікроавтобусу – справа за отцем Сергієм. Він має обрати один із запропонованих варіантів. Адже важливо,  щоб в автобусі вся дітвора могла зручно влаштуватися і, звісно, щоб машина менше палива «з’їдала»…

Коли бракує слів…

На подвір’ї Мізоцької спеціальної школи-інтернату на диво людяно. Адже у дітей канікули. Утім, на вулиці зібрались не тільки діти. Навіть навпаки: дорослих виявилось набагато більше. Бо причина поважна і дивовижна. Мешканці села Мізоч, що на Рівненщині, прийшли до школи, аби на власні очі побачити та взяти благословення у самого Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. Кажуть, він має приїхати саме до цього навчального закладу…

Предстоятеля УПЦ зустрічають хлібом-сіллю
Кажуть – не брешуть. У визначений час Предстоятель УПЦ приїжджає до школи. На обличчях людей застигає хвилювання і надзвичайна радість: він приїхав, він благословить, а значить – буде краще. У кожного – своє краще.
Утім, Блаженніший завітав до Мізоча не тільки, аби поспілкуватись з місцевим населенням. Головна мета візиту – передати дітям, котрі більшість свого часу проводять у стінах спеціальної школи, сертифікат. Іншим словом – документ, який засвідчує, що Благодійний різдвяний ярмарок «Три мішечки. Від Миколая до Різдва» зібрав, зокрема, ті 20 тис. грн., котрі вкрай були потрібні школі для обладнання медичного пункту. Щоправда, одним сертифікатом не обійшлось.
Блаженніший Митрополит Володимир передав від себе особисто ще 10 тис. грн. – на солодощі дітям. Митрополит зауважив, що не мав жодних сумнівів із приводу того, вдасться чи не вдасться назбирати потрібну суму коштів для дитячих будинків. Нагадаємо, загалом 7 українських дитбудинків потребували майже 300 тис. грн.
«Не треба заглядати у майбутнє, але я сподіваюсь, що Благодійний ярмарок стане доброю традицією, ланцюжком у благодійництві», – наголосив Предстоятель УПЦ. Також Блаженніший Митрополит Володимир особисто вручив кожному вихованцю Мізоцької школи подарунковий набір від Української Православної Церкви.
Блаженніший Митрополит Володимир роздає подарунки вихованцям Мізоцької школи-інтернату

«Ми вірили… Ми часто зустрічаємось з хорошими людьми, котрі нам допомагають. І ми просимо Бога, і Він у скрутну хвилину нам завжди приходив на допомогу. Але не вірилось, що до нас приїде Блаженніший Митрополит Володимир. Це – справжній подарунок!» – схвильовано каже заступник директора школи  з виховної роботи Любов Кирилівна Грицюк.

Мізоцька спеціальна школа отримала сертифікат Благодійного ярмарку та гроші від Блаженнішого Владики не випадково. Нині там навчається 190 діток, котрі мають проблеми з мовленням.  До речі, дітей, котрим Предстоятель вручав подарунки, не збирали спеціально у школі (бо ж канікули у школярів). Як виявилось, дітвора, а це 18 хлопців і дівчат, там живуть, тому що сироти, тому що опікунів не мають. Таких «тому що» ще дуже багато, але чи варто про них згадувати? Тож, саме ці діти влаштували Предстоятелю УПЦ маленький вітальний  концерт, під час якого – попри порушення мовлення – заспівали різдвяні гімни. А потім, разом із поважним гостем, куштували смачнючі пиріжки з повидлом…

На уроці української літератури

Як розповіла головна вихователька навчального закладу Любов Грицюк, інші діти мають або батьків, або опікунів. Утім, більшість часу вони теж проводять у школі. Відтак, додому їдуть тільки на вихідні та на канікули. Адже порушення мовленнєвого розвитку за кілька занять не виправиш.

«Три-чотири роки необхідно, щоб усунути такі вади. Причому, чим старша дитина – тим важче потім усувати вади мовлення», – пояснює Любов Кирилівна. Загалом у школі виховуються діти з чотирьох років. Їх спрямовують до спеціалізованого навчального закладу лікарі Рівненської обласної психологічної медико-педагогічної комісії. Паралельно зі шкільним навчанням дітвора відвідує спеціальні заняття, які проводить логопед. «У нас чимало діток мають таке мовленнєве захворювання як заїкання. Звичайно, логопед із ними займається, але бракує спеціального медичного обладнання для лікування таких дітей», – каже Любов Грицюк.

Тепер Мізоцька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Рівненської обласної ради зможе обладнати відповідним устаткуванням медичний пункт. Його відремонтували наприкінці 2010 року. Але поки у приміщенні лише голі стіни. За словами медсестри Людмили Тишкул, планується, що на першому поверсі буде чотири кабінети, зокрема, кімната фізпроцедур. А на другому – облаштують кімнати для маленьких хворих пацієнтів. Адже на період хвороби, скажімо, грипу, дитину треба обов’язково відокремити, щоб інші не занедужали.

Вони вірять, що колись знайдуться їхні батьки

…Найближчими днями у Мізоцькій школі чекають поповнення. Мають привезти двох діток із розладами мовлення. З їх приходом кількість сиріт у навчальному закладі збільшиться до двадцяти. Але дітей потроху всиновлюють. І щороку 30 діток переходять навчатись із Мізоцької школи до звичайних загальноосвітніх закладів. Тому що -одужали…

Джерело: svyaterizdvo.in.ua

Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Як Благодійний різдвяний ярмарок мрії здійснює

...Отець Сергій ніжно тримає на руках наймолодшого Сашка. Хлопець сором’язливо прихиляється до батька й усміхається. Він, як і шість його братів та сестер, по-справжньому відчувають, що їх тут люблять понад усе на світі.Рубрики: Публікації | Соціальне служіння |

2183 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Блаженніший Митрополит Володимир | "Три мішечки - від Миколая до Різдва" - Рождественская ярмарка | милосердя |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru