Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Люди Божі
«Такого хвилювання та благоговійного трепету в дитячих очах я ніколи не бачив»
30 November 2010 14:57
Поліна Москвітіна

Пролунав дзвінок. Я зняв слухавку і почув приємний чоловічий голос: «Ігор, збирай свою доньку Поліночку, та вирушай до Києва  за благословенням до Блаженнішого Митрополита Володимира». Я був зворушений цими словами. Повідомивши про цю новину доньку, я побачив радість і тривогу на її обличчі.

Вона стурбовано запитала: «Тато, ми їдемо до батюшки Володимира?». «Так доню, ми їдемо до Києва вітати з Великоднем Блаженнішого Митрополита Володимира». Такого хвилювання та благоговійного трепету в дитячих очах я ніколи не бачив. І, мабуть, ніколи не побачу тому, що один раз за життя дарується людині відчути й пережити такий подарунок волі Божої, як перша зустріч з Блаженнішим Володимиром.

Перед цим було…

У 2006 році вийшов диск пісноспівів на різних мовах світу про Божу Матір «К Тебе Пречистая воздемлю руки». Моя донька, Москвітіна Поліна, якій тоді було три рочки, акомпонуючи, розказувала вірші, деякі з яких написані Блаженнішим Митрополитом Володимиром. Диск був достатньо успішним і досить цікавим. Пізніше виходить новий диск під назвою «Мама», де бере участь Полінка і розказує вірші про маму. Ці слова, переповнені відвертою щирістю, любов’ю і добротою, почув Блаженніший Володимир. Владика благословив мою доньку і теплими словами відізвався про старання Поліночки.

Тепер ми їдемо до Києва

–Тато, – запитала Полінка – а як мені говорити: батюшка Володимир?

– Ні, – відповів я,– кажи «Владика», або «Митрополит Володимир». Добре?

– Добре.

– Повтори, доню – сказав я, намагаючись навчити правильно.

– Дорогий Владика, ДМитрополит Володимир – сказала вона.

– Стій! – спинив я – Поліночко, не «Митрополит», а «Митрополит», зрозуміла?

І так продовжувалося декілька разів.

Приїхали ми в Києво-Печерську Лавру. Відвели нас у резиденцію Митрополита. Блаженніший був зайнятий, тому послушник попросив зачекати. Чекали в кімнаті з диваном та великим гарним акваріумом. Роздивляючись усе навкруги, Поліночка довго спостерігала за рибками, періодично запитуючи, коли ми підемо до Владики. Стало холодно і я накинув їй на плечі пальто. Через мить з’явився послушник і сказав: «Заходьте». Я швиденько зняв пальто, поправив платтячко, зачіску, розрівняв волоссячко, і відчув, як вона тремтить. Але в очах я побачив цілеспрямованість і відвагу. Я був впевнений – Поліночка справиться.

Чекаємо далі. «Мені холодно» – сказала Полінка знову. Я знову надів пальто і обійняв її. Через мить ввійшов послушник і запросив нас.

Нас зустрів владика Олександр і супроводив у кабінет до Митрополита. Зайшовши, я відчув, як почуття благоговіння переповнили мою душу. Трепет і страх оволоділи мною. Перед світлою постаттю Блаженнішого, я відчув себе надзвичайно грішною людиною. Але біля мене була Полінка, яка мала підійти до Владики за благословенням. Митрополит Володимир підвівся, вийшов із-за столу. Полінка підійшла, склала рученята: праву на ліву, і сказала: «Батюшка Митрополит, благословіть!» Блаженніший усміхнувся і благословив доньку.

Потім Полінка мені скаже

«Тато, Владика такий добрий, в нього очі – як на іконі. Я хотіла заплакати, бо злякалась, що зроблю щось не так. Але коли Владика мене погладив по голові, я заспокоїлась і зовсім не хвилювалась». Блаженніший привітав доньку з Великоднем, подарував пасхальне яйце фаберже та благословив іконою Христа Спасителя «Спаситель в терновому вінці».

І раптом я згадав, що я не взяв благословення у Владики. Я не забув це зробити. Я боявся приступити до святості великого архієрея без якогось благословення. Але це і є благословення на добрі справи та істинне християнське життя. Я підійшов під благословення та поздоровив Блаженнішого. Митрополит Володимир тихо промовив: «Гарне дитятко. Хай Господь благословить її».

Залишили кабінет. Відчуття святості переповнило і не залишало мене аж до самого дому. Я надзвичайно був радий за свою донечку. Я бачив радість на її обличчі і до сліз радувався за неї.

Многая літа Вам, Владико!!!


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

«Такого хвилювання та благоговійного трепету в дитячих очах я ніколи не бачив»


Рубрики: Публікації | Люди Божі |

2052 переглядів / Коментарів: 0

Теги: конкурс до 75-річчя Предстоятеля |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru