Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Святі та подвижники благочестя
Таємниця Списа Лонгина Сотника: який зв'язок між Господом, Лонгином і Гітлером?
29 October 2012 13:09
Протодиякон Миколай Лисенко

Його ім’я згадується євангелістами під час розповіді про Хресну Жертву Спасителя. Його зброя отримала назву «Спис долі» та стала не лише визначною реліквією, а й одним із сакральних символів християнства. Його ім’я – Лонгин Сотник, і пам’ять його звершується 29 жовтня.

***

У ніч з 11 на 12 березня 1938 року німецькі війська, заздалегідь зосереджені на кордоні, згідно з планом «Отто» увійшли на територію Австрії. Так відбувся аншлюс – захоплення Гітлером перед початком Другої Світової лояльної до Німеччини Австрії.

Тоді мало хто міг собі уявити, що однією з таємних цілей Гітлера був музей у Хофбурзі. З’явившись там особисто, фюрер підійде до одного з експонатів і, нервово зірвавши рукавичку, тремтячою рукою доторкнеться до стародавнього наконечника від спису.

Спис Долі – так називав його Гітлер, вважаючи артефактом, що подарує йому владу над світом.

Спис Лонгина Сотника – під такою назвою увійшов він у християнську свідомість, назавжди закарбувавшись, як знаряддя Страстей Христових.

Копіє – так цей спис віддзеркалився у Православні Літургіці, адже саме зменшеною подобою цього списа православний священик виймає частку з Агнця – богослужбового хліба, який під час Літургії стає Тілом Христовим… 

***

Лонгин Сотник – один із перших святих Християнства. Він один із не багатьох, про кого розповідають нам Євангелісти – Матфей, Марк і, більш детально, Іоанн. Водночас відомості про нього досить скупі.

Ймення «Лонгин» походить від латинського терміну «Спис» – воно вказує на вправне володіння цією зброєю та на те, що доля поєднала в єдине ціле життя римського центуріона і спис, яким, за свідченням Іоанна Богослова, було пробито серце Господа Іісуса Христа на Голгофському пагорбі.

Дивовижно, але цей удар списом став надзвичайно важливим свідченням.

По-перше, свідченням про те, що Христос дійсно помер на Голгофі – не впав у якийсь містичний транс, як вчать деякі любителі східних релігій, а саме перетнув межу людського існування, увірвавшись у царину смерті, аби зруйнувати її всеосяжну владу.

По-друге, сама рана Христа стала свідченням: нанесена з правого боку, вона не вписувалася у стереотип звичайної людської поведінки, адже зазвичай удар у серце мусить бути нанесений із лівого боку. І тим не менше, Плащаниця, а разом із нею – найдревніші зображення Розп’яття, залишили свідоцтво удару саме з правого боку. І саме так мусив вдарити списом вишколений римський легіонер, який на рівні підсвідомості звик наносити супротивнику смертельний удар у серце саме з правого боку, зазвичай не захищеного залізним щитом. Уже потім, через дві тисячі років, експерти російського ФСБ підтвердять: саме кров і вода мусили витекти з рани за подібних обставин смерті і нанесення удару. Але хіба міг знати про це апостол Іоанн, коли побачив і записав: «…і витекли кров і вода; і той, що бачив, засвідчив, і свідчення його правдиве…»?

Спостерігаючи смерть Спасителя, центуріон Гай Кассій Лонгин явив справжнє диво: військовий, для котрого проливати кров і скорочувати людське життя було все одно, що для іншого робити щоденну рутинну роботу; римський легіонер, для якого релігія ненависних євреїв не мала ніякої цінності, несподівано вигукнув слова: «Воістину Чоловік Цей був Син Божий…». Таким чином Лонгин, який фактично отримав хрещення Кров’ю і водою з рани на тілі Господа, став першим з язичників, хто сповідав його Христом і Богом!

***

А далі була нічна варта біля Гробової печери, біля якої чергували римські легіонери. Лонгин не міг не бути там – і не лише за наказом прокуратора Понтія Пілата, а й за покликом власного серця… Третьої ночі сталося те, що, відкрило Лонгину очі духовні та надало подальшому існуванню справжнього змісту – він відмовився мовчати про те, свідком чого став – Воскресіння Христового.

Ані підкуп та погрози юдейських старійшин, ані накази Понтія Пілата – ніщо не могло затулити вуста, які проповідували від повноти серця. Все його попереднє життя – з його нагородами, кар’єрою, планами та сподіваннями – усе здавалося надто незначним поруч з усвідомленням про те, що Розіп’ятий – Воскрес, і подарував надію на життя Вічне усім, в тому числі – і йому!

За переданням, Лонгин попрямував до рідної Каппадокії, і не було людини, котра б не увірувала, почувши слова його проповіді. Припинити її можливо було лише за єдиної умови – голову центуріона було відтято мечем вбивці.

Ті, хто наказали вбити непокірного Гая Кассія Лонгина, сподівались цим припинити розповсюдження головної новини в історії людства – новини про те, що Христос Воістину Воскрес. Але незважаючи на фізичну загибель, святий Лонгин Сотник своїм свідченням і по сьогодні приводить до Христа людські душі, а священик у вівтарі, тримаючи в руці Копіє – символ того самого списа римського центуріона, промовляє: «На спогад про Господа, Бога та Спаса нашого, Іісуса Христа…»


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Таємниця Списа Лонгина Сотника: який зв'язок між Господом, Лонгином і Гітлером?

Ім’я Лонгина Сотника, чия пам’ять звершується 29 жовтня, згадується євангелістами під час розповіді про Хресну Жертву Спасителя, а його зброя стала артефактом і символом християнства.Рубрики: Публікації | Святі та подвижники благочестя |

4304 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Історія |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автора


Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru