Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Історія в деталях
Свято-Марії-Магдалинівський жіночий монастир у с. Зарічево Мукачівської єпархії
17 January 2011 15:00

Милість Божа є непередбачувана і завжди проявляється несподівано. Проте вона відкликається на волю людей, які з чистим серцем виявляють бажання до морального вдосконалення і добрих справ.

Такими словами можна розпочати історію про виникнення першої на Перечинщині монашої обителі на честь святої рівноапостольної Марії Магдалини. Край, у якому ніколи в історії не було православного монастиря, став своєрідним форпостом Православ’я не лише в Ужанській та Тур’янскій долині, але й форпостом віри північних кордонів нашої єпархії.

Ідея створення жіночого монастиря народилася не спонтанно, а виношувалася роками, як маленька дитина, в головах багатьох людей і священнослужителів.

Піонерами ідеї заснування монастиря на Перечинщині були безпосередні жителі цього краю, це – настоятель Ракошинського Свято-Покровського чоловічого монастиря архімандрит Митрофан (Шимон), сьогоднішній священнослужитель обителі ієрей Василій Керецман, священноінок Марк (Куштан), настоятель Свято-Успенського храму в с. Дубриничі Василій Поп, протодиякон Олександр Монич, голова Зарічевської сільської ради І.Ю. Магада.

На початку літа 2007 року було отримано благословення правлячого архієрея. Тодішній єпископ Мукачівський і Ужгородський Агапіт (Бевцик) (26.07.2000-14.12.2007) на прохання про відкриття нового монастиря та початок будівельних робіт дав свою резолюцію: «Благословляю».

Отже, безпосередня фактологічна історія монастиря розпочалася 29 липня 2007 року, коли чудового сонячного дня на місці, де сьогодні розташовується жіночий монастир, було освячено хрест. Цього недільного дня на пусту гору «Голицю», що в с. Зарічево Перечинського району, зійшлося багато людей і священнослужителів. Ніхто не міг повірити, що тут незабаром виросте перша в історії району жіноча обитель.

Очолював чин освячення настоятель Свято-Покровського чоловічого монастиря, що в с. Ракошино, архімандрит Митрофан (Шимон), якому співслужили секретар єпархіального управління протоієрей Петро Мурник та священнослужителі єпархії. Були присутні численні гості і доброчинці. Зокрема колишній голова Перечинської районної держадміністрації М.Д. Данча, за підтримки якого було виділено земельну ділянку для облаштування монастиря, П.П. Грицик, І.П. Лесьо та інші.

Незбагненна краса місця і мальовничі пейзажі, які відриваються з цієї гори, наповнили тоді відчуттям спокою та радості численних богомольців.

Жіночий монастир розкинувся у мальовничому селі Зарічево за річкою Уж, в оточенні красивого гірського масиву у центрі урочищ «Волосув», «Дверник».

Безпосереднє монаше життя на місці обителі розпочалося 27 квітня 2010 року, коли з благословення архієпископа Мукачівського і Ужгородського Феодора для проходження пастирського служіння і відповідальними за організацію та будівництво монастиря були направлені молодий священноінок Марк (Куштан) та диякон, а згодом і ієрей Василій Керецман.

Закипіла робота по облаштуванню місця для обителі. За один місяць побудований тимчасовий дерев’яний храм на честь святої Марії Магдалини, в якому на даний час і звершуються богослужіння. Через кілька тижнів влітку того ж року було освячено місце під будівництво фундаменту для житлового корпусу.

30 травня 2010 року в неділю Всіх Святих була відслужена перша Божественна літургія.

У липні того ж року до обителі прибули перші сестри, одна з яких згодом стала першою настоятелькою. Сестри сюди були направлені з благословення архієпископа Хустського і Виноградівського Марка зі Свято-Успенського жіночого монастиря в с. Угля Тячівського району.

Разом із зовнішнім життям в обителі паралельно почало облаштовуватися й внутрішнє життя. Так, 23 серпня 2010 року владика Феодор звершив в обителі перший монаший постриг. Монаший чин прийняли сьогоднішня настоятелька обителі ігуменя Варвара (Поп) та Антонія (Паш).

З благословення правлячого архієрея обитель стала поповнюватися і священнослужителями. Так, 21 грудня 2010 року, відповідно до наказу архієпископа Феодора, в обитель для проходження пастирського служіння були направлені ігумен Миколай (Шестак) та диякон Іван Ківеждій.

Таким чином, на сьогодні молода обитель повністю функціонує і включає в собі такий штат сестер і священнослужителів:

  1. Ігуменя Варвара (Поп) – настоятелька.
  2. Монахиня Антонія (Паш) – благочинна.
  3. Інокиня Феодосія (Чата) – економ.
  4. Ігумен Миколай (Шестак) – духівник.
  5. Ієрей Василій Керецман – священнослужитель.
  6. Диякон Іван Ківеждій – священнослужитель.

Відповідно до рішення Священного Синоду УПЦ від 23 грудня 2010 року, засідання якого відбулося під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України в Мукачівській єпархії була зареєстрована і відкрита нова обитель (журнал №65).

У день свята святителя Василія Великого, 14 січня, архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор звершив у монастирі святкове богослужіння.

Підготували протодиякон Олександр Монич та ієрей Василій Керецман


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Свято-Марії-Магдалинівський жіночий монастир у с. Зарічево Мукачівської єпархії

На початку літа 2007 року на проханні про відкриття нової обителі правлячий архієрей поставив свою резолюцію: «Благословляю»…Рубрики: Публікації | Історія в деталях | Краса православія |

4599 переглядів / Коментарів: 0

Теги: монастирі та храми України |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru