Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Актуальний коментарСвященик Ростислав Войцеховський про те, чи правдиві заяви представників «Київського Патріархату», нібито УПЦ намагається відсторонити їх від звершення поховань у Києві
16 December 2010 19:44

У засобах масової інформації нещодавно з’явилися звернення представників «Київського Патріархату» в особі єпископа Євстратія (Зорі), нібито канонічна Українська Православна Церква докладає зусиль, щоб відсторонити представників їхньої релігійної організації в м. Києві від звершення поховань. І мовляв, управляючий справами УПЦ архієпископ Митрофан направив директору «Спецкомбінату ПКПО» Олексію Горовому листа, в якому зазначив, що всі церковні таїнства, які здійснюються священиками УПЦ (КП), є недійсними.

Щоб розібратися в цій ситуації, «Православіє в Україні» звернулося за коментарем до благочинного кладовищенських храмів міста Києва, ієрея Ростислава Войцеховського.
 
- Отче Ростиславе, чи правдиві заяви представників «Київського Патріархату», нібито УПЦ робить усе, щоб відсторонити їхніх представників від звершення поховань у Києві?

- Такого не відбувалося взагалі.

Справа ось у чому. У ритуальних службах міста Києва - як приватних, так і комунальних - масово з’явилися корупційні схеми щодо відспівування православних віруючих християн. Наші парафіяни звертаються зі скаргами, що їх постійно ошукують невідомі особи, які представляються священиками нашої Церкви. У зв’язку з цим на адресу різних державних установ, у тому числі й міської ритуальної служби, керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан направив листа щодо цієї ситуації. У листі йдеться:

«Сповіщаємо Вам, що на територіях вивірених Вам об’єктів комунальної власності знову з’явилися особи, які видають себе за священнослужителів УПЦ…

Особи: Богдан Бойчук, Богдан Йосипчук, Даниїл (Титович Опеченик), Георгій Шпаковський (рукопокладення не підтверджено, лист додається), Павло Таранович (заборонений у служінні, лист додається), відомі Ярослав та Василь - до священнослужителів Української Православної Церкви не належать, і всі чини та таїнства, звершені ними, вважаються недійсними.

Просимо Вас довести цю інформацію до відома працівників ритуальної служби та жителів м. Києва, які потребують допомоги у звершенні чина православного відспівування над померлими».

На деяких згаданих осіб у нас є документи. Так, Георгій Шпаковський стверджує, що його висвятили в Запорізькій єпархії, проте в єпархії цього не підтвердили. Але крім того, що він не є священиком нашої Церкви, він ще не є священиком Київської Митрополії.

Є й такі «священики», які представляються представниками нашої Церкви, при цьому зовсім не можуть підтвердити свою приналежність до священного сану або заборонені у служінні. Усі ці документи наявні.

Ці люди, перебуваючи у змові з представниками ритуальних служб, шляхом повернення коштів від звершення відспівувань, влаштували злочинну схему.

Українська Православна Церква, зіштовхнувшись із такою проблемою, і робить усе можливе, аби це припинилося. На підставі Закону України «Про поховання та похоронну справу» та на підставі двох Указів Президента України щодо протидії корупції - ми маємо можливість привести відспівування православних християн у місті Києві до морально-етичного, історичного і духовного стану.

- Чи є ці особи представниками «Київського Патріархату». Можливо, вони в нас заборонені, а там прийняті?

- Ми не можемо точно стверджувати, що це так. Можливо, вони і є священиками «Київського Патріархату», але нас це не турбує. Справа в тому, що ці особи представляються священиками канонічної Української Православної Церкви, якими вони не є. Але обманюючи людей, звершують відспівування православних віруючих, видаючи себе за священиків канонічної Православної Церкви.

Це триває протягом 10 років. Наша Українська Православна Церква надає свідоцтво православного відспівування, яке зареєстровано у Києво-Печерській Лаврі, а печатка – Київської Митрополії. І наші священики після відспівування видають це свідоцтво, де написані дні поминання – 9-й та 40-й день, особливі річниці, наприклад, день народження померлого, що складається на підставі свідоцтва про поховання.

Серед тих осіб, які видають себе за священиків, є люди, котрі не мають ніякого відношення до будь-якої конфесії. У мене в житті був випадок, коли на одному з кладовищ міста Києва я привселюдно роздягнув таку особу. Чоловік погодився зняти з себе духовні одежі, але потім постала проблема – він хотів забрати одяг із собою, щоб потім прийти на інше місце і знов чинити злочин…

- На Вашу думку, чому саме виникла така ситуація, якою скористався так званий «Київський Патріархат» і вчинив «гвалт»?

- Не було сказано й слова про «Київський Патріархат». Але відповідно він сам себе ідентифікував до цих людей, які порушують закон.

Сьогодні УПЦ у чому звинувачують? У тому, що храми на кладовищах були побудовані за кошти держави чи міста. Натомість усі, без виключення, церкви на кладовищах столиці побудовані за церковні кошти та за пожертвування людей. Більше того, питанням будівництва цих храмів особисто переймалися Блаженніший Митрополит Володимир, намісник Києво-Печерської Лаври архієпископ Павел, секретар Київської Митрополії протоієрей Віталій Косовський. Причому вони брали й матеріальну участь у будівництві цих церков. Більше того, на кожному кладовищі є окремий меценат, який давав остаточні, скажімо, кошти.

Наприклад, на Лісовому кладовищі похований відомий Сергій Платонов, який за своє життя був меценатом. Його син надав можливість побудувати на цьому кладовищі за свої кошти церкву для громади у спокій душі свого батька – храм Усіх святих.

На Берковецькому міському цвинтарі парафіянин Іллінської церкви р. Б. Андрій у спокій свого батька Миколая допоміг побудувати храм «Всіх скорботних радість».

На Байковому кладовищі сім'я сьогоднішнього Голови Адміністрації Президента України, особисто мама Євгенія Олександрівна, побудували церкву у спокій свого батька. А їхній тато був генерал-полковником, який за своє життя побудував близько 40 церков.

Що стосується фінансування «Київського Патріархату», то на міському кладовищі побудована церква Петра і Павла за кошти київської територіальної громади. Київрада виділяла бюджетні гроші для будівництва цієї церкви. Виникає запитання: на підставі якого закону виділено кошти на будівництво церкви громаді «КП»?

Тепер останнім часом виникають питання щодо фінансування Кафедрального собору – у пресі з’явилися матеріали, мовляв Київська мерія виділила 11 млн. грн. УПЦ. На що вони виділені? А виділені вони для того, щоб на території земельної ділянки Кафедрального собору провести міські комунікації. З них живляться житлові масиви Теремки-1, Теремки-2, вул. Васильківська, Голосіївська та ін. Собор будується і зростає навантаження цих масивів. Ми зможемо робити там складні роботи? Ні, не зможемо. Відповідно до будівельних норм будівництво має свої межі, але територія буде облагороджена – побудують дитячі майданчики, насадять дерева, встановлять паркан тощо. Для того, щоб усе це потім не руйнувати і не витрачати ще більше коштів, були прийняті сервітутні відношення. Держава проектує за свої гроші комунікаційні мережі, надає свої робочі руки, а церква надає матеріали, змінює ці труби, щоб вони не заважали ні церкві, ні людям.

- Отче, скільки в нас церков на кладовищах міста Києва? 

- Десять церков, і будується ще одинадцята.

- А всього кладовищ?

- Двадцять дев’ять.

- Чи є випадки, коли на одному цвинтарі стоїть поруч дві церкви – наша та іншої конфесії?

- Таке є на двох кладовищах. Вони спокійно уживаються. Серед священиків цих храмів ніяких непорозумінь. Тому що за канонічним устроєм священик УПЦ не має права відспівати представника іншої релігійної конфесії. Так само і священик «Київського Патріархату» не має права відспівувати віруючих, що належать до Української Православної Церкви.

Бесіду провела Юлія Комінко,

підготувала Ольга Мамона


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Священик Ростислав Войцеховський про те, чи правдиві заяви представників «Київського Патріархату», нібито УПЦ намагається відсторонити їх від звершення поховань у Києві

Хто відспівує православних віруючих на кладовищах Києва під іменами Бойчуків та Даниїлів, чому «Київський Патріархат» сприйняв звинувачення щодо сумнівних осіб на свій бік і на чиї кошти насправді побудовані кладовищенські храми Києва – «Православію в Україні» коментує отець Ростислав.Рубрики: Актуальний коментар | Актуальний коментар |

3729 переглядів / Коментарів: 3

Теги: монастирі та храми Києва | Міжконфесійні відносини | канонічне право |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

отож

 /Виникає запитання: на підставі якого закону виділено
кошти на будівництво церкви громаді «КП»?/
 
Так і ті виділені Київрадою 11 млн. гривень також призначені для будівництва храму УПЦ МП (бо ж комунікації перероблятимуться саме під це будівництво).
То треба їх повернути державі, бо вони виділені незаконно! Подвійні стандарти - то не гарно.

 

 

 гроші виділені на заміну

 гроші виділені на заміну комунікацій будуть "повернуті" у вигляді благоустрою території, парку, які теж призначені для людей! В статті чітко про все розказано, ніяких подвійних стандартів немає.

Відспівування

Як працівниця ритуальної служби хочу підтвердити, що існує достатньо схем корупційного надання також ритуальних послуг. Взагалі коли любий СПД має право на свій страх та ризик займатися будь-яким видом діяльності то маємо і такі схеми. Споживачі послуг користуються такими послугами бо вони зазвичай дешевші ніж послуги ритуальної служби. та по великому рахунку відповідальність за це покладена на Канонічні церкви, бо люди за духовний обман не відповідальні, вони зробили те що потрібно зробити, відспівали. А вже хто відспівував, чи не відспівував відповідатемуть ті хто порушив права. Як злочинців цих "ряжених" і викривають, бо повині це робити, бо треба злочини попереджувати. Дії направлені на викритя "ряжених" вважаю своечасними та хочу добавити, що про цих "ряжених" давно мені відомо, та зараз логічно те, що відбуваеться. Вибачаюсь за втручання в духовні справи, бо вони обговоренню не підлягають але як  інші не хочу бути ошуканою, бо хочемо щоб усе було по людськи. 

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru