Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Православний погляд

3 фото

1

2

3


Обрезание Господне – «странный» праздник?
12 January 2012 22:36

14 января Церковь празднует Обрезание Господне. Хотя праздник и входит в число великих, особо почитаемых Церковью памятных дней, у невоцерковленных людей он, скорее, вызывает недоумение. Смысл этого праздника обычно остается тайной не только для невоцерковленных, многим прихожанам «со стажем» он также малопонятен.

О смысле и символизме Обрезания Господня мы спросили у пресс-секретаря Предстоятеля Украинской Православной Церкви протоиерея Георгия Коваленко и настоятеля храма во имя преподобного Агапита Печерского в Киеве протоиерея Андрея Ткачева.

***


Прот. Георгій Коваленко:
– У церковному календарі немає нічого випадкового. І вшанування Обрізання Господнього є додатковим свідченням Церкви про істину Боговтілення. Те, що для нас є зрозумілим і не викликає сумнівів, викликало сумніви у перших християн. Коли Церква встановила шанувати день Обрізання Господнього, вона ще й ще раз наполягала на тому, що Христос по-справжньому втілився, Бог по-справжньому став людиною, яка мала плоть. І Христос – не ангел, Христос – Боголюдина.

Як ми бачимо у Христі поєднання Божественного і людського, так само ми бачимо у Христі поєднання Старого і Нового Заповіту. Оскільки обрізання є якраз старозавітним заповітом, та свідчить про те, що Христос належить до богообраного народу, що Він з нього походить (а це підтверджує всі пророцтва, які були до цього про Христа).

Одночасно, Христос – початок Нового Заповіту. І ми ще побачимо в історії, як Він буде приймати хрещення від Іоанна Хрестителя, і тоді скаже слова: «Нині належить виконати всю правду», які міг би сказати, якби не був немовлям під час обрізання. Так само і нам з вами треба наслідувати приклад Христа. І якщо є встановлені до нас церковні традиції, церковні обряди, церковні таїнства, ми маємо виконувати їх, як виконав Господь наш Ісус Христос всі старозавітні настанови. Бо Він, як говорить, прийшов не відмінити, а сповнити. Так само і ми, виконавши всі обряди, все зовнішнє, маємо сповнити його змістом, змістом власного життя, змістом власного світогляду, щоб те, що ми сповідуємо ззовні, змінило нас зсередини і через нас змінило весь світ, який нас оточує.

Прот. Андрей Ткачев:
– Где бы вы ни были в этот день, знайте, что в обрезании Христу нарекли имя Иисус. Восьмой день от рождения – это день наречения имени. Имя Иисус – это божественное имя Иишуа – Бог Спаситель. Это имя Господа, которое было дано Ему и отцом, и Матерью. Ангел сказал Иосифу, когда родит Мария сына, назовешь Его Иисус. И Матери отдельно сказал: родишь Сына, наречешь Его именем Иисус.

Это имя Спасителя – божественное, святое, сильное. Таким образом, это, в принципе, день Иисусовой молитвы, то есть, молитвы именем Иисуса Христа, так как в этот день имя Спасителя открылось миру. Это день, в который железо впервые коснулось тела Иисуса Христа. Его крайняя плоть была обрезана – ребенок плакал, кровь лилась.

Но для нас это время Иисусовой молитвы: «Господи, Иисусе Христе, сыне Божий, помилуй мя грешного…».

Каждый христианин должен хотя бы понемножку, иногда читать молитву Иисусову. Обязательно в день памяти Василия Великого, Обрезания Господнего – в день дарования миру имени Спасителя – Иисус из Назарета. Поэтому на Василия Великого, в старый Новый год читайте Иисусову молитву.


Об этом дне в церковном календаре читать также:
14 січня — потрійне свято: Обрізання Господнє, Василія Великого і «Щедрий вечір»

 

Подготовила Любовь Дубова


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Настоятель храма во имя преподобного Агапита Печерского протоиерей Андрей ТкачевОбрезание Господне – «странный» праздник?

Хотя праздник и входит в число великих, особо почитаемых Церковью, у невоцерковленных людей он, скорее, вызывает недоумение. Но его смысл обычно остается тайной и для прихожан «со стажем». В чем его суть, рассказали прот. Георгий Коваленко и прот. Андрей Ткачев.Рубрики: Православний погляд |

4018 переглядів / Коментарів: 0

Теги: церковные праздники | Обрезание Господне |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru