Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Святі та подвижники благочестяСправжній приклад постування – преп. Іпатій Цілитель
12 April 2013 16:14
Протодиякон Миколай Лисенко

Ми вже писали про справжній подвиг молитви – преподобного Парфенія Київського, теж ченця Києво-Печерської Лаври. В чому ж головний сенс подвигів святих?

Читайте також: Преподобний Парфеній Київський – у чому його подвиг? 

Християнство – це релігія зцілення. Звісно, у першу чергу – зцілення духовного.

Згадаймо Євангеліє: скільки людей отримали здоров’я і навіть саме життя від Господа Іісуса Христа! Подальша історія Церкви також доносить до нас чисельні імена святих, чиїми молитвами зцілення віруючих продовжувались і продовжуються до сьогодні.

13 квітня ми вшановуємо преподобного Іпатія Цілителя – святого Києво-Печерської Лаври

Відомо про преподобного Іпатія небагато, проте навіть такі скупі дані дозволяють змалювати у свідомості його образ.

Іпатій був ченцем Києво-Печерської Лаври у 14-му столітті. Це був важкий час руїни Київської Русі.

Після нашестя Батия у 1242-му, вціліли лише кілька десятків людей, які й складали населення столиці. Проте вже у наступному, 14-му столітті, Київ повстає з попелу – як форпост Православ’я вже у складі Великого князівства Литовського. І хоча у 1482-му Менглі-Гірей знову спалює наш слов’янський Єрусалим, місто в котрий раз швидко оживає.

Історики вбачають головним фактором цього дивовижного відродження Києва вплив його головної святині – Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Саме у глибині Лаврських печер та у вівтарях її храмів зберігалося те нетлінне Євангельське зерно, яке щоразу допомагало поновити разом із релігійним життям народу і усі інші сфери буття.

Носіями традицій Лаври були передусім її ченці, одним з яких і став Іпатій.

Його життя – наче нагадування сучасній людині про те, якою може бути міра справжнього постування. Ми іноді горді з того, що утрималися від м’яса і молока, а Іпатій не споживав майже нічого, окрім хліба та води. Інколи нам вдається обмежити себе в розвагах, і ми радіємо з того, як діти. Натомість Іпатій спромігся постувати навіть у звичайному відпочинку, часто обираючи молитву замість сну. 

Головне, що надавало сенсу усім його тілесним подвигам, була справа служіння ближнім

Цебто – таким був його монастирський послух: Іпатія було поставлено доглядати за хворими.

Напевне, на прикладі Іпатія повною мірою справдились слова іншого Лаврського преподобного, Пімена Багатохворобливого, який казав: «Рівну нагороду матимуть і хворий, що достойно терпить випробування, і той, хто йому служить». Від Бога Іпатій отримав благодатний дар лікувати інших, покладаючи на них свої руки. При цьому він завжди підкреслював, що хворих зцілює Сам Господь.

А тепер уявіть собі тогочасний «мегаполіс» – ані тобі «швидкої», ані системи лікарень та поліклінік. Навіть – аптек немає. Проте існувало тоді в людях розуміння, що хвороби тіла тісно пов’язані із проблемами нашої душі, а молитва може бути сильнішою за мікстуру. Тому то народ, почувши про Божого праведника, линув до нього, зцілюючись не лише тілесно, а й духовно.

Нетлінність справ преподобного Іпатія підтверджується нетлінністю його святих мощей, які спочивають у Дальніх Печерах святої Лаври. Біля яких і по сьогодні віруючі просять Бога про повернення здоров’я – тілесного і духовного.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Справжній приклад постування – преп. Іпатій Цілитель

13 квітня ми вшановуємо пам'ять святого, ченця Києво-Печерської Лаври. преп.Іпатій доглядав за хворими. І, отримавши дар зцілювати, до сих пір допомагає людям повертати здоров'я – тілесне і духовне.Рубрики: Публікації | Святі та подвижники благочестя |

2210 переглядів / Коментарів: 0

Теги: цілительство | преподобний Іпатій Цілитель | Преподобні Києво-Печерські | питание в пост | Киево-Печерская Лавра | Дальні печери |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автора


Найцікавіше з архівів сайту
Маловато будет
18 January 2010
Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru