Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Церква і суспільство
«Скарби цариці Єлени»: творці фільму про цікаве в кадрі та за кадром
09 December 2011 18:29

Де зберігається Терновий Вінець, ким знайдено Хітон Спасителя, як Плат Пресвятої Богородиці та мощі святої цариці Єлени опинились у Франції? Про це в новому документальному фільмі вітчизняних кінематографістів — «Скарби цариці Єлени». Цього тижня відбувся передпоказ цієї стрічки, яка на Різдво Христове стане доступною українському глядачеві.

Услід за «Пасхою» та «П’ятим Євангелієм» Синодальний інформаційно-просвітницький відділ і Паломницький Центр Української Православної Церкви разом з Європейським паломницьким центром «Святий Томас» випустили новий фільм-дослідження про християнські святині Європи, знятий у кращих традиціях Discovery.

Як розповів директор Паломницького Центру УПЦ і ведучий стрічки Володимир Теліженко, тривалий час Паломницький Центр організовував спільно з Європейським паломницьким центром «Святий Томас» поїздки до християнських святинь Європи.

Якось під час спілкування виникла ідея створити спеціальний фільм про деякі з найвідоміших святинь Нового Завіту

Зокрема, про ті, які були віднайдені святою рівноапостольною царицею Єленою та сьогодні, за збігом обставин, зберігаються в католицькій Європі. Уже на теренах України ця ідея викристалізувалася, і було вирішено розпочати зйомки фільму — «Скарби цариці Єлени».

«Також ми хотіли прив’язати цей проект до високого паломництва-2012 до Хітона Господнього, який зберігається в місті Трір у Німеччині, — додав Володимир. — Лише раз на 25 років ця велика християнська святиня, яку віднайшла цариця Єлена в Палестині, відкривається для поклоніння віруючим, і таким роком стане 2012-й».

Безумовно, саме свята Єлена стала головною героїнею стрічки, але у фільмі вона постає інакшою, ніж на сторінках історії

По-перше, як розповіла режисер стрічки Олена Каретник, автор більше 60 документальних фільмів, свята Єлена була вже літньою жінкою – їй було десь 80 років, коли вона мандрувала Палестиною. Проте у стрічці вона постає молодою та гарною.

«Це не тому що вона цариця, а тому що свята, — пояснила режисер. — У такий спосіб, через зовнішній вигляд, ми намагалися відобразити її душу, тому обрали актрису, яка дійсно гарна. Не знаю, можливо, знайдеться той, хто буде з цим сперечатися, але такою святу царицю Єлену побачила наша знімальна група. Ще, розкрию таємницю, це такий метод зображення, яким ми заманюємо глядача подивитися кіно про святині. Адже наша мета, насамперед, щоб «розмову про святість» побачили якомога більше глядачів – як віруючих, так і тих, які ще не прийшли до віри».

Отже керівники проекту, перш за все, намагалися зробити фільм цікавим та інтригуючим для тих, хто відвідує не тільки святі місця, а просто любить подорожувати. І відкрити їм те, що в Парижі, припустімо, Нотр-Дам де Парі величний не тільки своєю архітектурною композицією та історією, а й тим, що в ньому зберігається велика святиня — Терновий Вінець; що в Трірі не просто жив Карл Маркс, а що там у соборі зберігається Хітон Спасителя і так далі.

Поки тривали зйомки, по-новому поглянули на Європу і самі автори кінострічки

По-перше, історія реліквій, віднайдених святою Єленою, – це ще й історія величних храмів Європи, адже, виявляється, зводились вони спеціально для зберігання святинь. І Нотр-Дам де Парі, і Кьольнський, і Трірський собори… По-друге, у фільмі були використані історичні дослідження, архівні матеріали, а ще – коментарі тих людей, які не тільки вивчали історію святинь Європи, а й є їх зберігачами. А коли людина кожного дня знаходиться поруч зі святинею, то вона знає не тільки її історію, а ще й таємниці та дива, які Господь іноді нам відкриває. Тому автори під час зйомок дізналися про таку ексклюзивну інформацію, яку не знайдеш у жодній книзі, й умістили її в кадри стрічки.

Крім того, як зізналися учасники, до деяких святинь вони самі прикладалися вперше, а ще перед ними постала нова Європа —  не та Європа, яка вражає своєю культурою, традиціями, економікою, а Європа цариці Єлени, яка показала світові святині страстей Господа.

Траплялися зі знімальною групою  й дива…

Так сталося, що в день пам’яті святої рівноапостольної цариці Єлени знімальна група була в Парижі й потрапила в церкву Сен-Льо-Сен-Жіль, де якраз зберігаються мощі святої, яка, до речі, є небесною покровителькою режисера стрічки – Олени Каретник.

«Це було велике свято, — згадує вона, — зібралося близько ста Олен з усього Парижа, у церкві Сен-Льо-Сен-Жіль було дивовижне богослужіння, ми приклалися до мощей святої Єлени, познайомилися зі співвітчизниками, які там живуть. Потім, того ж дня, ми знімали Терновий Вінець, до якого нам теж вдалося прикластися. Так усе збіглося в мій День Ангела… То було дійсно свято і справжнє диво».

А ще — під час зйомок фільму в авторів з’явилася нова ідея. «Можливо, ми продовжимо епопею скарбів святої цариці Єлени, але зовсім новим фільмом, — розповів Володимир Теліженко. — Зараз ми працюємо над цим проектом і надіємося, що, як Бог дасть, у середині наступного року вийде стрічка «По слідах святої цариці Єлени».

Де та про які святині йтиметься мова в наступному фільмі в пошуках скарбів святої рівноапостольної цариці Єлени — поки збережемо в таємниці…

Тож, слідкуйте за анонсами та не пропустіть прем’єру нового документального фільму «Скарби цариці Єлени». Трейлер уже сьогодні доступний на каналі «Православіє в Україні» на YouTube.

Підготувала Ольга Мамона


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

«Скарби цариці Єлени»: творці фільму про цікаве в кадрі та за кадром

Відбувся передпоказ нової документальної стрічки про християнські святині Європи, яка на Різдво Христове стане доступною українському глядачеві.Рубрики: Публікації | Церква і суспільство |

2713 переглядів / Коментарів: 0

Теги: фильм Сокровища царицы Елены |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru