Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Святі та подвижники благочестя
Що знають про преподобного Феодосія Печерського віряни? Бліц-опитування на сходинках храму
16 May 2013 12:06
Валентина Гордийчук

Розмірений чи то напружений робочий ритм у редакції був перерваний гучними дзвонами... В Успенському соборі Києво-Печерської Лаври розпочиналося богослужіння: мала вечірня з акафістом преподобному Феодосію Печерському.

Помолитися преподобному, який під своїм покровом уже не перший рік приймає на святій землі Лаври редакцію порталу «Православіє в Україні», а також поспілкуватися з благочестивими парафіянами після служби: про місце святого в їх житті, про життіє преподобного,  було відправлено повноважного представника...

Підходячи до храму, я розмірковувала над життям монаха, порівнюючи зі своїм... Думалось із сумом трохи і про себе, і про теперішніх християн у світлі життя подвижників минулих часів.

І тут почулося: «Феодосію! Феодосію!»... 

«Нашого синочка ми назвали Феодосієм. На честь Феодосія Великого, але преподобний Феодосій Печерський теж наш покровитель, ми його шануємо і любимо. Патерик Печерський у нас є на диску і ми з великим задоволенням слухаємо з сином про життя святих. Часто буваємо в печерках і дуже шануємо і преподобного Феодосія, і всіх святих наших Печерських», – отак несподівано мої сумніви щодо благочестя вірян наших часів були розвіяні мамою сучасного Феодосія.

***

Храм був переповнений. Після акафісту преподобному була відслужена Всенічна. Богослужіння тривало понад п’ять годин.

Не втома, а якесь особливе відчуття – бажання побути в тиші – заважало підходити до людей із запитаннями. Та робота є робота. Попросивши благословення у преподобного, я рушила до виходу з собору. 

Що знають про преподобного Феодосія віряни, чи читали його житіє, чим подвижник далеких часів близький сучасному мирянину? Про це та про багато іншого і запитувала.

Сергій:

«Я читав дуже багато про преподобного Феодосія. І у наш час він допомагає людям, це наш великий київський святий.

Коли я спускаюсь в печери, то відчуваю, що преподобний там знаходиться, присутній там і зараз. Коли ми до нього приходимо, він бачить нас такими, якими ми є, розуміє наші проблеми і допомагає. Адже, якщо згадати про дві головні заповіді Господні, то це – любов до Бога і любов до ближнього. І от, я думаю, подвиг монаха заключається в тому, щоб молитвами бути з Богом, а в житті допомагати ближнім».

***

Юлія:

«Я в Церкві понад 15 років, і вже 5 років працюю в Києво-Печерській Лаврі. До храму ходжу постійно, з 16 років. Мощам святих у печерах Лаври вклонялась дуже багато разів. Але одного разу я чітко усвідомила, що не знаю майже нічого про тих святих, які тут почивають.

Почала читати Печерський Патерик, соромно сказати, перший раз лише в цьому році. І тільки зараз дізналась про те, яким був преподобний Феодосій, у чому полягав його подвиг, що він зробив у своєму житті.

Життя святого мене дуже вразило. І ставлення до преподобного Феодосія повністю змінилося, бо тепер це для мене – жива людина.

На жаль, наша віра для нас – це часто бездумне наслідування обрядів і набір якихось ритуальних дій: ми приходимо, вклоняємося святим, прикладаємося до їх мощей, ставимо свічку...  

Та майже не знаємо нічого про те, у що ми віримо, та про те, кому ми вклоняємося.

Це мені нагадує ситуацію, коли йдемо до друзів, і, не знаючи, як у них справи, як вони почуваються, поспішаємо їм розповісти про свої негаразди. Отакий яскраво виражений егоїзм. І тепер, коли я прошу щось у преподобного Феодосія в молитві, я кажу: "Пам’ятаєш, отче, як ти допоміг тоді-то? Допоможи і мені, будь ласка, тепер"».

***

Ольга:

«З преподобним зв’язує його покров, заступництво. Ми кожної неділі бігаємо до нього в печери і просимо: "Дай же нам, Феодосіє, свого терпіння. І будь перед Богом нашим заступником". І у преподобного Антонія просимо, і у всіх інших святих, адже вони нас чують. І от у преподобного що не попросиш, він, як і при житті своєму, смиренно помолиться за нас Матері Божій і Господу. 

Згадуючи життя святого, скажу, що найбільше вразило його терпіння. Його неймовірний потяг до Бога, до Церкви, до монашества. І як його мати не била, як вона його не наказувала: і приковувала його, щоб він не тікав, і шукала, і повертала…

Ви уявляєте собі, якщо мати рідна б’є? А як він це смиренно виносив! Не злився на неї, а тільки просив: "Мамо, відпусти мене. Відпусти мене"...

Мені пощастило, я парафіянка нашої Святої Лаври, до якої паломники їдуть з усього світу. Приїздіть до нас, звертайтесь до преподобних. Вони обов’язково допоможуть».

***

Про святого подвижника преподобного Феодосія Печерського можна розповідати і розповідати...

Та читайте більше в матеріалах на нашому порталі: 10 самых интересных фактов из биографии прп. Феодосия Печерского 

Прп. Феодосій Печерський: У чому ще був першим першоначальник чернецтва на Русі? 


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Що знають про преподобного Феодосія Печерського віряни? Бліц-опитування на сходинках храму

Хто сьогодні читає Печерський Патерик?..Рубрики: Новина дня | Публікації | Святі та подвижники благочестя |

2484 переглядів / Коментарів: 0

Теги: прп. Феодосий Печерский | Преподобні Києво-Печерські | Киево-Печерская Лавра |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автора


Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru