Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » За розділами » Церква і суспільство
СЕВАСТОПОЛЬ. Військові та капелани України і Росії разом святкували День флоту
01 August 2012 17:06

В останню неділю липня відзначається День флоту України. Особливістю цьогорічного святкування є те, що урочистості проводилися спільно з Чорноморським Флотом Російської Федерації.

29 липня у Севастополі за участю керівництва Міністерства оборони, Генерального штабу Збройних Сил України та ВМС України відбулася церемонія покладання вінків і квітів до Меморіалу героїчним захисникам Севастополя 1941-1942 рр. Після чого у Севастопольській бухті відбувся ритуал підняття державних, військово-морських і прапорів розцвічування на кораблях і суднах.

На запрошення Міністерства оборони України та Командування Чорноморського Флоту РФ, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, у святкуванні взяв участь голова Синодального відділу Української Православної Церкви зі взаємодії зі Збройним Силами та іншими військовими формуваннями України архієпископ Білоцерківський і Богуславський Августин.

Владика привітав особовий склад Військово-Морських Сил України та Чорноморського Флоту РФ зі святом та благословив їх на сумлінне виконання почесного обов’язку щодо захисту морських кордонів наших держав.

Парадом кораблів командували перший заступник командувача ВМС ЗС України віце-адмірал Сергій Єлісєєв і заступник командуючого Чорноморського Флоту контр-адмірал Олександр Носатов. Приймали парад командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Юрій Ільїн та командувач ЧФ РФ контр-адмірал Олександр Федотенков.

До проведення параду і військово-спортивного свята від флотів двох держав було залучено близько 30 кораблів (у тому числі близько 20 бойових) і суден, бронетехника та понад 5 тисяч чоловік особового складу.

***

Україна й Росія мають спільну флотську історію, що почалася ще у часи Петра Першого. Сам же день військово-морського флоту відзначається в останню неділю липня на підставі Указу Президії Верховної Ради СРСР. Це один з улюблених ще в СРСР, а потім Росії й України свят.

Створення регулярного військового флоту в Російській імперії було обумовлено потребою країни в подоланні територіальної, політичної й культурної ізоляції, що стала на межі XVII-XVIII століть головною перешкодою для економічного й соціального розвитку російської держави.

Перший бойовий корабель був створений за часів Олексія Михайловича. Його побудували за проектом голландського суднобудівника полковника Корнеліуса Ванбуковена. «Орел» являв собою зроблене за тими часами корабель. Його довжина становила 24,5 м, ширина - 6,5 м, а осаду - 1,5 м. Корабель був озброєний 22 пушками. Екіпаж нараховував 22 матроси й 35 стрільців. Свою назву бойовий корабель отримав на честь державного герба.

У жовтні 1696 року рішення Боярської думи законодавчо визначило створення Російського флоту й поклало початок його будівництву. «Морським суднам бути...» - такою була воля не тільки молодого російського царя Петра I, але і його сподвижників, які добре розуміли, що без флоту держава не може зробити нового кроку у своєму розвитку. На численних верфях, розкиданих по всій території Росії, будувалися кораблі Російського флоту різних класів.

До весни 1700 року на воду вже було спущено 40 вітрильних і 113 гребних судів. Азовський флот постійно поповнювався. Успішно вирішивши південну проблему, Петро I поставив перед собою завдання будь-що-будь домогтися виходу на узбережжя Балтійського моря. Почалася тривала Північна війна зі шведами (1700-1721). У військово-морського флоту дійсно героїчна історія.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

СЕВАСТОПОЛЬ. Військові та капелани України і Росії разом святкували День флоту

На запрошення Міністерства оборони України та Командування Чорноморського Флоту РФ у святкуванні взяв участь голова військового відділу УПЦ архієпископ Августин.Рубрики: Події на часі | Церква і суспільство | Сімферопольська |

952 переглядів / Коментарів: 0

Теги: співпраця з військовими |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru